والیبال ایران و چین

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل چین برای سومین دوره پیاپی قهرمان بازی‌های آسیایی شد.

به گزارش مشرق، تیم‌های ملی والیبال ایران و چین در فینال بازی‌های آسیایی هانگژو از ساعت ۱۸ امروز (سه‌شنبه، چهارم مهر) به مصاف هم رفتند که ایران سه بر یک (۱۹ - ۲۵، ۲۵ - ۱۴، ۲۵ - ۲۲ و ۲۶-۲۴) پیروز شد و اولین مدال طلای کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها را به دست آورد.

ایران در دو دوره قبلی این بازی‌ها هم قهرمان شده بود و با پیروزی در فینال بازی‌های هانگژو، در قهرمانی هت‌تریک کرد.

ترکیب تیم ایران: محمد موسوی (کاپیتان)، محمدطاهر وادی، محمد ولی‌زاده، امیرحسین اسفندیار، امین اسماعیل‌نژاد، شهروز همایونفرمنش و محمدرضا حضرت‌پور

سرمربی: بهروز عطایی

ترکیب تیم چین: چوان جیانگ، یوانتای یو، یائوچن یو، یانگژن لی، شیکون پنگ، جینگ یین ژانگ، زونگشوآی کو

سرمربی: شنگ وو

فیلم/ خلاصه والیبال ایران و چین در فینال بازی‌های آسیایی

ست اول: ۲۵ - ۱۹ چین

چین اولین امتیاز را با سرویس مستقیم به دست آورد اما بهروز عطایی درخواست بازبینی داد که ویدئوچک امتیاز چین را تایید کرد. در ادامه بازی پایاپای بود. دو اشتباه پیاپی اسفندیار و اسماعیل نژاد چین را ۶ - ۴ جلو انداخت. در حالی که بازی در امتیاز ۸ برابر بود، حضرت‌پور برای اینکه آبشار بازیکن چین را بگیرد به تابلوهای تبلیغاتی دور زمین برخورد کرد، بعد از آن هم بین دو تیم رالی شکل گرفت که امتیاز نهم برای چین به دست آمد. بازی ۱۵ - ۱۲ به سود چین بود که عطایی درخواست وقت استراحت کرد. همایونفرمنش یک امتیاز مستقیم سرویس به دست آمد تا بازی ۱۸ - ۱۶ به نفع چین دنبال شود. با کاهش اختلاف امتیاز سرمربی چین وقت استراحت گرفت. تیم میزبان بار دیگر با دفاع اسماعیل‌نژاد از ایران امتیاز گرفت تا ۲۱ - ۱۷ تیم برتر میدان باشد. عطایی بعد از اینکه وقت استراحت دوم را گرفت صابر کاظمی را به جای اسماعیل‌نژاد به زمین آورد. اسفندیار سرویس خود را بیرون زد تا امتیاز ۲۵ برای چین به دست بیاید و ۲۵ - ۱۹ برنده ست شود.

هت‌تریک والیبال ایران در قهرمانی بازی‌های آسیایی/ اولین طلای کاروان به نام بلندقامتان +فیلم

ست دوم: ۲۵ - ۱۴ ایران

تیم‌ها در امتیاز ۳ برابر بودند که وادی و موسوی دو بار دفاع کردند و دو امتیاز گرفتند. همایونفرمنش در این ست چند بار از دفاع چین عبور کرد و امتیاز گرفت. اسماعیل‌نژاد تمرکز لازم را نداشت و صابر کاظمی به جای او به زمین رفت. اسفندیار سرویس خود را بیرون زد و بازی در امتیاز ۱۱ برابر شد. بازی ۱۵ - ۱۲ به سود ایران بود که سرمربی چین وقت استراحت گرفت اما ایران برتری خود را حفظ کرد تا سرمربی حریف با برتری ۱۸ - ۱۳ ایران دومین وقت استراحت خود را هم بگیرد. همایونفرمنش امتیاز ۲۱ ایران را با سرویس مستقیم کسب کرد. ایران ۲۲ - ۱۳ جلو بود که بین دو تیم رالی شکل گرفت و صابر کاظمی امتیاز این رالی را برای ایران کسب کرد. بازیکنان چین امیرحسین اسفندیار را دفاع کردند اما توپ بیرون رفت و ایران ۲۵ - ۱۴ ست را برد.

ست سوم: ۲۵ - ۲۲ ایران

دو تیم رقابت نزدیکی داشتند. بازیکنان چین صابر کاظمی را دفاع کردند تا مسابقه در امتیاز ۶ برابر شود. اسپک کاظمی بدون برخورد با بازیکنان چین بیرون رفت و امتیاز ۷ برای چین به دست آمد. محمد موسوی با پاس سرعتی وادی دو امتیاز پیاپی گرفت و ایران ۱۱ - ۹ جلو افتاد. در حالی که ایران ۱۶ - ۱۳ جلو بود، شنگ وو درخواست وقت استراحت کرد. چوان جیانگ سرویس خود را بیرون زد و ایران ۱۹ - ۱۵ جلو افتاد. در ادامه هم همایونفرمنش یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت. بازیکنان ایران چند اشتباه انجام دادند تا چین چهار امتیاز پیاپی کسب کند و بازی با برتری ۲۳ - ۲۱ ایران دنبال شود. عطایی با کم شدن فاصله امتیازات وقت استراحت گرفت. ایران این ست را ۲۵ بر ۲۲ برنده شد.

هت‌تریک والیبال ایران در قهرمانی بازی‌های آسیایی/ اولین طلای کاروان به نام بلندقامتان +فیلم

ست چهارم: ۲۶-۲۴ ایران

این ست با برتری ایران آغاز شد و شاگردان عطایی ۶- ۲ جلو افتادند تا سرمربی چین وقت استراحت بگیرد. اسفندیار در حالی که روی زمین نشسته بود احساس ناراحتی می‌کرد و بازی لحظاتی برای رسیدگی به وضعیتش متوقف شد اما به بازی برگشت. توپ صابر کاظمی بدون برخورد به دفاع بیرون رفت و در ادامه هم چین یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت تا بازی را در امتیاز ۸ به تساوی بکشاند. دو تیم امتیاز به امتیاز پیش رفتند تا اینکه اسفندیار و موسوی دو امتیاز گرفتند و ایران ۱۴ ۱۲ جلو افتاد. اسنفدیار هم یک امتیاز دیگر با سرویس مستقیم به دست آورد. بازیکن چین صابر کاظمی را دفاع کردند و بازی در امتیاز ۱۹ برابر شد. در امتیاز ۲۳-۲۲ بازیکن چین توپ را به اوت زد تا ایران در آستانه قهرمانی قرار بگیرد. در حالی که بازی ۲۴-۲۳ بود چین سرویس زد و همایونفرمنش در میان حیرت بازیکنان ایران توپ را به اوت زد تا بازی ۲۴-۲۴ شود. صابر کاظمی امتیاز ۲۵ را برای ایران گرفت و روی سرویس خوب وادی، ولی زاده توپ را در زمین چین خواباند تا این ست ۲۶- ۲۴ به سود ایران تمام شود و ایران ۳-۱ این بازی را برنده شود.

با این قهرمانی، تیم ملی والیبال ایران به اولین طلای کاروان ایران در بازیهای آسیایی هانگژو رسید و برای سومین بار متوالی قهرمان بازیهای آسیایی شد.

جینگ یین ژانگ از چین با ۱۹ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن زمین شد و شهروز همایون‌فرمنش با ۱۷ امتیاز بهترین بازیکن ایران بود و صابر کاظمی و امیرحسین اسفندیار هم هر کدام ۱۴ امتیاز بدست آوردند.

هت‌تریک والیبال ایران در قهرمانی بازی‌های آسیایی/ اولین طلای کاروان به نام بلندقامتان +فیلم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
  20 5
  جونم. اولین طلای در والیبال صید شد. میریم برای صید طلاهای دیگه. ان شالله یا دعای خیر مهدی فاطمه🤩🤩🤩
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
  16 3
  خیلی چسبید. تسلیت به کسانی که چشم دیدن موفقیت های ایران قوی را ندارند. الحمدالله 🤩🤩🤩
 • IR ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
  4 0
  تیم برد و تبریک به کاروان ایران چون یه طلا داد ولی چین تنها تیمی بود یکم قویتر بود و باز تیم دچار مشکل و همون اشتباهات لیگ ملتها شد با این تیم انتخابی المپیک اتفاقی نمیوفته فقط ده روز عطایی شروع میکنه....
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
  13 5
  قیافه مصی فسوی بوگندو دیدنیه! خخخخخخخخ
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
  5 2
  ژاپن تیم اصلیش نبود
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
  1 1
  یاسر پیرعلی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه دانشجویان خارجی ثبت‌نام شده در دانشگاه شهرکرد از کشور عراق هستند، افزود: انتظار می‌رود جمعیت دانشجویان خارجی دانشگاه شهرکرد به ۳۰۰ نفر در سال تحصیلی جاری افزایش یابد. دانشگاه شهرکرد نیازمند خوابگاه دانشجویان بین‌الملل رییس دانشگاه شهرکرد با بیان اینکه این دانشگاه خوابگاه مناسب برای دانشجویان بین‌الملل که ۸۰ درصد آنان مرد هستند ندارد خوابگاه و کلاس برای دانشجو ایرانی ندارند و برای کسب دلار عراقی ها دانشجو های ایرانی را اخراج و اذیت می کنند😓😥
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
  0 0
  واقعا بازیکنان خوبی داریم.
 • IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
  0 0
  متاسفانه مستند پرچم دار داره نفاق ایجاد می کند در سازمان قدس و شاهد
 • DE ۲۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
  2 1
  تیم ایران در حد واندازه جهانی نیست، ایراد اصلی مربی ومادر فنی است،مربی درجه یک جهانی لازم است.
 • adrian DE ۲۳:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
  1 0
  طلای شیرینی بود، ولی متاسفانه این تیم در مواجهه با تیم های قدرتمند انتخابی المپیک هیچ شانسی نداره، از لحاظ فنی دریافتهای قدرتی خیلی ضعف داره و عملا هیچ شانسی هم در والیبال روز دنیا نداره، بهترینش عبادی پوره که افت فاحش داره، بعد هم خستگی دو روز پرواز قبل از شروع بازی ها بدن بازیکنها را میخوابونه و انتخابی تورنومنت تلخی میشه. صحبت های موسوی هم گواه همین بود،

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس