پیروزی ایران برابر ترکمنستان در نیمه اول

نیمه اول دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و ترکمنستان با برتری شاگردان قلعه نویی به پایان رسید.

به گزارش مشرق، تیم‌های ملی فوتبال ایران و ترکمنستان در سومین بازی خود در گروه E مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ امروز پنج‌شنبه دو فروردین ۱۴۰۳ از ساعت ۱۹:۳۰ و با قضاوت «یوسوکه آراکی» از ژاپن در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم رفتند که نیمه اول این بازی با نتیجه دو بر صفر به سود شاگردان امیر قلعه‌نویی در ایران به پایان رسید.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، محمدامین حزباوی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، صالح حردانی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، علی قلی‌زاده، محمد محبی، مهدی طارمی و سردار آزمون

ترکیب ترکمنستان: رستم آهالیف، قاضی‌مراد آناقلی‌اف، ارسلان آمانوف، میرزا بیک نظروف، یازجیلیچ قربانف، دیدار دوردیف، بریم ممدوف، راوشانگلدی هالمامدوف، بیگ مراد بایوف، تیمور چاریف

پیروزی ایران برابر ترکمنستان در نیمه اول

با توجه به تعطیلات نوروز، استقبال خوبی از سمت هواداران در این بازی شده بود.

بازیکنان ایران بازی را هجومی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی قصد ورود به محوطه جریمه ترکمنستان را داشتند که با دفاع چند لایه‌ای بازیکنان این تیم رو به رو شدند. در ادامه و پس از چند رفت و برگشت، توپ در دقیقه ۵ به علی قلی زاده رسید و این بازیکن از بیرون محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی کرد که دروازه‌بان ترکمنستان با واکنش خود توپ را دور کرد.

در دقیقه ۸ و روی قدرت بدنی خوب سعید عزت اللهی او توپ را از بازیکن ترکمنستان در اختیار گرفت و از بیرون محوطه جریمه به سمت دروازه این تیم شوت زد که ضربه او را دروازه‌بان ترکمنستان به زیبایی راهی کرنر کرد.

۳ دقیقه طوفانی برای ایران و ثبت دو گل

در دقیقه ۱۰ و پس از ارسال کرنر از سمت راست صالح حردانی صاحب توپ شد و آن را به محوطه جریمه ترکمنستان سانتر کرد که با ضربه سر خوب محمدحسین کنعانی زادگان توپ وارد دروازه شد تا اولین گل برای ایران به ثمر برسد.

پس از به ثمر رسیدن گل اول برای ایران، موج دیگری از حمله سمت دروازه ترکمنستان روانه شد و در دقیقه ۱۳ و روی پاس در عمق و زیبای سامان قدوس، سردار آزمون به توپ رسید و در مصافی تک به تک با رستم آهالیف قرار گرفت و توانست گل دوم را به راحتی وارد دروازه ترکمنستان کند.

پس از گل دوم ایران، روند بازی آرام تر شد و توپ بیشتر در میانه‌های زمین جریان داشت.

بازی در نیمه اول بیشتر در نیمه زمین ترکمنستان جریان داشت و بازیکنان ترکمنستان موقعیتی را روی دروازه ایران به وجود نیاوردند.

تیرک دروازه مانع از گلزنی طارمی

در دقیقه ۳۳ بازیکنان ترکمنستان روی مهدی طارمی در نزدیکی محوطه جریمه مرتکب خطا شدند و به سود ایران ضربه آزاد اعلام شد. پشت توپ طارمی قرار گرفت و اقدام به ضربه زدن کرد که توپ به شکلی خطرناک به تیرک دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

یک دقیقه پس از ضربه طارمی، سردار آزمون بار دیگر در موقعیت تک به تک و گلزنی قرار گرفت اما با خود گذشتی قصد داشت تا توپ را به طارمی برساند تا این بازیکن زننده گل سوم برای ایران باشد اما در میانه راه بازیکنان ترکمنستان توپ را دور کردند.

در دقیقه ۴۵ و پس از مصدومیت سردار آزمون، این بازیکن قادر به اتمام نیمه اول نشد و جای خود را به امید نورافکن داد.

در نهایت این بازی در نیمه اول با نتیجه دو بر صفر و با گل‌های کنعانی زادگان و آزمون به سود ایران خاتمه یافت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس