مرگ نوزاد ۶ ماهه ربطی به پرستاران معترض ندارد

سازمان نظام‌ پرستاری در پی فوت نوزاد ۶ ماهه در بیمارستان کودکان مفید، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش مشرق، سازمان نظام پرستاری در پی فوت نوزاد ۶ ماهه در بیمارستان کودکان مفید تهران، بیانیه‌ای منتشر کرد.

در قسمتی از این بیانیه آمده است: ضمن ابراز تأسف بابت فوت نوزاد ۶ ماهه در بیمارستان کودکان مفید تهران، از همه رسانه‌های مکتوب و مجازی دعوت می‌کنیم، ضمن پرهیز از هرگونه قضاوت شتابزده و گمانه‌زنی در این خصوص، اجازه دهیم تا با بررسی دقیق و همه جانبه ابعاد فنی، انتظامی، زیرساختی و سایر مسائل مرتبط با این موضوع دردناک که مطمئناً بیش و پیش از هرکسی، پرستاران و کارکنان سلامت آن مرکز را متأثر و غم‌زده کرده است، توسط دستگاه‌‎های قانونی متولی و در کنار آنها، سازمان نظام پرستاری به کنه ماجرا پی ببرند و بدون هرگونه ملاحظه‌ای به علاج ریشه‌های اصلی بروز اینگونه حوادث دردناک بپردازند تا دیگر شاهد تکرار چنین صحنه‌هایی در هیچ کجای کشور نباشیم، لیکن چون چند خبر مخدوش در برخی رسانه‌ها باعث مخدوش کردن اصل ماجرا نشود، دو سه نکته بیان می‌شود:

۱- شواهد و اظهارات کارکنان بیمارستان کودکان مفید، حاکی از این واقعیت است که برگزاری تجمع صنفی به دلیل عدم پرداخت مطالبات معوقه عمدتاً توسط کارکنانی که در شیفت کاری مشغول بوده‌اند صورت نگرفته و این دو ماجرا هیچ ربطی به هم ندارد، اما برخی کسانی که کارشان کوتاهی در تأمین زیرساخت‌های بیمارستانی و رسیدگی به اوضاع معیشتی کارکنان بیمارستان‌ها است، بدشان نمی‌آید این دو موضوع را به هم بچسبانند تا دیگر کسی جرأت نکند از حقوق مطالبات قانونی خود حرفی به میان آورد، بنابراین از دستگاه امین؛ عدالت‌محور و دقیق قضائی و به ویژه ریاست قوه‌قضاییه می‌خواهیم، حتماً در رسیدگی‌ها اجازه ندهند که خلط مبحث صورت بگیرد؛ نا گفته نماند؛ اعتقاد عملی سازمان و هیأت‌مدیره‌های سراسر کشور بر این است که پرستاران صبور اگر گاهی بنا دارند با روش‌های مسالمت‌آمیز اعتراضی هم داشته باشند، اولاً از افراد غیر شاغل در شیفت کاری استفاده شود، ثانیاً پرستاران شاغل در شیفت همزمان سرعت و راندمان کارشان را مضاعف کنند تا حوزه مقدس خدمت به بیمار تحت‌الشعاع قرار نگیرد.

۲- بنابراین در این مورد خاص نیز سازمان پیگیر بررسی چگونگی وقوع و ابعاد حقوقی، قانونی و زیرساختی این موضوع است که در صورت اثبات وقوع قصور از سوی نیروهای درمان، حتماً خواستار برخورد قانونی با متخلفین خواهد بود.

۳- اما از قوه قضائیه هم می‌خواهیم که حتماً در رسیدگی‌ها به مسائل زیرساختی و موانع خدمتی زیادی که در مسیر ارائه خدمات مطلوب به بیماران عزیز وجود دارد و ازجمله متأسفانه این روزها بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، همچنان از کمبود شدید کادر درمانی و به خصوص پرستار در رنج هستند، عنایت ویژه داشته باشند و عمدتاً اینگونه مسائل است که موجب عدم بهره‌مندی کامل مردم از حقوق حقه خود در دریافت خدمات کیفی و در شأن و منزلت آنان می‌شود.

در پایان لازم است متولیان حوزه سلامت و در رأس آن وزارت بهداشت، با اتخاذ تدابیری نسبت به رفع کمبود نیروهای پرستار و حل مسائل معیشتی آنان اقدام عاجل بنماید، اما همچنان تأکید می‌شود موضوع فوت این کودک هیچ ارتباطی به مسائل صنفی پرستاران در روز حادثه نداشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  10 0
  نظام پرستاری؟؟؟ اونا چرا اطلاعیه دادن؟ پس حتما یه مشکلی هست و گرنه بیمارستان یا وزارتخونه اطلاعیه میداد...
 • ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  1 7
  حتما باید به مشکلات پرستاران زحمتکش رسیدگی شود ، ما فعلا متحیر اینهمه ایثار و فداکاری کادر درمان در غزه هستیم واقعا غیر قابل باوره اینهمه از خود گذشتگی برای دیگران خداوند اجرشون بده
  • ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
   4 0
   مگه بیمارستان فقط پرستاره مگه نیروهای رادیولوژی و آزمایشگاه کمتر از شما زحمت میکشن
 • ۱۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  2 0
  با احترام به مجموعه کادر درمان. بیمارستان بهرامی رو دریابید. مراجعه کردیم برای فرزندم. هیچکس پاسخگو نبود. اصلا کسی نبود که پاسخگو باشد. بعد از مدتی یک نفر رو پیدا کردیم اونم گفت برید فردا بیاید. مایه تاسفه. بیمارستان به این مزخرفی ندیدم تا حالا
 • ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
  7 1
  باعث بانی تمام اتفاقات نظام پرستاریه شک نکنید
 • ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  6 0
  چرا چرت و پرت میگی. دهنتونو ببندید و چیزی نگید دیگه. شماها بچه معصوم رو دو ساعت پذیرش نکردید.
 • ۰۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  7 0
  متأسفانه در بررسی رسانه ای موضوع فقط به بیانیه بیمارستان استناد می شود و گفته های پدر نوزاد که می گوید هرچه فریاد زدیم که به داد فرزندم برسید بطوریکه همسرم از شدت فریاد بیهوش شد و نهایتا دو پزشک تحصن را رهاد کردن و به بالا سر کودک امدند توجه نمی شود
 • لنگی ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  1 0
  اون تعداد پزشک و پرستاری که اونجا بودن و کاری نکردن بخاطر قطل اون کودک بیگناه باید اعدام بشن کاری به مشکلات کادر درمان ندارم اما انسانیت کجا رفته ؟؟؟؟؟
 • ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
  1 0
  پس اگر ربطی به پرستاری نداره مریض حتما باید توسط پرستاران به محض ورود تریاژ شده باشه اگر چنین هست مدارک شارائه بدین اگر نشده مقصر اصلی پرستاران هستن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس