روزنامه عبری: از زمان جنگ 1 میلیون نفر اسرائیل را ترک کردند

یک روزنامه عبری زبان گفت که از زمان آغاز جنگ غزه 370 هزار اسرائیلی سرزمین‌های اشغالی را ترک و نیم میلیون نفر مهاجرت معکوس داشتند و این صرف نظر از هزاران خارجی اعم از کارگر تا دیپلمات است که از آنجا گریختند.

به گزارش مشرق، یک روزنامه عبری زبان اعلام کرد که از آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر(۱۵ مهر ماه) حدود ۳۷۰ هزار نفر اسرائیلی سرزمین‌های اشغالی را ترک کرده‌اند، بدون اینکه مشخص باشد، آیا آنها به سرزمین‌های اشغالی برمی‌گردند یا خیر.

روزنامه زمان اسرائیل به نقل از اداره جمعیت و مهاجرت رژیم صهیونیستی (یک نهاد وابسته به کابینه ) نوشت که از آغاز جنگ، حدود ۳۷۰ هزار اسرائیلی سرزمین‌های اشغالی ترک کردند که بیش از ۲۳۰ هزار نفر از آغاز جنگ تا پایان اکتبر گذشته و حدود ۱۴۰ هزار نفر در ماه نوامبر گذشته آنجا را ترک کردند.

این روزنامه در عین حال ادعا کرد که در این مدت جنگ تعداد افرادی که به سرزمین‌های اشغالی آمدند بسیار بیشتر از تعداد خروج‌ها است و اغلب آنها مسافران اسرائیلی هستند که از مرخصی تعطیلات بازمی‌گردند.

زمان اسرائیل نوشت: حدود نیم میلیون نفر در مدت جنگ، مهاجرت معکوس داشتند که این آمار افزون بر هزاران کارگر خارجی، پناهنده و دیپلماتی است که اسرائیل را ترک کرده‌اند.

روزنامه اسرائیلی در عین حال مدعی شد که جنگ غزه مانع مهاجرت به سرزمین‌های اشغالی نشد، اما آن را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

زمان اسرائیل بر اساس داده‌های وزارت جذب رژیم صهیونیستی گزارش داد که از ۷ اکتبر تا ۲۹ نوامبر، حدود ۲۰۰۰ نفر به اسرائیل مهاجرت کرده‌اند، یعنی حدود یک هزار مهاجر در ماه، در حالی که از ابتدای سال تا قبل از وقوع جنگ به طور میانگین هر ماه حدود ۴۵۰۰ نفر به اسرائیل مهاجرت می‌کردند که این نشانه کاهش بیش از ۷۰ درصدی دامنه مهاجرت به اسرائیل است.

این روزنامه همچنین گزارش داد که در نوامبر گذشته، تعداد مهاجران به اسرائیل به حدود ۱۵۰۰ نفر رسید که بسیار کمتر از قبل از جنگ است، اما سه برابر بیشتر از ماه اکتبر است و این ممکن است به دلیل شیوع یهودی ستیزی در جهان تحت تأثیر جنگ باشد. جمعیت رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۳ قریب به ۱۰ میلیون نفر تخمین زده شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  4 1
  وعده خدا قطعیه همه تون گورتون رو گم میکنید
 • ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  5 1
  انشالله همه صهیونیستها گورشان گم می کنن می روند همان قبرستانی که ازش امده اند
 • ایرانی با غیرت ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  0 0
  به اندازه مساحتی که رژیم جنایتکار اسرائیل سرزمین های اشغالی را تحت کنترل گرفته در یک ایالت متروکه امریکا " جا باز کنید" و این یهودی های اشغالگر را به انجا منتقل کنید. امریکا و امریکائی ها عاشق این یهودی ها هستند پس بهتر است که اینها در کنار امریکائی ها باشند و در دنیا پراکنده نشوند. در سرزمینهای اشغالی فقط و فقط یک کشور میتواند اعلام موجودیت کند انهم به طور قطع و یقین " فلسطین" است.
 • ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  0 0
  این صحبت ها در روزمانه ها خودشان می کنند تا توجیهی یرای جنایات بیشتر داشته باشند. کل جمعیت این رژیم ۱۰ میلیون است که ۵ میلیون ان عرب هستند. یعتی از هر ۵ نفر صهیونیست یک نفر خارح شده؟؟؟
 • ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  0 0
  البته اشتباه نکنید، پانصد هزار نفرشون کارگران مهاجر موقت بودند احتمالا بقیه از ساکنان جدید اسرائیل بودند، متاسفانه هنوز ۸ میلیون اشغالگر در فلسطین ساکن هستند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس