مثل اسپانیا نمی‌توانیم جوانگرایی کنیم/ استقلال حق داشت از حسینی دفاع کند

پیشکسوت فوتبال ایران گفت:ما یک شبه قادر نخواهیم بود جوان گرایی کنیم. شما به کشوری مثل اسپانیا نگاه نکنید که این کار را به راحتی انجام می‌دهد ما نه شرایط آنها را داریم نه زیرساخت مناسب در اختیار داریم.

به گزارش مشرق، ستار همدانی در گفتگویی در خصوص دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ برابر ترکمنستان گفت: با توجه به شکست سنگین ترکمنستان در بازی رفت این تیم در بازی برگشت به دنبال آن بود که گل‌های کمتری را دریافت کند. بازی برگشت قابل توصیف نیست. نه زمین بازی مناسب بود و نه شرایط آن. مهم‌ترین موضوع کسب ۳ امتیاز این دیدار بود که به هر طریق به دست آمد تا تیم ملی ایران بالاتر از ازبکستان در صدرجدول گروه قرار بگیرد.

وی افزود: تیم ملی ایران خط حمله قدرتمندی دارد و ما بازیکنان خلاق و خوبی را در این پست در اختیار داریم که تعیین کننده هستند. مهدی قایدی و مهدی طارمی به خوبی در این بازی ارزش خود را نشان دادند. از طرفی بازیکنان جوان فوتبال ایران می‌توانند آینده تیم ملی را تضمین کند. کادرفنی اشراف خوبی به لیگ برتر و پدیده‌های آن دارد و رفته رفته بازیکنان جوان را به تیم ملی اضافه می‌کند. یکی از این بازیکنان محمد قربانی است که از ابتدا در ترکیب قرار گرفت و توانمندی‌های خود را به خوبی نشان داد. کم کم باید نیروی جوانی به تیم ملی تزریق شود تا علاوه بر کسب نتایج مطلوب و حضور در جام جهانی آینده فوتبال ملی ما نیز با حضور این بازیکنان تضمین شود.

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد:‌ این اجازه را به کادرفنی باید بدهیم تا به تدریج نسل تیم ملی را تغییر دهد. این بازیکنان رفته رفته در کنار بازیکنان باتجربه، ابتدا کیفیت خود را نشان می‌دهند و سپس کسب تجربه می‌کنند و به تیم اضافه می‌شوند. ما یک شبه قادر نخواهیم بود جوان گرایی کنیم. شما به کشوری مثل اسپانیا نگاه نکنید که این کار را به راحتی انجام می‌دهد ما نه شرایط آنها را داریم نه زیرساخت مناسبی برای این کار در اختیار داریم. نمی‌توانم به یکباره اسم تمامی بازیکنان را خط بزنیم و همه را کنار بگذاریم. جوان‌گرایی زمان‌بر خواهد بود و بهتر است به کادرفنی اجازه دهیم کار خود را پیش ببرد.

مثل اسپانیا نمی‌توانیم جوانگرایی کنیم/ استقلال حق داشت از حسینی دفاع کند

بازیکن اسبق استقلال در خصوص حواشی به وجود آمده در مورد بازیکنان این تیم در اردوی تیم ملی فوتبال بیان کرد: هر باشگاهی به هر نحوی بازیکنش را سرمایه خود می‌داند و حق دارد که نگران سرمایه خود باشد و از آن مراقبت کند. این موضوع استقلال و پرسپولیس ندارد. بازیکنان به هرحال بعد از درخشش در باشگاه‌های خود به تیم ملی می‌رسند و در ادامه در تیم ملی در سطح بین‌المللی دیده می‌شوند و موفقیت آنها به باشگاهی که در آن بازی می‌کنند کمک خواهد کرد. باید به باشگاه‌ها همچون تیم ملی احترام گذاشت آنها بازیکنان را پرورش می‌دهند و در اختیار تیم ملی قرار می‌دهند.

همدانی افزود: باید به همه تیم‌ها توجه شود اما بهتر است باشگاه‌ها به تیم ملی و نظر کادرفنی احترام بگذارند و اجازه دهند تفکرات خود را پیاده کنند. کادرفنی نیز باید برخوردی کند تا باشگاه‌ها این رفتار را تکرار نکنند. ترکمنستان حریف سختی نبود و بهتر بود در این بازی از بازیکنانی که کمتر زمان به آنها می‌رسد استفاده کرد. سیدحسین حسینی سنگربان با تجربه‌ای است و در جام جهانی بازی کرد در این فصل نیز نمایش خوبی داشته و بهترین سنگربان کنونی لیگ است و شایستگی‌ها خود را به اثبات رسانده و باشگاه استقلال حق دارد از او دفاع کند. در مقابل علیرضا بیرانوند نیز در هفته‌های اخیر مطمئن ظاهر نشده و می‌شد در بازی رفت از حسینی استفاده کرد. هرچند معتقدم باید اجازه دهیم کادرفنی کار خودش را بکند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس