ادعای رسانه آمریکایی درباره دستیابی به سند محرمانه وزارت خارجه روسیه

رسانه آمریکایی ادعا کرد به یک سند محرمانه سیاست خارجه روسیه دست یافته که نشان می‌دهد مسکو سعی دارد با راه‌اندازی کارزارهای نظامی، اقتصادی و اطلاعاتی بلوک قدرت غرب را تضعیف کند.

به گزارش مشرق، روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی با استناد به یک سند محرمانه وزارت خارجه روسیه مدعی شد مسکو سعی دارد رقبای غربی خود از جمله آمریکا را تضعیف کند و از جنگ اوکراین به‌عنوان ابزاری برای برقراری یک نظم جهانی بدون سلطه واشنگتن استفاده می‌کند.

واشنگتن‌پست مدعی شده است: «در ضمیمه محرمانه سند سیاست خارجه روسیه، مسکو خواستار یک کارزار اطلاعاتی تهاجمی و اقداماتی علیه کشورهای متخاصم تحت رهبری آمریکا شده است؛ اقداماتی در حوزه‌های حوزه‌های نظامی-سیاسی، اقتصادی، تجاری، روان‌شناختی و اطلاعاتی.»

رسانه آمریکایی با استناد به این سند مربوط به سال ۲۰۲۳ که مدعی است آن را از طریق یک سرویس اطلاعاتی اروپایی به دست آورده، گزارش داد مسکو سعی دارد با ایجاد سازوکارهایی برای شناسایی نقاط ضعف کشورهای غربی، گام‌هایی در راستای تضعیف رقبای خود اتخاذ کند.

به گزارش واشنگتن‌پست، در این سنده آمده است که آمریکا با رهبری ائتلافی متشکل از «کشورهای متخاصم» سعی در تضعیف روسیه دارد، زیرا مسکو «تهدیدی برای هژمونی جهانی غربی» است. همچنین در این سند آمده است که نتیجه جنگ روسیه و اوکراین «تا حد زیادی نظم جهانی آینده را ترسیم خواهد کرد.»

علاوه بر این، بر اساس این سند، روسیه باور دارد که غرب بالاخره درمی‌یابد که سیاست‌های تقابلی و سوداهای سلطه‌گرایانه‌اش هیچ آینده‌ای نداشته و واقعیت‌های جهان چندقطبی را خواهد پذیرفت.

وزارت خارجه روسیه در واکنش به ادعای این رسانه از رد یا تایید وجود چنین سندی خودداری کرد. با این حال، مسکو اظهار کرد: «همان‌طور که چندین بار در سطوح مختلف گفته‌ایم، می‌توانیم تایید کنیم که مسیر کلی، مبارزه با گام‌های تهاجمی غرب در این جنگ ترکیبی است که علیه روسیه به راه انداخته‌اند.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • سید IR ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  0 0
  کجای این اهداف محرمانه است که یانکی ها مثلاً در باره آن افشاگری کرده باشند؟! شکست هیمنه یانکیستان هیچ هدف پنهانی نیست و کشورهایی مانند ایران، روسیه، چین، کوبا، کره شمالی، ونزوئلا، برزیل و حتا کشوری مانند ترکیه هم در پی آن هستند و به طرز قابل توجه ای در این زمینه موفق هم شده اند و بالاخره به زیر کشیده شده زورگویان و طواغیت و فراعنه یک سرنوشت محتوم تاریخی است و گریزی و گزیری از آن ندارند !!!
 • IR ۰۶:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 0
  خوب این که همون کاریه که غربی‌ها صد ساله دارن انجام میدن!! دم روسیه گرم ، براشون آرزوی موفقیت میکنم!!!
 • DE ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  1 0
  هیچ چیزیکه این سند ادعائی می‌گوید مخفیانه و سری نیست. روسیه برای مقابله با گسترش طلبی غرب به سمت شرق درگیر مبارزه‌ی سخت است. دوران دوستی و روابط مسالمت‌آمیز و صلح جویی بین‌الملل مدتهاست به سر آمده و کسی نبایست تظاهر به توسل به آنها رابکند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس