میرجلیلی: بسیج مشوق و حامی ورزشکاران اخلاق‌مدار و جوانمرد است

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران گفت: در سازمان بسیج ورزشکاران ترویج اخلاق، منش پهلوانی، فرهنگ ایثار، عدالت محوری، سبک زندگی، فرهنگ عمومی ورزش و تعمیق معنویت را پیگیری می‌کنیم.

به گزارش مشرق، به مناسبت هفته دفاع مقدس و بنا به دعوت رییس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی، مهدی میرجلیلی رییس بسیج ورزشکاران کشور در نشست هفتگی اعضای این کارگروه حضور پیدا کرد.

در ابتدای این جلسه، محمدرضا تهرانی رییس کارگروه ورزش حزب موتلفه شمه‌ای از ایثار و مجاهدت‌های اقشار مختلف جامعه ورزش طی ۸ سال دفاع مقدس بیان کرد و در ادامه با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در سازمان بسیج ورزشکاران، این اقدامات را در راستای تحکیم پایه‌های معنویت ورزش عنوان کرد. تهرانی همچنین برای کاروان ورزش کشورمان در بازی‌های آسیایی آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این نشست اعضای کارگروه ورزش نیز دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در ارتباط با چگونگی گسترش فعالیت‌های بسیج ورزشکاران، برنامه‌های آینده این نهاد، ترویج بیش از پیش فرهنگ پهلوانی، ایفای مسئولیت اجتماعی این نهاد، رفع دغدغه‌های ورزشکاران، لزوم همکاری این مجموعه با معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و تجلیل از ورزشکاران ارزشی مطرح کردند.

مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا خصوصا ۵۱۳۵ شهید ورزشکار در ارتباط با موارد مطرح شده و فعالیت‌های این نهاد اظهار داشت: سازمان بسیج ورزشکاران مطابق وظیفه ذاتی که دارد فعالیت‌ها و اقدامات خود را در حوزه‌های مختلف فرهنگی افزایش داده و در همین راستا اقدامات موثری جهت تجلیل از پیشکسوتان و ورزشکاران، اشاعه فرهنگ پهلوانی، ترغیب جامعه ورزش به کمک‌های مومنانه و تعمیق معنویت در ورزش انجام شده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از فعالیت‌های ما آزادسازی تعداد کثیری از زندانیان جرائم غیرعمد با اولویت ورزشکار بوده، همچنین برنامه‌های گسترده‌ای برای تجلیل از ورزشکاران ارزشی و ورزشکاران اخلاق‌مدار، جوانمرد به اجرا گذاشته یا در آینده به اجرا در خواهد آمد، همچنین طی روزهای آینده تعداد کثیری از دست اندرکاران پیشین که منشأ اثر و مروج ورزش توام با ارزش بوده‌اند مورد تکریم قرار خواهند گرفت. همچنین تجلیل از مادران ورزشکاران پهلوان پرور را در دستور کار قرار داریم و اولین بار این کار توسط این سازمان انجام شده، همین طور حمایت از ورزشکارانی که در عرصه‌های بین‌المللی مروج اخلاق جوانمردانه بوده‌اند کما فی‌السابق ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعامل و اشتراک مساعی با وزارتخانه‌های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و آموزش عالی گفت: این تعامل و همدلی در راستای انجام ماموریت بسیج مبنی بر کمک به اشاعه ورزش و ترویج فرهنگ اخلاق و منش پهلوانی صورت می‌گیرد، زیرا وظیفه اصلی ما کمک به رشد و اعتلای ورزش مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب است و در همین راستا تعامل سازنده‌ای با نهادهای متولی ورزش هم با فدراسیون‌های ورزشی داریم. به عبارت دیگر هر جا احساس شد در راستای اهداف و وظایف بسیج می‌توانیم به ورزش کمک کنیم وارد عمل می‌شویم. خودمان را بخشی از ورزش می‌دانیم و هرکجا بتوانیم کمکی به ورزش، ورزشکار بکنیم دریغ نخواهیم کرد.

میرجلیلی اضافه کرد: شهدای ورزشکار برای جامعه ورزش کشور فرصت و افتخار بزرگی است. تلاش‌های ما در بخش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، روحیه جهادی و خدمت رسانی به مردم لذا ساخت و ساز اماکن ورزشی توسط سازمان بسیج مستضعفین نیز قابل توجه بوده بطوری که حدود ۴ هزار مکان ورزشی را در مناطق مختلف کشور راه اندازی و قریب به ۱۷ هزار نیروی متخصص را جهت اداره این اماکن آموزش داده است. این اقدامات نشان دهنده این است که بسیج خادم مردم است و تاکنون ثابت کرده پای کار هستیم و تلاش می‌کنیم مخاطبین ورزش را جذب کنیم.

وی افزود: البته همانطور که ذکر شد اقدامات ما در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری خصوصا گسترش فرهنگ عمومی ورزش و ورزش همگانی و کمک به فراگیر شدن آن در میان جامعه یکی از اهداف اصلی بسیج ورزشکاران است. به اعتقاد من برای نهادینه شدن این مهم ابتدا باید از ورزش تربیتی با کار در مدارس شروع شود همچنین ضرورت دارد اهمیت این موضوع در شهرستان‌ها و روستاها به درستی تبیین شود. روشن است که باید هزینه‌های ورزش همگانی به حداقل کاهش یابد، و سهل الوصول باشد. بسیج خود را مدیون نظام و مردم می‌داند و برای تحقق این مهم از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کند.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران دامه داد: فعالیت‌های سازمان بسیج ورزشکاران با چهار محور، ترویج اخلاق و منش پهلوانی، تعمیق معنویت، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عدالت محوری و ترویج سبک زندگی و فرهنگ عمومی ورزش پیگیری می‌شود. اگر برخی از روسای فدراسیون‌ها و مدیران ورزش بعضی از شیوه‌های مدیریتی، رفتاری و حمایتی را در مورد ورزشکار درست و صحیح انجام دهند و به تبیین ترویج ارزش‌ها باورهای دینی و تمدنی بپردازند.

میرجلیلی خاطرنشان کرد: اینجا باید از زحمات عزیزانمان درگذشته این سازمان تشکر کنم و به گمان بنده و در مجموع، بسیج ورزشکاران کارهای خوب بزرگی تاکنون انجام داده هر چند منکر پاره‌ای از کم و کاستی‌ها نیستیم، اما اعتقاد داریم تلاش های صادقانه، انسجام، وحدت و همدلی باعث موفقیت خواهد شد و همه این‌ها باید در جهت رضایت پروردگار و مردم باشد تا مشکلات رفته رفته مرتفع شود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس