در شرايطي که اين روزها مجلس شوراي اسلامي درگير تصويب لايحه پنجم توسعه کشور است، نمايندگاني هم هستند که به شدت درگير بازي‌هاي آسيايي گوانگجو شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشي مشرق، حجت الاسلام حسن ملک محمدي، مقداد نجف نژاد و علي اصغر يوسف نژاد، 3 نماينده مجلس شوراي اسلامي، در گوانگجو به سر مي بردند. آنها در شرايطي عازم اين مسافرت شده اند که مجلس درگير تصويب لايحه مهم و تاثيرگذار پنجم توسعه است. سفر اين 3 نمانيده به چين براي تماشاي ديدارهاي شانزدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي در حالي صورت گرفته که همواره انتقادات فراواني به اعزام بي دليل مديران و مسئولان وجود داشته که به غير از هزينه‌هاي هنگفت، دستاورد ديگري براي ورزش نداشته اند.
اين 3 نماينده چه کساني هستند؟ در زير، شرح مختصري از فعاليت‌هاي آنها را مطالعه مي کنيد.

* نماينده‌اي که رئيس کميسيون کميته است!
حجت الاسلام حسن ملک محمدي اولين نماينده مجلس است که اکنون در گوانگجوي چين، محل برگزاري بازي‌هاي آسيايي به سرمي‌برد.
وي که کاروان ايران را همراهي مي‌کند، رئيس کميسون فرهنگي کميته ملي المپيک هم هست. وي در دوران رياست محمد علي آبادي به اين سمت منصوب شد. اين در حاليست که در سال جاري، خبري مبني بر برگزاري نشستي در اين باره از سوي اين کميسيون منتشر نشده است. درباره شرح وظايف و دليل سفر اين نماينده مجلس به چين هم هنوز خبر رسمي منتشر نشده است.
 در پايگاه خبري رسمي‌ ملک محمدي نوشته شده است:" وي در سال 1374 با حکم آيت الله خزعلي دبير کل بنياد بين المللي غدير به مديريت عامل اين بنياد منصوب شد و به خاطر حسن انجام مسئوليت ها در عرصه کشوري و جهاني مجددا در سال 1386 حکم ايشان تمديد شد."
44444444444444444444444444444444444444.jpg


* اخراجي استقلال در چين
مقداد نجف نژاد ديگر نماينده مجلس است که بار سفر به گوانگجو را بسته است. وي که نماينده مردم بابلسر و فريدونکنار در مجلس شوراي اسلامي به شمار مي‌رود، رياست کميته فوتبال مجلس را هم برعهده دارد. درباره تعداد جلسات اين کميته و ميزان اثرگذاري آن در ورزش، اطلاع رسمي در دست نمي باشد.
همگان نجف نژاد را با دوران کوتاه مديريتش بر استقلال به ياد مي‌آورند. اين تيم پرهوادار در دوران مديريت وي، از حضور در ليگ قهرمانان آسيا محروم شد. دليل اين اتفاق نيز ارسال دير وقت فهرست بازيکنان اين تيم به کنفدراسيون فوتبال آسيا در مالزي بود که پديده اي نادر در ورزش و فوتبال ايران بود.
اين که اکنون چه دليل باعث شده تا وي به گوانگجو اعزام شود، از سوي مقامي رسمي اعلام نشده است. با توجه به عملکرد نجف نژاد در استقلال، رياست وي بر کميته فوتبال مجلس شوراي اسلامي هم قابل تامل است.
22222222222222222222222222222222222222.jpg

* نماينده صنعتي، ورزشي و مشاوري!
علي اصغر يوسف نژاد ازديگر نماندگاني است که کاروان اعزامي به آسيايي را همراهي مي کند. وي نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي است. وي سخنگوي کميسيون صنايع و معادن نيز به شمار رفته و در زمره نمايندگان اقليت است.
وي يک سال مديرعامل تيم فوتبال شهرداري ساري بوده است. وي در هيئت رئيسه برخي فدراسيون‌هاي ورزشي نيز حضور داشته است. وي در کنار اين فعاليت‌هاي صنعتي و ورزشي، مشاور برخي وزرا نيز بوده است. وزارتخانه‌هاي معادن و فلزات، کار و امور اجتماعي، کشاورزي و صنايع و معادن، وي را به عنوان مشاور در کنار خود ديده اند.
 يوسف‌نژاد همچنين مشاور سازمان جهاني صنايع آموزشي سوئد، مشاور فدراسيون ورزش هاي رزمي و ...، سمت‌ها و سوابق بسيار ديگري هم داشته و دارد. وي عضو هيئت علمي دانشگاه هم است. البته بخش آثار و تاليفات سايت وي نيز وجود دارد که فعلا خالي است.
اين 3 نماينده که در مورد فعاليتشان در حوزه ورزش ابهام وجود دارد؛ در حالي عازم گوانگجو شده اند که نماينده فعالي مانند حجت الاسلام سيدجلال يحيي زاده (نماينده مردم تفت و ميبد و رئيس کميته تربيت بدني مجلس شوراي اسلامي) چنين مسافرتي را قبول نکرده است. وي در هيچ سفر ورزشي حضور ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس