البرهان: بدون خروج نیروهای شورشی، مذاکره‌ای انجام نمی‌شود

رئیس شورای حاکمیتی سودان اعلام کرد تا زمانیکه جنگ در این کشور ادامه داشته باشد مذاکراتی صورت نخواهد گرفت و اگر شورشیان به مذاکره تمایل دارند، ابتدا باید نیروهای خود را از شهرها خارج کنند.

به گزارش مشرق، عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان در جریان سخنرانی خود خطاب به نیروهای سودانی در شهر «أم درمان» گفت: ما به مذاکرات جده پایبند هستیم، اما طرف دیگر هم باید تعهدات خود را مطابق آنچه در جده امضا شده است، اجرا کند.

براساس گزارش روسیا الیوم، البرهان در ادامه تاکید کرد اگر شورشیان مایل به انجام مذاکره هستند، ابتدا باید نیروهای خود را از این شهرها خارج کرده و در مناطق مشخصی جمع کنند.

وی از ایستادگی و استقامت نیروهای مسلح، نیروهای پلیس، نیروهای سرویس اطلاعات عمومی در برابر آنچه «شورش وحشیانه» به فرماندهی نیروهای واکنش سریع علیه دولت و نهادهای آن خواند، قدردانی کرد.

البرهان همچنین گفت تا زمانی که این جنگ ادامه دارد و منازل شهروندان و شهرهای «جنینة»، «نیالا»، «زالنجی»، «ضعین»، «خارطوم» و «الجزیره» در «اشغال» است، با نیروهای واکنش سریع مذاکره نخواهند کرد.

عبدالفتاح البرهان در ادامه تصریح کرد «شورشیان و همدستان آنها» در داخل و خارج از کشور می‌خواستند «برنامه‌های خود را تحمیل کنند و آنها را قادر سازند تا به ناحق کشور را اداره کنند اما اراده مردم و ارتش بیش از هر چیز دیگری بود.»

درگیری‌های مسلحانه در سودان از آوریل ۲۰۲۳ میان نیروهای ارتش و نیروهای واکنش سریع بر سر قدرت آغاز شده و میانجیگری‌های بین‌المللی برای پایان دادن به آن و نشستن طرف‌های درگیر بر سر میز گفت‌وگوها تاکنون ثمری نداشته است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس