به گزارش مشرق،کانال تلگرامی اندیشکده سرآمد در مطلبی پیرامون افزایش نرخ حمل کانتینر توسط خطوط کشتیرانی از هند به خاورمیانه نوشت:

شرکت‌های کشتیرانی تصمیم دارند از ۱۷ آوریل نسبت به افزایش حمل جعبه‌های کانتینر اقدام کنند در این ارتباط خط کشتیرانی فرانسه از ۱۷ آوریل نرخ حمل کانتینر از بنادر هند به خاورمیانه را به ازای هر کانتینر ۲۰۰ دلار و هاپاگ‌لوید بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار افزایش می‌دهند.

از سوی دیگر شرکت هاپاگ لوید آلمان اعلام کرد نرخ حمل کانتینر به ازای هر TEU برای محموله‌ها از هند به ام‌القصر در عراق و دَمام در عربستان سعودی به ترتیب به میزان ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار بالا می‌رود، این تعرفه‌های جدید از ۲۰ آوریل آغاز شده و تا اطلاع ثانوی معتبر است.

سایه بحران دریای سرخ بر نرخ حمل محموله‌ها از هند به خاورمیانه

با توجه به اینکه بحران دریای سرخ باعث شده از سود شرکت‌های کشتیرانی کاسته شود به همین جهت چانه زنی برای افزایش نرخ حمل محموله‌ها از هند به خاورمیانه همچنین آسیا به اروپا و آمریکا آغاز شده است.

علی‌رغم مشکلات، بنادرِ هند فعالیت قابل توجهی در پی بحران دریای سرخ از خود نشان دادند و آخرین داده‌ها حاکی است که عملیات جابه‌جایی کانتینر در بندر موندرا از ۷.۴ به ۱۲ میلیون TEU نسبت به مدت مشابه سال گذشته رسیده است.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس