یورش شهرک نشینان مسلح به منطقه رام‌الله در کرانه باختری + فیلم

منابع خبری از یورش شهرک نشینان مسلح به منطقه رام الله در کرانه باختری و بستن ورودی‌های چند ناحیه خبر دادند.

به گزارش مشرق، شهرک‌نشینان مسلح امروز شنبه ورودی دو ناحیه سلواد و ترمسعیا در منطقه رام‌الله را برای دومین روز متوالی بسته‌اند.

آنها این اقدام را تحت حمایت نیروهای امنیتی اشغالگر انجام داده‌اند ‌و به خودروهایی که درحال عبور هستند، حمله می کنند.

منابع الجزیره همچنین گزارش دادند که شهرک‌نشینان به بهانه جستجو برای یافتن یک چوپان صهیونیست مفقود، به ناحیه دوما واقع در شمال شرق رام‌الله یورش بردند.

شهرک نشینان مسلح شب گذشته نیز با همراهی نظامیان صهیونیست، به بهانه مفقود شدن این چوپان در اطراف شهرک فلسطینی نشین المغیر به این شهرک حمله کردند و شماری از منازل و تعداد زیادی از خودروهای فلسطینی ها را به آتش کشیدند و چند جوان فلسطینی را زخمی کردند.

در جریان این حمله، یک جوان فلسطینی در تیراندازی توسط صهیونیست ها به شهادت رسیده است.

از زمان شروع تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه در هفتم اکتبر۲۰۲۳ (۱۵ مهرماه ۱۴۰۲)، ارتش این رژیم بر دامنه عملیات خود در کرانه باختری افزوده است.

شهرک نشین های مسلح با پشتیبانی نظامیان رژیم صهیونیستی به طور روزانه به منازل و مزارع فلسطینی های ساکن کرانه باختری یورش می برند و این منطقه شاهد موجی از تنش ها و درگیری های میدانی بین فلسطینیان و نظامیان ارتش رژیم اشغالگر و یورش به محله ها و بازداشت فلسطینیان توسط صهیونیست ها است.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اخیرا اعلام کرد که بازداشت های خودسرانه دسته جمعی، بازداشت های غیرقانونی و موارد شکنجه گزارش شده و سایر اشکال بدرفتاری با زندانیان فلسطینی را در کرانه باختری ثبت کرده است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس