دستیاران ایرانی مورد تأیید سرمربی جدید والیبال هستند؟

پس از اینکه دستیاران ایرانی از سوی میلاد تقوی رییس فدراسیون والیبال معرفی شدند، پائز سرمربی جدید تیم ملی والیبال به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، در آخرین روزهای سال ۱۴۰۲ سکان هدایت فدراسیون والیبال به میلاد تقوی مدیر جوانی رسید که در سال سخت منتهی به المپیک سومین حضور در المپیک را با حضور موریسیو پائز، سرمربی جدید تیم ملی والیبال محقق کنند. کاری که به گفته اهالی والیبال بسیار سخت و بعید به نظر می‌رسد.

با این حال در روزهای اخیر بر اساس اعلام رئیس فدراسیون والیبال، موتا پائز برزیلی‌– فرانسوی به عنوان سرمربی، پیمان اکبری، به عنوان دستیار اول، لئوناردو آفونسو برزیلی و عبدالرضا علیزاده بازیکن سابق تیم ملی و مربی جوان به عنوان مربی و مارسلو زنگرانده لوپس برزیلی به عنوان بدنساز و همچنین امین شاکری آنالیزور سابق تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان نیز به عنوان آنالیزور اعضای اصلی کادر فنی تیم ملی والیبال کشورمان را تشکیل خواهند داد.

پس از انتخاب مربیان کادر فنی تیم ملی از سوی رئیس فدراسیون، سرمربی تیم ملی بلافاصله به آن واکنش نشان داد و بیانیه‌ای صادر کرد.

وی در این بیانیه نوشته است: «به عنوان سرپرست تیم ملی ایران، پس از حفظ دستیار اول یعنی «لئوناردو آفونسو» و «مارسلو زنگرانده» مربی بدنساز، اکنون زمان انتخاب دستیاران ایرانی است که به کادر فنی من خواهند پیوست. من این اقدام را بسیار جدی انجام می‌دهم زیرا نباید حتی یک لحظه در صداقت و نیت اعضای این کادر شک کرد. بنابراین امروز، من عمیقاً در مورد مشخصات این دستیاران فکر می‌کنم. آن‌ها باید بیشتر در رابطه با فدراسیون ایران، کادر فنی و بازیکنان به من کمک کنند تا در سطح تاکتیکی یا فنی. می‌دانید که ارتباط بین کادر فنی و بازیکنان تیم ضروری خواهد بود.»

وی در ادامه بیانیه خود عنوان کرده است: «این دستیاران باید به وضوح خواسته‌ها و تصمیمات کادر فنی را درک کنند و آن‌ها را به بازیکنان منتقل کنند. تسلط به زبان انگلیسی ضروری است. حتی حاضرم پا را فراتر بگذارم و از هیچ جزئیاتی غافل نشوم و یک مترجم ایرانی که به زبان برزیلی روان صحبت می‌کند در کنارم قرار دهم تا بازیکنان صحبت‌ها را به دقت درک کنند. با این اوصاف، من روزانه با مربیان سابق تیم ملی ایران در تماس هستم تا تمام عناصر لازم را گرد هم بیاورم تا بهترین انتخاب را برای رسیدن به اهدافمان انجام دهیم.»

با توجه به واکنش موریسیو پائز، سرمربی جدید تیم ملی والیبال نسبت به دستیاران ایرانی خود که از سوی رئیس فدراسیون معرفی شدند به نظر می‌رسد فدراسیون با او در مورد انتخاب دستیارانش مشورت نکرده و پس از معرفی آن‌ها واکنش پائز را به همراه داشته است.

تیم ملی والیبال کشورمان در خردادماه سال جاری باید در نخستین چالش بزرگ خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال حضور پیدا خواهد کرد. این مسابقات به عنوان آخرین آوردگاه برای صعود به المپیک پاریس محسوب می‌شود و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس