کد خبر 1580506
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
انبارلویی: ایران‌اینترنشنال در مصاحبه با نتانیاهو از حقیقتِ حقارت خود رونمایی کرد/ این دستگاه دروغ پراکن به ایستگاه آخر رسید

خدا رحمت کند مرحوم استاد پرورش را یک وقتی آن ایام ارتحال امام (ره) کسی از او سؤال کرد بعد از امام (ره) چگونه رهبری جدید می‌خواهد کشتی ایران را در طوفان حوادث سیاسی جهان مدیریت کند.

به گزارش مشرق، محمد کاظم انبارلویی طی یادداشتی نوشت:

۱- آناتومی قدرت ایران، عنوان اتاق فکر اندیشکده‌های متعددی در آمریکاست. صدها کارشناس سیاسی، نظامی، فرهنگی، اقتصادی و حقوقی در این اندیشکده‌ها، مدام روی تشریح و کالبدشکافی قدرت در ایران بحث و تبادل نظر می‌کنند. مشتری فراورده های فکری و نظری این اندیشکده‌ها میز ایران در پنتاگون و سیا و وزارت خارجه آمریکاست.
سرویس‌های سیاسی و نظامی امنیتی سه کشور شرور اروپایی یعنی آلمان، انگلیس و فرانسه از این فرآورده‌ها بی‌بهره نیستند. آمریکا از این طریق گردش اطلاعات در محافل دوستان خود در اروپا و غرب آسیا را کنترل می‌کند. تا با این داده‌ها هم‌خوانی، هم‌سازی و هم‌گرایی هم‌پیمانان به هم نخورد.

۲- چینش پایگاه‌های نظامی آمریکا در غرب آسیا و تنظیم آرایش سیاسی این کشورها وفق این آناتومی و کالبدشکافی صورت می‌گیرد.
ترامپ اخیرا در یکی از نطق‌های خود گفت: «کلینتون، بوش و اوباما ۲۴ سال به آمریکا حکومت کردند هر کدام ۸ سال زمام امور را در دست داشتند. آنها به ۹ کشور حمله کردند ۱۱ میلیون نفر را قتل‌عام کردند.»
این گزاره ترامپ، دست‌پخت و کارکرد فکری، نظری و تئوریک آن اندیشکده‌ها را نشان می‌دهد.

۳- یکی از پرسش‌های مطرح در اتاق آناتومی قدرت ایران در اندیشکده‌های یاد شده این است که چرا باید روی انقلاب اسلامی و آثار و نتایج آن بر سرنوشت بشر متمرکز بود؟ آنها در پاسخ به این حقیقت رهنمون شدند که وقتی یک فیلسوف، فقیه، سیاستمدار و حکیم می‌ایستد و لباس انقلابی به تن می‌کند و سازه‌ای از حکومت را متفاوت از نظام‌های سیاسی مرسوم خود مهندسی و نظام سیاسی خود را ورای جغرافیای خاک خود تعریف و عملیاتی می‌کند می‌خواهد معادلات قدرت را تغییر دهد، آنها در ترسیم معادلات قدرت در منطقه به این نتیجه رسیدند که جغرافیای سیاسی، نظامی و فرهنگی ایران فراتر از جغرافیای طبیعی آن است. این جغرافیا نه‌تنها غرب آسیا بلکه چتر خود را در ۵ قاره پهن کرده است.
آنها می‌گویند نبرد حماسی طوفان‌الاقصی، رونمایی از بخشی از قدرت ایرانیان در منطقه و جهان است. آن‌ها علنا در جهان می‌گویند ما از کجا آمدیم، برای چه آمدیم و کجا می‌خواهیم برویم. سه پرسشی که فیلسوفان سیاسی غرب یا به آن پاسخ ندادند یا نمی‌خواهند بدهند.

۴- ایرانیان با انقلاب اسلامی تعریف جدیدی از قدرت را ارائه داده‌اند و کم‌هزینه‌ترین و کم‌تلفات‌ترین انقلاب را با پرثمرترین و پربارترین نتایج پدید آورده‌اند. ایرانیان چندین نبرد سخت و نرم را با ابرقدرت‌های جهان و منطقه با پیروزی پشت سر گذاشتند و در حال بسط و نفوذ خود در جهان هستند. آنها فریاد شعار مرگ بر اسرائیل را حتی به پایتخت‌های اروپا و ایالات آمریکا رساندند.

۵- حکومت در ایران بر پایه اسلام و بر بنیان رأی مردم است.
سازه‌های آن را یک فقیه، مدیر، مدبر و آگاه به زمان مهندسی می‌کند. ملات اصلی این سازه «صدق» است.
خدا رحمت کند مرحوم استاد پرورش را یک وقتی آن ایام ارتحال امام (ره) کسی از او سؤال کرد بعد از امام (ره) چگونه رهبری جدید می‌خواهد کشتی ایران را در طوفان حوادث سیاسی جهان مدیریت کند.
او گفت: «آیت اله العظمی خامنه‌ای فرد صادقی است در صدق، قدرتی نهفته است که یک ذره از آن را به کوه‌ها بزنید متلاشی می شود.»
قدرت‌های جهان به‌ویژه آمریکا بساط قدرت‌طلبی خود را روی فریب، نیرنگ، دروغ‌پردازی و وارونه‌گویی بنا نهاده‌اند.
آن‌ها در مواجهه با انقلاب اسلامی ایران که رهبری صادق و پیروانی صدیق و مردمانی پای کار دارد، شکست خورده‌اند و سنگر به سنگر مشغول عقب‌نشینی هستند.

۶- اشرار عالم می‌گفتند ایرانی‌ها ۴۰ سالگی انقلاب را نمی‌بینند. بوق‌های داخلی آنها هم همین ساز را کوک می‌کردند. ملت ایران ۱۱ اسفند در ۴۵ سالگی انقلاب با حضور حماسی خود به پای صندوق‌های رأی آمد.
ملت آمدند مجلس شورای اسلامی آینده را برای تدبیر امور خود شکل دهند. ملت آمدند تا مجلس خبرگان را برای تحکیم و تداوم رهبری صادقانه و تضمین استقلال و آزادی در این کشور سامان دهند. این رویداد تلخ‌ترین خبر برای صاحبان میز ایران در اندیشکده‌های غرب است. آنها در آناتومی قدرت ایران به بیراهه می‌روند انقلابی که به نام خدا آغاز شد و برای پیاده‌شدن احکام خدا تلاش می‌کند را نمی‌شود روی میز تشریح و کالبدشکافی جماعتی نشاند که با خدا اعلام جنگ کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • US ۲۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  8 14
  آناتومی قدرت در همه جای دنیا اقتصاد قوی هست که سایر مؤلفه‌های دیگر را تغذیه و یدک می کشد ،ولاغیر
  • IR ۰۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
   3 7
   اربابات متوجه شدن ولی تو در خریتت بمان و ادامه بده🤫👎🤣🤣🤣🤣
  • IR ۰۱:۰۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
   6 4
   بدون تردید نقش اقتصاد در پیشبرد اهداف جامعه مهم است اما فراموش نکنیم پیشران اصلی جوامع قدرت نرم بوده و بدون آن ،جامعه به یک اصطبل مدرن تبدیل خواهد شد.به اعتراف بسیاری از اندیشکده های غربی این فرهنگ اسلام است که امروز بیشترین نقش را در تولید قدرت نرم بر عهده گرفته است ، و لاغیر....
  • US ۰۶:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
   0 0
   ببین در کجا متوقف شدید
 • IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  9 3
  امروز خوشحالید
  • IR ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
   3 5
   ما همیشه خوشحالیم به اذن الله و امثال تو برعکس ما ناراحت و دربدر همیشگی به اذن الله
  • نیما IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
   2 6
   هر جا بیگانه ناراحت باشه اگر وطن پرست باشی باید خوشحال باشی.
  • IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
   2 9
   شورش کردید. باختید. انتخابات تحریم کردید. بازم باختید. حالا هم فشار بخورید. ما خوشحالیم ولی شما حقی ندارید که بگین خوشحال باشید.
 • IR ۲۲:۰۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  0 0
  آناتومی قدرت ایران؟
 • محسن LT ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
  4 5
  خواهشا واژه من در آوردی نساز
 • محمد مهدی اسلامی IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
  2 5
  __ بسمه تعالی __ صداقت ز عقل خیزد و عقل نیز __ بکار ار بیفتد کند ریز ریز __ همان کاغذی را که دشمن در آن __ نگاشته تمام طرح بد اختران __ برو عقل بیفزا و آرش بکار __ وگرنه برندت به بالای دار __ یقین مردمان فهیم و عقیل__ کنی حس آنگاه این کار ثقیل __
 • DE ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
  2 5
  اقتصاد ایران با دو عنصر بسرعت قوی میشود و اکثر مشکلات داخلی حل میشه. 1. تقسیم و توزیع عادلانه منابع بین هشتادو پنج میلیون ایران شامل توزیع عادلانه : زمین ، بنزین ، یارانه های نفتی ، یارانه خودرو و ثروت های دیگه. 2. توسعه تکنولوژی و فناوری بوسیله دراوردن مخترعین و مکتشفین از قلب دانشگاههای ایران و پژوهشگاه های علمی جهت توسعه صنعت و کشاورزی در همه استانهای ایران جهت رشد تولید انبوه. کالاهای های ضروری و معیشتی و توزیع عادلانه بین مردم
 • IR ۲۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۲
  0 0
  بدون اقتصاد قوی ورضایت مردم این حرفهای شما توهماتی بیش نیست حتی آنان که رای دادن هم خیلی از آنها ناراضی هستند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس