"ساخت سامانه پدافند هوایی رعد، تولید پهپاد با قابلیت شلیک موشک، سپاه عاملان نوسان سکه و ارز را شناسایی می‌کند، پاسخ به شایعات درباره ترور نخست وزیر هند و نيازي نيست براي انتخابات 92 كار امنيتي خاصي انجام دهيم" مهمترین محورهای سخنان سرلشکر جعفری در نشست خبری امروز بود.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران در نشست خبری‌ خود که به مناسبت سالروز تاسیس سه نیروی زمینی، دریایی و هوایی سپاه صبح امروز برگزار شد، ضمن ابراز تاسف از توهین اخیر به مقدسات اسلامی و ساحت پیامبر اعظم(ص) اظهار داشت: گردانندگان این توطئه صهیونیستی ـ آمریکایی باید بدانند انقلاب اسلامی نشان داده که با تهدید، ‌خشونت و توهین متوقف شدنی نیست و این توهین‌ها را بر نمی‌تابد.

وی ادامه داد: چنین اقدامات موهنی تبدیل به انرژی می‌شود که در نهایت منجر به رشد روزافزون انقلاب اسلامی می‌شود.

جعفری همچنین درخصوص وظایف محوله به سپاه پاسداران در حوزه‌های مختلف گفت: 27 سال پیش در چنین روزی سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی شکل گرفت و در ابتدای رهبری حضرت آیت‌‌الله‌العظمی خامنه‌ای دو نیروی دیگر یعنی نیروی قدس و نیروی مقاومت بسیج در سپاه شکل گرفت و وظایف دیگری نیز، از دهه 80 به بعد در حوزه تهدیدات اطلاعاتی و فرهنگی که به عنوان «جنگ نرم» نامگذاری شده به سپاه پاسداران محول شد.

دقت راکت‌های زلزال سپاه به زیر 50 متر رسید

وی درباره جدیدترین دستاوردهای موشکی سپاه، به افزایش دقت راکت‌های 300 کیلومتری زلزال اشاره کرد و گفت: این راکت‌ها که 15 الی 20 سال پیش ساخته شده بود حدود 300 کیلومتر برد دارند و در گذشته از دقت مناسبی برخوردار نبودند اما امروز با پروژه‌ جدیدی که به اتمام رسید دقت این راکت‌ها به زیر 50 متر کاهش پیدا کرده است.

ساخت سامانه پدافند هوایی رعد

جعفری با اشاره به دستاوردهای جدید سپاه در حوزه پدافند هوایی گفت: اخیراً سامانه پدافند هوایی رعد که از نوع سامانه‌ «بوک» شرقی پیشرفته‌تر است ساخته و درحال تولید انبوه است.

وی تصریح کرد: رعد در برد 50 و ارتفاع 25 تا 27 کیلومتر (70 هزار پا) یک سامانه متوسط به بالا محسوب می‌شود.

جعفری خاطرنشان کرد: این سامانه پدافند هوایی می‌تواند جمهوری اسلامی را در عرصه مقابله با تهدیدهای هوایی افزایش دهد.

تولید پهپاد «شاهد 129» سپاه با قابلیت شلیک موشک

فرمانده کل سپاه همچنین با اشاره به جدیدترین دستاوردهای سپاه در عرصه هواپیماهای بدون سرنشین گفت: پهپاد «شاهد 129» جدیدترین دستاورد سپاه در این عرصه است که با مداومت پروازی 24 ساعته می‌تواند ماموریت‌های خوبی در حوزه‌های شناسایی و رزمی انجام دهد.

جعفری خاطرنشان کرد: با نصب موشک‌های سدید بر روی این پهپاد این هواپیمای بدون سرنشین می‌تواند اهداف را در دوردست مورد اصابت قرار دهد.

سپاه عاملان نوسانات بازار سکه و ارز را شناسایی می‌کند

سرلشکر جعفری فدر ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی مبنی بر اقدامات سپاه در حوزه بررسی نوسانات بازار سکه و ارز گفت: سپاه بنا به درخواست رئیس جمهور در تلاش است تا عوامل پشت پرده یا جریاناتی که در این سیستم اخلال ایجاد کرده‌اند مشخص و ریشه این موضوع را پیدا کند.

وی افزود: حتماً دست‌هایی در کار است و امیدواریم در آینده نزدیک، اطلاعاتی در این باره در اختیار رئیس جمهور محترم و شورای عالی امنیت ملی قرار دهیم تا برخورد لازم با متخلفین صورت بگیرد.

فرمانده کل سپاه همچنین تصریح کرد: ادعای دخالت و دست داشتن برخی ارگان‌ها در نوسانات بازار سکه و ارز درست نیست.

خشم مسلمانان مجوزي براي كشتن سفيران كشورها نيست

جعفري در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاري فرانسه مبني بر اينكه "آيا خشم مسلمانان نسبت به اهانت به پيامبر اسلام، مجوز كشته شدن سفيران كشورها را صادر مي‌كند؟" گفت: قطعا چنين مجوزي صادر نمي‌شود و درست هم نيست اما به هر حال احساسات مسلمانان جريحه‌دار شده است و تنها كاري كه مي‌توانستند انجام دهند اين بود كه اعتراضات خود را به سفارتخانه‌ها ببرند.

"در اين اعتراض‌ها خشونت‌هايي نيز اتفاق افتاده است اما مساله اينجاست كه در هيچ‌كجا كسي سراغ ندارد كه يك مسلمان به دين مسيح يا حضرت مسيح يا دين يهود توهين كرده باشد. توهين‌هايي را كه عليه مسلمانان انجام مي‌شود، به عنوان آزادي بيان قلمداد مي‌كنند اما ما مطمئنيم كه اين كارها با برنامه‌ريزي‌ قبلي انجام مي‌شود اما مطمئن باشند كه نتايج عكس به دنبال خواهد داشت و هرچه بيشتر موجب اثبات حقانيت انقلاب اسلامي خواهد شد. "

پاسخ به شایعات درباره ترور نخست وزیر هند

فرمانده کل سپاه همچنین در پاسخ به سؤالی درباره کشف 113 سلاح در زمان برگزاری اجلاس عدم تعهد و همچنین انتشار خبری مبنی بر تلاش برای ترور نخست وزیر هند در ایران گفت: مدرکی مبنی بر تلاش برای اخلال در اجلاس از طریق این سلاح‌ها تاکنون کشف نشده است.

وی ادامه داد: سلاح‌های مذکور طی ایست و بازرسی‌های متعددی که از نقاط مرزی کشور تا تهران آغاز شده بود کشف شد.

جعفری همچنین درباره خبر تلاش برای ترور نخست وزیر هند گفت: فردی تلاش می‌کرد در حین اسکورت مقامات هندی خودروی خود را وارد اسکورت کند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: این فرد یک سلاح سرد همراهش بوده که هنوز اعلام نکرده قصد شومی داشته یا خیر و به همین منظور این موضوع نیز قطعی نشده است.

جعفری تاکید کرد: این فرد اعلام کرده که عجله داشته و قصد داشت از تیم اسکورت سبقت بگیرد و این حادثه بسیار کوچکی با توجه به حجم زیاد مهمانان اجلاس عدم تعهد بود.

اعلام جزئیات حادثه انفجار در پادگان کرج برای اولین بار

به گزارش فارس، وی در بخش دیگری از نشست خبری امروز خود در پاسخ به سؤالی در خصوص توان موشکی سپاه پس از انفجار چندی پیش در کرج گفت: آنجا بخشی از توان تحقیقات موشکی ما بود که دچار حادثه شد و آن حادثه توانست فقط روند تحقیقاتی را حدود 6 ماه به تاخیر بیندازد و الان آن کار در حال ادامه است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: آن کاری که آنجا انجام می‌شد در حوزه سوخت جامد موشک‌های ماهواره‌بر بود و نه در خصوص موشک‌های دفاعی.

وی افزود: در حوزه موشک‌های دفاعی با توجه به دستیابی ایران به برد 2 هزار کیلومتر، نیازی به تحقیقات بیشتر نیست.

حضور نیروهای قدس سپاه در سوریه به منزله حضور نظامی نیست

سردار جعفری همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر حضور نیروهای نظامی ایران در سوریه گفت: همه می‌دانندکه سپاه واحدی به نام واحد نهضت‌های اسلامی داشت که هدفش کمک به مستضعفین و بحث بیداری در جهان اسلام بود.

وی افزود: از زمانی که نیروی قدس تشکیل شد، باهدف حمایت از ملت‌های مظلوم بخصوص مسلمان حرکت‌هایی انجام داده است و در کشورهای لبنان و سوریه تعدادی از نیروی قدس سپاه حضور داشتند اما این به منزله حضور نظامی ما در آنجا نیست.

وی با بیان اینکه در مقایسه با میزان حمایت و حضور نظامی کشورهای عربی از گروه‌های معارض سوریه، ما اقدامی در آنجا انجام ندادیم، گفت: ما تنها کمک فکری و مستشاری و انتقال تجربه را انجام می‌دهیم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که برای دفاع از سوریه که در حلقه مقاومت است، انتقال تجربیات خود و هر گونه کمک فکری را به سوریه داشته باشد و این در حالی است که کشورهای دیگر ابایی از کمک نظامی به گروه‌های معارض سوریه ندارند و ما این کار را محکوم می‌کنیم.

جعفری همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر توافقنامه ایران و سوریه و اجرای آن در صورت حمله مستقیم نظامی به این کشور اظهار داشت: این توافقنامه بستگی به شرایط دارد و اینکه الان به صورت قطع بگوییم اگر حمله نظامی علیه سوریه صورت بگیرد، ایران برای دفاع از سوریه حضور مستقیم داشته باشد بستگی به شرایط دارد.

نيازي نيست براي انتخابات 92 كار امنيتي خاصي انجام دهيم

به گزارش ايسنا، فرمانده كل سپاه در ادامه با اشاره به انتخابات رياست جمهوري در سال آينده تاكيد كرد كه سپاه براي اين انتخابات تهديدي احساس نمي‌كند و بر همين اساس نيازي نمي‌بيند كه كار امنيتي خاصي انجام دهد.

جعفري در پاسخ به پرسش خبرنگار ايسنا درباره در پيش بودن انتخابات رياست جمهوري يازدهم و اينكه آيا سپاه برنامه‌اي امنيتي براي اين انتخابات در نظر گرفته است يا خير؟ گفت: يكي از اتفاقاتي كه اخيرا افتاد، حادثه بسيار مهم 88 بود كه به نظر من با وجود همه خسارت و سختي‌هايي كه داشت، براي ما يك نعمت بود و تبعات مثبتي داشت كه بزرگ‌ترين اثر آن، پيام 9 دي بود.

وي ادامه داد: جامعه انقلابي ما در 9 دي به جهان اعلام كرد كه پيرو مقام معظم رهبري و قدردان ارز‌ش‌هاي ولايت فقيه در هدايت ايران اسلامي و كشور است. مردم ما فرمايش حضرت امام(ره) را كه پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به اين كشور آسيبي وارد نشود، در فتنه 88 به خوبي لمس كردند و در نهم دي حمايت همه‌جانبه و گسترده‌اي از رهبري انجام دادند.

جعفري با بيان اينكه "امروز پيروي از ولايت فقيه در جامعه به خوبي جا افتاده است"، افزود: اين مساله رشد بسيار جهشي و چشمگيري داشته است و دوست و دشمن نيز اين مساله را به خوبي فهميده‌اند و مردم هم بعد از 88 فهميدند كه چه جريان‌هايي طرفدار واقعي مردم هستند.

فرمانده كل سپاه با بيان اينكه "مردم ما امروز از نظر سياسي راه خود را يافته‌اند"، تصريح كرد: بعد از حوادث 88 ما ديگر شاهد دوران قبل از اين حادثه نخواهيم بود و نخواهيم ديد كه جريان‌هايي با شعارهاي غيرواقعي روي كار بيايند و مردم بعدا متوجه شوند اين شعارها تنها حرف بوده است. گرايش عمومي مردم به اصول و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي است و اين گرايش بسيار شديد و گسترده است و ما آن را در انتخابات مجلس كه در سال گذشته برگزار شد نيز ديديم.

براي انتخابات احساس تهديد در بعد سياسي و داخلي نداريم

وي تاكيد كرد: بر همين اساس، ما احساس تهديد در بعد سياسي و داخلي نداريم كه بخواهيم براي انتخابات آتي كاري بكنيم. مردم ما كاملا هوشيار هستند و خدمتگزاران واقعي را به خوبي تشخيص مي‌دهند. البته ممكن است سپاه روشنگري كند اما به نظر مي‌رسد كه با توجه به هوشياري مردم حتي نيازي به چنين كاري نباشد.

اگر اصلاح‌طلبان تندروي نمي‌كنند، در انتخابات حاضر شوند

فرمانده كل سپاه درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات نيز گفت:‌ اصلاح‌طلبان سطوح مختلفي دارند؛ برخي از آنها تندرو هستند كه البته مي‌بينيم اصلاح‌طلبان اخيرا نسبت به تندروي‌هاي اين گروه ابراز ناراحتي و پشيماني كرده‌اند كه اصلاح‌طلبان در اين صورت و البته اگر دست از تندروي بكشند، مي‌توانند مثل سايرين در انتخابات حاضر شوند.

جلوي اسرائيل را نگيرند، در تعهدات هسته‌اي خود تجديدنظر مي‌كنيم

وي در پاسخ به پرسش خبرنگار AP درباره حمله احتمالي اسرائيل به ايران گفت:‌ رژيم صهيونيستي موجوديت و هستي خود را در مخاطره مي‌بيند و طبيعي است كه تلاش كند با توجه به ماهيت جنايت‌آميز و اهل كشتار و قتل بودنش مشكلات خود را با اقدام نظامي و تهديد حل كند اما بعيد مي‌دانيم كه رژيم صهيونيستي بدون اجازه آمريكا دست به چنين اقدامي بزند، چراكه مي‌داند در اين صورت نتيجه‌اي عايدش نمي‌شود.

فرمانده كل سپاه تاكيد كرد: توان هسته‌يي ايران از نظر امنيتي در حد قابل قبولي است و چنين اقداماتي نمي‌تواند ضربه‌ چنداني به آن بزند. در صورتي كه سازمان‌هاي بين‌المللي نتواند جلوي چنين اقدامي از سوي رژيم صهيونيستي را بگيرند، ايران نيز در تعهدات خود در اين زمينه تجديدنظر مي‌كند و شرايط تغيير خواهد كرد.

وي همچنين تصريح كرد: البته اسرائيل كوچكتر از آن است كه بتواند به تنهايي به ايران حمله كند و چون از تبعات و پاسخ‌هاي ايران نسبت به اين اقدام نگرانند، چنين كاري نمي‌كنند مگر اينكه به ديوانگي و جنون برسند وگرنه با محاسبات و منطق دست به چنين كاري نخواهد زد.

اطلاعات RQ170 را تخليه كرده‌ايم

جعفري درباره پهپاد آمريكايي RQ170 كه توسط ايران به غنيمت گرفته شده بود نيز گفت:‌ اطلاعات اين پهپاد تخليه شده و مدارك مستندي مبني بر جاسوسي اين پهپاد در ايران به دست آمده است كه نشان مي‌دهد اين پهپاد به دنبال جمع‌آوري اطلاعات خاصي بوده است و در صورت صلاحديد در اين زمينه اطلاع‌رساني خواهيم كرد.

اختلال قطعی در تنگه هرمز با حمله به ایران

به گزارش مهر، خبرنگاری پرسید: در صورت حمله مستقیم اسرائیل پاسخ مستقیم ایران به این کشور چگونه خواهد بود و اینکه نیروهای آمریکای در کشورهای اطراف ایران  حضور دارند آیا  ایران توانایی مقابله نظامی با آمریکا را دارد و در صورت حمله آیا تنگه هرمز بسته خواهد شد .

سردار جعفری پاسخ داد: پاسخ ما به اسرائیل روشن است فکر نمی کنیم با توجه به وسعت کم و آسیب پذیری این رژیم و انبوه موشک های ایرانی چیزی از اسرائیل باقی بماند.

فرمانده کل سپاه گفت: توانمندی آمریکایی ها و آسیب پذیری این توانمندی ها برای ما کاملا روشن است. با توجه به جغرافیای ایران براورد ما این است که آمریکا نمی تواند هیچ گونه حمله گسترده ای به کشورمان داشته باشد چرا که در این صورت نتیجه آن شکست است.

سردار جعفری خاطرنشان کرد: اما در خصوص حملات محدود باید بگویم با توجه به توانمندی های موشکی و پدافند ایران ، حملات محدود آنها کم شده و می دانند که ایران پاسخ محکمی به آنها خواهد داد.

وی تصریح کرد: سپرهای موشکی آمریکا در منطقه تنها در مقابل چند موشک محدود می توانند اقدام کنند و در صورتی که ایران حملات گسترده موشکی انجام دهد سپرهای موشکی  نمی توانند کاری انجام دهند.

فرمانده کل سپاه در خصوص بستن تنگه هرمز در صورت حمله احتمالی به ایران گفت: در صورتی که جنگی رخ دهد که طرف مقابل آن آمریکا و غرب باشد خود به خود تنگه هرمز دچار مشکل و صدور انرژی دچار خدشه می شود و برآورد آنها نیز همین بوده و سیاست قطعی ایران همین است.

مانور مشترک با روسیه و چین؛ نه

جعفري در ادامه، در پاسخ به پرسشي درباره توافقنامه امنيتي ايران با چين و روسيه و برگزاري مانور مشترك ميان اين سه كشور گفت: چنين چيزي وجود ندارد. ما همكاريهاي اطلاعاتي داريم اما همكاري نظامي يا مانور مشترك نه.

وضعیت امنیت جنوب شرق و غرب کشور مناسب است

فرمانده کل سپاه پاسداران درباره اینکه وضعیت جنوب شرق  کشور را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: خوشبختانه امنیت خوبی در جنوب شرق حاکم شده است و وضعیت خوب است علت آن است که ما اهمیت ویژه ای به مردم قائل شده ایم و مردم خود وارد صحنه شده اند و از امنیت خود دفاع می کنند. از این رو می توان امنیت جنوب شرق را امنیتی مردمی عنوان کرد.

وی افزود: با اقدامات موثری که در ایرانشهر و اطراف مرز انجام داده ایم امنیت خوبی در آنجا ایجاد شده است و دیگر اقدامات ضد امنیتی صورت نمی گیرد به طوری که پ. ک. ک اعلام کرده تحرکاتی که در این منطقه صورت گرفته بود مربوط به این گروه و حامیان آنها نبوده است.

جزئیات کمک های سپاه به زلزله زدگان شمال غرب ایران

جعفری همچنین درباره اقدامات سپاه پاسداران به زلزله زدگان آذربایجان شرقی افزود: از زمانی که خبر زلزله را دریافت کردم به سپاه این استان دستور دادم که نیروهای بسیج برای کمک به مردم وارد صحنه شوند و اگر شما از مردم این استان سئوال کنید خواهند گفت که اولین نیرویی که وارد صحنه شد نیروهای بسیج و سپاه بودند .

وی گفت: یکی دیگر از اقداماتی که سپاه در کمک به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی انجام داده است و این اقدام هنوز در حال انجام است، ساخت 1800 واحد مسکونی برای زلزله زدگان است. برای ساخت این واحدها بسیج سازندگی سپاه وارد صحنه شده است و در حال حاضر گروه های جهادی بسیج در این استان در حال خدمت رسانی به مردم آذربایجان شرقی هستند.

فرمانده سپاه پاسداران بار دیگر این حادثه تلخ را به مردم استان آذربایجان شرقی تسلیت گفت و در عین حال ابراز امیدواری کرد که با اقدامات و برنامه های دولت خسارت مردم این منطقه جبران شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • manamhamintor ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  age Zelzal 50 metr deghat dare bebin Fateh-110 cheghadr daghighe!
 • ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  دقت فاتح زیر 10 متر است/قبلا هم اعلام شده
 • ممد ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  انشاالله با ورود سپاه برای کنترل بازار ارز این مشکل قطعا حل بشه چون این یک مساله فوق امنیتی هست که از جنگ 8سال دفاع مقدس هم بدتر هستش ببینیم سپاه وبسیج وظیفه شان را چطور انجام میدن چون اگه موفق نشن دیگه الفاتحه رو بخونید
 • manamhamintor ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  Enshaáalah Sejjil ba deghat 50 metr
 • ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  سردار ، مردم تنها امیدشان به ورود سپاه در مسله ارز است ،پس باید با تمام توان وارد شوید تا مردم بیش از پیش پشتیبان سپاهیان اسلام باشند. از بعضی ها انتظاری نداریم ، امیدمان به سپاه و بسیج است. علی یارتان باد
 • ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  زلزال یه راکته و فاتح یه موشک بالستیک می فهمی یعنی چی؟
 • ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  در قرن بیست و یکم که تمام آزمایش های خطرناک ماشینی و روباتیک شده توی ایران با شیوه های جنگ جهانی دوم دارن موشک تست می کنن توی همین اسرائیل و امریکا در یک سال گذشته چند آزمایش موشک منفجر شد یک نفر هم کشته نشد... برنامه فضایی ایران با اون ماهواره های آزمایشی گل بود به سبزه نیز آراسته شد...
 • سعید خاکپور ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  اذا زلزلت الارض زلزالها درود بر ایشان
 • ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  زلزال راکت بابا! از اونایی که همینطوری یه طرف ول میدن! ۵۰ متر دقت خیلی بالاییه برای راکت!! فاتح اما بالستیکه! کلا سیستمشون فرق داره، فاتح و سجیل زیر ۱۰ متره دقتشون.
 • manamhamintor ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  @nashenas: are mifahmam rockete, vali hamin ke yek rocket ke mamoolan hedayat napazire 50 metr deghat dashte bashe khailie
 • ضد بدبینی! ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  دوست عزیز علت اینکه آزمایشات اونها الآن تلفات نمیده اینه که اونها این کار رو 50-60 سال پیش شروه کردند و به روایتی (آمده در سایت حهانی RT) برای آزمایشاتشون از انسانهای زنده استفاده میکردند. بعلاوه، یک انفحار مهیب چند ماه پیش در یک کارخانه سوخت جامد در آمریکا اتفاق افتاد که ازش فیلم هم تو اینترنت موجود هست. سرچ کن و خودت ببین. دمت گرم ســــــــــــــــــردار!!
 • ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  این بنده خدا که چیزی نگفت که!!
 • سیدمحمد ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  سپاه اسلام بایدم قوی باشه.جای سردار تهرانی سبز تا ابد
 • ارین ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  با سلام درود بی پایان بر امام خامنه ای و تمامی سرداران رشید سپاه و ارتش توفنده وطن.
 • یهودی ایرانی ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  سلام دوستان پسرخاله های من در اسرائیل گفتن 25 کلاهک اتمی موشک های اسرائیل روشن شدن و کلی بمب غیر متعارف خوشه ای شیمیایی میکروبی و هسته ای روی جنگنده های اسرائیل داره لود میشه قضیه چیه؟ سفارت کانادا هم تعطیل شده آلمان و انگلیس هم در کل خاورمیانه دارن تعطیل می کنن امریکا هم قراره کلی نیرو به 25 کشور خاورمیانه وارد کنه رزمایش 25 کشور در خلیج فارس با امریکا قراره حمله بشه؟ من ویزا دارم..باید فرار کنم هلند؟
 • ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  خدا خودش رحم کنه حرف از خروج از npt وموشک های قاره پیما یعنی بوی جنگ میاد!
 • ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  نمیدونم چرا اینقدر دوسش دارم. کلا آدم به دل آدم میشینه قیافش. یعنی یه جورایی انگار بیخود بهش نمیگن عزیز آقا
 • مقداد ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  خداوند سپاهیان اسلام رو حفظ کنه این مردان بزرگ خواب رو از دشمن گرفتن
 • ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  با سلام دستون درد نكنه... والي براي من يه سوال پيش امده اونم اينه اگه امريكاي دوتا بمب هستي زد اون وقت جريانات چطور پيش ميره وتا سپاه بياد داخل بازاربشه تجار به استلاح محترم تخم خودشونا كاشتند محصول شونم درو كردن والي بازم دستشون درد نكنه بازم به فكر مردم هستن
 • نیما ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
  0 0
  ماشاالله حزب الله . . . درود خدا بر مجاهدان راه حق
 • فرمانده عملیات ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  سلام بر همسنگران عزیزم اگر سپاه نبود کشور هم نبود. موفق و پیروز باشید
 • رضا ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  این موشک سدید که گفته شده از روی پهباد شلیک میشه رو تاحالا توی گزارشهاتون نپرداخته بودید میشه در موردش توضیح بدید
 • عمو ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  فرار کرن عزیزم. پسرخاله هایت دقیقا کجای اسرائیلن که خبر روشن شدن ۲۵ تا کلاهک هسته‌ای و لود شدن سلاح‌های غیر متعارف رو دارن؟ یا نکنه جزو تیم جنگ روانی پسرخاله و کلاه قرمزی هستی؟ میخوای بری نون بخری و تو راه برگشت یه حمله‌ای هم بکنی؟
 • ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  عزیز یهودی جونم 1 لطفا قبل از فرار شلوارتو که خراب کردی عوض کن !!!
 • ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  مرگ با عزت بهتر از فرار با ذلته
 • naseri ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  man to hollandam vali age jang beshe miam iran ke kenare hamvatane khodam bejangma ta bemiram
 • ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  مدتها پیش پرداخته بودن: http://www.mashreghnews.ir/fa/news/36364
 • ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  سردار تهرانی مقدم نزدیک به 100 متر از محل اصلی انفجار فاصله داشته کسانی که تو نگهبانی دم در پادگان بودن هم پودر شدن چه برسه به حاج حسن
 • ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  امید مردم و سپاه به خداست
 • جلال ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  اینجا آخر خط است سپاه باید مواظب اعتبار و حیثیت خود باشد اگر نتیجه ندهد دیگر هیچ!! آیا این توطئه گران واقعا مجهول اند ؟ از بعد از انقلاب اینها در صحنه های گوناگون بوده اند و حالا کار را میخواهند یکسره کنند بنظر نمیرسد عقب نشینی کنند !! آنچه همه شاهد اند تصمیم شان جدی است دعای خیر ما بدرقه راهتان خداوند یار و یاورتان باشد!!
 • ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  پهباد نه مجید(رضا) جان! اون پهپاده! پهپاد!
 • ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  بگو چهارشنبه بیان!
 • ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  0 0
  مگر 100 متر فاصله ای هست؟؟...حداقل 500 متر باید فاصله باشه....
 • ۰۴:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۸
  0 0
  هرجای دنیا بگید برای کنترل ارزش ارزی کشور نیوری نظامی وارد عمل شده از خنده غش میکنن! لاقل زودتر خبرشو بردارید تا آبرو حیثیتمون بیشتر از این به باد نرفته!
 • محسن زینال زاده ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۹
  0 0
  درود برفرمانده سپاه
 • reza ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۳
  0 0
  200 تا بمب اتم به خدا پودرمون می کنن باید بمبب اتم بسازیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس