«کتاب» رفتار و بینش مردم را تغییر می‌دهد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: بدون شک کتاب، ادبیات، رفتار و نگاه و بینش مردم را تغییر می‌دهد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان در مراسم رونمایی از کتاب «که ماهی برآید» با حضور نویسنده اثر ضمن ابراز خرسندی از حضور در دیار سربداران اظهار کرد: همچنین مایه مباهات است که در دومین روز از هفته بسیج در شهر شهیدان بزرگی همچون علاقی افتخار برگزاری آئین رونمایی کتاب «که ماهی برآید» را داریم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری این مراسم در شهرستان سبزوار، افزود: اعتقاد دارم این آئین، اتفاق مبارکی برای شهرستان سبزوار، شهر «دوستدار کتاب» است. ضمن قدردانی از مسؤولین شهرستان برای برگزاری این آئین باید بگویم که هدف از آئین رونمایی از کتاب در این شهرستان اجرای عدالت اجتماعی و فرهنگی و بهره مندی از آثار فاخر است.

وی پیرامون کتاب «که ماهی آید» اثر سعیده شبرنگ، اظهار کرد: این کتاب داستانی پیرامون زندگینامه حکیم ملاهادی سبزواری یکی از مفاخر و علمای بزرگ نه تنها شهرستان سبزوار بلکه استان، کشور و جامعه اسلامی ایران است.

سبزیان با بیان اینکه امروز به نام روز حکمت و فلسفه و بزرگداشت ابونصر فارابی نامگذاری شده است، تقارن این مراسم با این روز خجسته به فال نیک گرفت و گفت: تمامی اقشار جامعه می‌بایست علاوه بر افتخار به وجود چنین شخصیتی در ایران زمین، از داستان تنهایی و فرزانگی حکیم نیز در راستای درس آموزی و اصلاح مسیر زندگی استفاده کنند.

وی این آئین را جشن تولدی برای کتاب «که ماهی برآید» دانست و توصیه کرد: این حرکت و خیزش را متوقف نکنید و نسبت اشتراک گذاری این کتاب و معرفی آن در تمامی فضاهای تحت اختیار خود اهتمام ورزید؛ چرا که این امور موجب معرفی مؤثرتر و مفیدتر شخصیتی والایی همچون حکیم ملأ هادی سبزواری به ویژه برای نسل کودک و نوجوان می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی کتاب «که ماهی برآید» حکایتی از تنهایی و فرزانگی حکیم ملاهادی سبزواری به قلم روان دانست و گفت: از این فرصت برای تهیه ویدئویی از معرفی کتاب و ارائه آن به دیگران با محوریت معرفی شخصیت‌های بزرگ و برجسته شهرستان با استفاده از ادبیات لطیف خود استفاده کرد.

وی تاکید کرد: امروز در مجموعه کتابخانه‌های عمومی به دنبال «تحقق ایران کتابخوانی» هستیم؛ چرا که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرموده‌اند «روی دیگر دانایی توانایی است». حال اگر به دنبال ایران قدرتمند هستیم ابتدا باید ایرانی دانا و آگاه بسازیم. توجه داشته باشید که برای رسیدن به این هدف می‌بایست از ایران کتابخوان بگذریم.

سبزیان ابراز کرد: تلاش ما بر این است که حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در هر نقطه از کشور نقش آفرین باشیم و انس با کتاب در جامعه گسترش دهیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی تصریح کرد: بدون شک کتاب، ادبیات، رفتار و نگاه و بینش مردم را تغییر می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس