به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مطالعات جنگ هیبریدی در مطلبی با طرح این پرسش که آیا زمان تشکیل دادگاه سایبری بین المللی فرا رسیده است یا خیر، نوشت:

در دکترین حقوق بین الملل می توان بحثی را در مورد لزوم ایجاد یک قوه عدلیه مشاهده کرد که وظیفه آن رسیدگی به پرونده های مرتبط با محیط ICT است.با این حال، ماهیت فضای مجازی چالش هایی را به همراه دارد. به عنوان مثال، پیچیدگی نسبت دادن حملات سایبری و همچنین دشواری جمع آوری شواهد از نقطه نظر فنی و اثبات دخالت یک دولت خاص در یک حمله سایبری تلاش های قانونی را بسیار دشوار می کند.

علاوه بر این، مشکلی وجود دارد که به این واقعیت خلاصه می شود که در واقع، هیچ توافقی در مورد مسائل اساسی در این حوزه مهم حکمرانی وجود ندارد. تفاوت های ایدئولوژیکی جدی در خصوص مسائل مختلف و همچنین استفاده از مقررات ICT وجود دارد. هیچ مصالحه ای در مورد اینکه آیا قواعد حقوق بین الملل موجود در محیط ICT قابل اجرا هستند یا نیاز به قواعد جدید وجود دارد و اینکه آیا قوانین الزام آور حقوق بین الملل که در محیط ICT قابل اجرا خواهند بود یا خیر پرداخته نشده است.

در عین حال، برای اجرای رسیدگی های حقوقی در سطح جهانی، اولاً باید دیدگاه مشترک یا حداقل سازشکارانه، مبانی حقوقی محیط ICT و نیز هماهنگ سازی قوانین شکل بگیرد و یک کنوانسیون جهانی را سازماندهی کند.علیرغم اینکه بسیاری از دولت ها و سازمان های منطقه ای در سال های اخیر چارچوب قانونی را برای مبارزه با جرایم سایبری تدوین و اتخاذ کرده اند، سیستم های حقوقی ملی، یکپارچه نشده اند و کنوانسیون بین المللی هنوز تدوین نشده تا فعالیت ها در محیط ICT را به طور کلی تنظیم کند.به ویژه این مسئله، در خصوص جرایم سایبری کاملا پررنگ و قابل مشاهده است.

آرویک مارتیروسیان، به این نتیجه می رسد که اکنون عوامل ذکر شده تهدیدی برای ایجاد یک نمونه سیاسی شده یا ناکارآمد دیگر است و با توجه به فقدان مقررات حقوق بین الملل و نظام تضمین امنیت اطلاعات بین المللی، ایجاد چنین ارگانی در مرحله کنونی، توسعه حقوق بین الملل و روابط بین الملل را می طلبند که اکنون بسیار خنثی و بی اثر است.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 2
  • IQ ۱۶:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
    0 0
    اقایان سریال ازدهای هفت سر رسما در خدمت انگاره فساد سیستماتیک است در زمان ورود ترامپ به گود قصد دارید علیه سیستم فیلم می سازید شما خودتون صد جمهوری اسلامی هستید و من تعجب می کنم حکومتی که انقدر صد خودش هست من اصلا چرا باهاش کار می کنم یا چه کارش کنم این سریال در راستای فساد سیستماتیکه و اصلا برای مردم هاشمی و عیره همه یکی هستند و از روی همه رد می شند چرا نمی فهمید می خواهید دین را نابود کنید ؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس