جنایت رژیم صهیونیستی؛ بیش از ۴۰۰ شهید و تخریب هزار خانه در اطراف بیمارستان الشفاء

اشغالگران در یکی از تازه‌ترین جنایات خود طی روزهای گذشته بیش از هطار خانه را در غزه ویران کرده و بیش از ۴۰۰ نفر را به شهادت رساندند.

به گزارش مشرق، دفتر اطلاع رسانی فلسطین در نوار غزه اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی طی جنایاتی هزار و ۵۰ خانه را در اطراف بیمارستان الشفاء در شهر غزه تخریب کرده و به آتش کشیده است.

دفتر مذکور در بیانیه‌ای تاکید کرد که اشغالگران در حملات چند روز گذشته خود به بیمارستان الشفاء بیش از ۴۰۰ فلسطینی را به شهادت رساندند.

دفتر اطلاع رسانی فلسطین در غزه ضمن محکوم کردن سکوت جامعه بین‌الملل در برابر این جنایات، دولت آمریکا و جامعه جهانی را به سبب همسویی با نسل‌کشی ارتش اشغالگر مسئول دانست.

در این بیانیه آمده است که ۱۰۷ بیمار همچنان در شرایطی غیرانسانی در بیمارستان الشفاء تحت محاصره هستند.

رژیم صهیونیستی اعلام کرد عملیات ارتش این رژیم در بیمارستان الشفاء شهر غزه همچنان ادامه دارد.

وزارت بهداشت غزه روز گذشته اعلام کرده بود که ده‌ها بیمار و کارکنان بخش پزشکی بیمارستان الشفاء به دلیل حملات ارتش رژیم صهیونیستی در شرایطی سخت گرفتار شده‌اند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیماران شامل ۳۰ بیمار ویلچری و ۶۰ کارمند بخش پزشکی از شرایط غیرانسانی بدون آب، برق و دارو رنج می‌برند.

در این بیانیه آمده بود: ارتش رژیم صهیونیستی از هرگونه تلاش برای تخلیه این بیماران از طریق نهادهای بین المللی جلوگیری کرد. جان این بیماران در خطر است و ما از همه می‌خواهیم که برای نجات جان این افراد فورا اقدام کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی از ۱۸ مارس (۲۸ اسفند ۱۴۰۲) عملیات گسترده‌ای را علیه بیمارستان الشفاء اجرا کرده است. این دومین بار از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ مهرماه ۱۴۰۲) بوده که ارتش رژیم صهیونیستی این بیمارستان را هدف عملیات نظامی قرار داده است.

اولین عملیات در ۱۶ نوامبر سال گذشته (۲۵ آبان ۱۴۰۲) آغاز شد و حدود ۸ روز به طول انجامید و طی آن بخش‌هایی از ساختمان‌ها و حیاط‌های مجتمع الشفاء تخریب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس