کد خبر 1532152
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۶
دستگیری ۲ وکیل قلابی در مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: دو کلاهبردار حرفه‌ای که با جعل عنوان وکیل و ادعای نفوذ در دستگاه قضایی از مردم اخاذی می‌کردند، توسط ماموران حفاظت و اطلاعات دادگستری استان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری مازندران، حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران از دستگیری دو کلاهبردار حرفه‌ای که با جعل عنوان و ادعای نفوذ در دستگاه قضایی از مردم اخاذی می‌کردند، توسط ماموران حفاظت و اطلاعات دادگستری استان خبر داد.

وی گفت: با گزارش و شکایت مردمی از دو نفر که با جعل عنوان و معرفی خود به ‌عنوان وکیل دادگستری مبادرت به کلاهبرداری کرده بودند، موضوع از سوی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مازندران مورد پیگیری قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری مازندران ادامه داد: با اقدام به موقع ماموران حفاظت و اطلاعات دادگستری استان و پیگیری‌های صورت گرفته، متهمین دستگیر و بر اساس مدارک موجود در پرونده، اظهارات شکات و مالباختگان و تحقیقات ابتدایی، مشخص شد افراد مذکور به دروغ خود را به‌ عنوان وکیل دادگستری معرفی کرده و با استفاده از سادگی برخی مراجعین و ظاهرسازی و ادعای اینکه می‌توانند با نفوذ در پرونده ها نزد مراجع انتظامی و مقامات قضایی مسیر و روند پرونده را تغییر دهند، مبالغ قابل توجهی را نیز به عنوان حق الوکاله و هزینه‌های دادرسی دریافت کردند.

اکبری با بیان اینکه متهمان در اظهارات خود به اتهامات انتسابی اقرار داشتند، خاطرنشان کرد: مردم حتماً پیش از انتخاب وکیل نسبت به احراز هویت فرد از طریق مراجع ذیربط اقدام کنند تا در دام افراد سودجو قرار نگیرند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ساری به‌دلیل عجز از پرداخت وثیقه با صدور قرار مناسب به زندانی معرفی شدند و تحقیقات تکمیلی و جامع برای کشف زوایای دیگر این پرونده‌ها نیز در حال انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس