محسنی اژه ای

رئیس قوه قضاییه: مسئولان قضایی در جهت تحکیم آرامش و امنیت مردم در همه شوؤن و ابعاد، اقدامات و تدابیر مقتضی را اتخاذ و همه تلاش خود را در جهت آرامش و امنیتِ روان و جان و مال و عِرض مردم معطوف کنند.

به گزارش مشرق از مرکز رسانه قوه قضاییه، امروز (پنجشنبه ۳۰ فروردین) نشست فصلی اعضای شورای‌عالی قوه قضاییه با رؤسای کل دادگستری و دادستان‌های مراکز استان‌ها بصورت وبیناری برگزارشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، در بخش نخست سخنانش در این نشست با اشاره به عملیات غرورآفرین و ظفرمندانه «وعده صادق» در تنبیه جنایتکاران صهیونیستی، اظهار کرد: «وعده صادق» عملیات غرورآفرینی بود که همه دشمنان عَنود و شرور ما، نسبت به بی‌نظیربودن آن اذعان کردند؛ این عملیات، تجلّیِ قدرت ایمان و مجاهدت و پایداری بر ارزش‌های متعالی دینی بود؛ لهذا به سهم خود مجددا از سپاه پاسداران و کلیه نیروهای مسلح که این مجاهدت بزرگ را آفریدند و قلوب مؤمنین را شاد کردند، سپاسگزاریم.

توضیحات رئیس قوه قضاییه درباره انتصاب معاون اول دستگاه قضا و ویژگی‌های فردی و مدیریتی حجت‌الاسلام‌ والمسلمین خلیلی

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی به سمت معاون اول قوه قضاییه، گفت: مدتی پیش معاون اول قوه قضاییه از سمت خود در این مسئولیت استعفا داد و پس از پذیرش این استعفا به دلیل همان استدلالی که خودشان مطرح کردند، به سبب سلسله اختیارات، وظایف و مسئولیت‌هایی که برعهده معاون اول عدلیه چه در داخل و چه در خارج از دستگاه قضا، از حیثِ عضویت و حضور در جلسات و تصمیم‌گیری‌ها است، پس از مشورت‌های بسیار و جمع‌بندی‌هایی که منطبق با شاخص‌های مربوطه داشتیم، حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی را به سمت معاون اولی منصوب کردیم.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به سوابق قضاییِ ارزنده‌ی حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی معاون اولِ تازه منصوب‌شده‌ی قوه قضاییه در استان‌های تهران، گلستان، قم، گیلان و خراسان رضوی گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی به لحاظ سوابق، مدیریت، خلاقیت و ابتکار، شخصیتی توانمند است و اهل کار میدانی و تعامل می‌باشد. وی سالیان زیادی در استان قم در سمت ریاست دادگستری، مشغول خدمت بود و با مراجع عظام تقلید و مسئولان و مقامات در مرکز در ارتباط بود؛ در مدت کوتاهی هم که وی در استان خراسان رضوی حضور داشت، منشاء اثر بود، به گونه‌ای که مسئولان استان خراسان رضوی اصرار داشتند که آقای خلیلی در سمت ریاست دادگستری استان باقی بماند.

سند تحول و تعالی قوه قضاییه مبنای تمام اقدامات دستگاه قضا باشد

رئیس عدلیه در ادامه این نشست با اشاره به ابلاغ سندِ روزآمدشده‌ی تحول و تعالی قضایی و تشریح فرآیند تدوین آن، اظهار کرد: در تنظیم و تدوین سند تحول قضایی جدید که اخیراً ابلاغ شده، از نقطه‌نظرات نخبگان و صاحبنظران در داخل و خارج از قوه قضاییه بهره گرفته شده است و امروز این سند باید مبنای کلیه حرکت‌ها، تصمیمات و اقدامات ما در عدلیه باشد؛ همه مسئولان و مدیران در دستگاه قضایی در سطوح مختلف باید ملتزم به اجرای مفاد سند تحول باشند. همچنین باید این نکته را نیز متذکر شوم که در سند مزبور، تمهیدات لازم برای اصلاح در صورت نیاز، پیش‌بینی شده است.

قاضی‌القضات در ادامه نشست امروز، به کلیه مقامات و مسئولان قضایی در سراسر استان‌ها دستور مؤکد داد که در همکاری با مقامات و مسئولان سایر دستگاه‌ها به منظور تحقق شعار سال ناظر بر «جهش تولید با مشارکت مردم» اهتمام تام و تلاش مضاعف داشته باشند و توجه کنند که در تحقق شعار سال، باید شاهد جهش باشیم، نه صرفاً پیشرفت معمولی.

رئیس دستگاه قضا در همین راستا تصریح کرد: بالطبع هر استانی مسئله و مشکل خاص خود را دارد که ممکن است این مسائل و مشکلات، مُزمن باشند؛ لهذا مسئولان قضایی استان‌ها با همکاری مسئولان سایر دستگاه‌ها در استان، ضمن احصاء این مسائل و مشکلات، در جهت رفع آن‌ها با لحاظ اولویت، تمهیدات و تدابیر مقتضی و منسجم را اتخاذ نمایند و چنانچه نیاز دارند تا ما از مرکز و ستاد، اختیاری را به آن‌ها برای رفع آن مشکلاتِ مزمن، تفویض کنیم، مراتب را به سرعت به ما اعلام دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست امروز، خطاب به کلیه مقامات و مسئولان قضایی در سراسر کشور دستور داد که در جهت تحکیم آرامش و امنیت مردم و شهروندان در همه شوؤن و ابعاد، اقدامات و تدابیر مقتضی را اتخاذ نمایند و همه تلاش خود را در جهت آرامش و امنیتِ روان و جان و مال و عِرض مردم معطوف دارند.

رئیس قوه قضاییه در پایان بخش نخست سخنانش در نشست امروز خاطرنشان کرد: وظیفه همه ما مسئولان و کارگزاران نظام آن است با همدلی و انسجام و وحدت هر چه بیشتر، در خدمت‌رسانی به نظام و مردم تلاش مضاعف کنیم. ما ایمان داریم و تجربه نیز ثابت کرده که هر گاه با وحدت و همدلی کاری را شروع کردیم، به موفقیت نائل شدیم و امسال نیز قطعاً همینطور خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • علـی IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  7 0
  اگر واقعاً میخواهید آرامش روحی و روانی در جامعه برقرار کنید، که ان‌شاالله میخواهید. چندتا از این دلال‌ها و زالوهایی که در لباس دولتی و شخصی خون مردم رو کردن تو شیشه‌رو بزارید سینه دیوار.... همه مشکلات به خودی خود حل میشه
  • IR ۱۷:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   4 0
   هر موقع بعداز ۴۵ سال، جریان مافیاها مثل مافیای خودرو بساطش جمع شد امیدوار به اصلاح باش😏
  • IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   25 0
   اظهاراتی که تماماً در پیش گفته های قبلی به جناب قاضی القضات گوشزد شده ولی مثل اینکه گوشی برای شنیدن نیست، قدرت قوه قضائیه بیش از این حرف هاست مخصوصاً در جایگاه شما، چرا عملکرد ضعیف و بی خاصیت شده خدا علمه ...!!! احتمال زیاد استفاده از این آمپول ها و واکسن های چینــی باشه که بیشتر مسئولین رو سِـــر کرده ...!!!
 • علـی IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  7 1
  ما از شما ناراضی هستیم جناب اژه‌ای چرا هیچ نظارتی بر ادارات و دستگاه‌های دولتی ندارید؟! پرا باید دستگاه‌ها بدون هیچگونه نظارتی هر غلطی دلشون میخواد میکنن و هیچکس پیگیر نیست؟ اگر قراره اداره‌ای به کارمنداش کمکی بکنه چرا باید بره از فروشگاه خاص (شهروند) که گرون‌ترین فروشگاه هست کارت هدیه واسه کارمنداش بگیره؟ مگر کارمندا خودشون عقل ندارن که چی باید بخرند؟ میدونید چرا؟ چون خریدار (صرفاً اون شخصی که از طرف اداره پیشنهاد میکنه و میره برای قرارداد و خرید کارت هدیه) اون فروشگاه 25درصد به خودش اشانتیون میدن. افتـــاد؟؟؟👎
 • علـی IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  6 1
  ما از شما ناراضی هستیم جناب اژه‌ای! چرا هیچ نظارتی بر ادارات و دستگاه‌های دولتی ندارید؟! چرا باید دستگاه‌های دولتی بدون هیچگونه نظارتی هر کاری دلشون میخواد بکنن و هیچکس پیگیر نیست؟ به معاملات و خریدهای ادارات دولتی یه‌ذره نظارت کنید لطفاً. اگر قراره اداره‌ای به کارمنداش کمکی بکنه چرا باید بره از فروشگاه خاص (شهروند) کارت هدیه واسه کارمنداش بگیره؟ مگر کارمندا خودشون عقل ندارن که چی و از کجا باید خرید کنند؟ میدونید چرا؟ چون خریدار (صرفاً اون شخصی که از طرف اداره پیشنهاد میکنه و میره برای قرارداد و خرید کارت هدیه) اون فروشگاه 25درصد به خودش اشانتیون میدن. افتـــاد؟؟؟👎
 • کارشناس IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  4 0
  اکثرشون پای منقل نشینند
 • هادی IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  8 2
  والله ما از دستگاه زیر نظر شما غیر از مماشات و اهمال و بی خیالی چیز دیگه‌ای ندیدیم. نه سارقش نه مختلصش، نه برعندازش هیچ کدوم تنبیه درخوری نمیشن. همه قضات شدن عافیت طلب.
 • محمدایوب IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 4
  درود بر استاد سخن لطفا سخنرانی هایتان را بیشتر کنید
 • DE ۰۳:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  4 0
  آقای اژه ای شما به مشکلات داخلی رسیدگی بفرمایید
 • US ۰۶:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  0 4
  جناب آقای اژه ای مسائل نظامی را به نظامیان واگذار کنید شما فقط به امور قضائی رسیدگی کنید. بخدا اکر این کار رو بکنید شما هم مثل سپاهیان و طراحان نظامی از مردم نمره عالی می گیرید اما در شرایط فعلی به زور نمره ۱۰ می گیرید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس