کد خبر 1529384
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۲
خانی: مرگ یک بار شیون یک بار، باید با نکونام برای حل مشکلات جلسه بگذاریم/ از خدایم است استعفا کنم

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: بعد از جلسه با وزیر، در دستور کار داریم با نکونام جلسه ای داشته باشیم، مرگ یک بار شیون یک بار باید مشکلات تمام شود.

به گزارش مشرق، علیرضا خانی در مورد اینکه چرا باشگاه استقلال نمی تواند در جذب اسپانسر موفق عمل کند، اظهار کرد: ما در این مدتی که گذشته با شرکت های مختلفی وارد مذاکره شدیم اما نمی دانم چرا پای قرارداد بستن که می رسید این افتقا رخ نمی داد و یکسری مسائلی پیش می آمد که عملا ما به بن بست می خوردیم.

از روی ناچاری با اسپانسر برای ۴ بازی قرارداد بستیم

وی در مورد اینکه چرا با شرکتی قرارداد بسته شده که شرایط مالی نامشخصی داتشته و اکنون یکی از چک های آنها برگشت خورده گفت: لیگ در حال آغاز شدن بود و ما مجبور شدیم که با این شرکت قرارداد امضا کنیم. از روی ناچاری این اتفاق افتاد و تصمیم گرفتیم با ۴ بازی شروع کنیم که متاسفانه یکی از چک ها پاس نشد و البته بخش حقوقی باشگاه پیگیر این موضوع هست.

با گرفتن اسپانسر فقط یک چهارم هزینه های باشگاه تامین می شود

عضو هیئت مدیره استقلال تصریح کرد: این نکته را فراموش نکنیم حتی اگر باشگاه بتواند با یک اسپانسر خوب هم قرارداد امضا کند آن شرکت نهایت یک چهارم هزینه های ما را می تواند تامین کند. به نظر شما سه چهارم بقیه مخارج چطور باید تامین شود؟ آیا بلیت فروشی داریم؟ تبلیغات محیطی در اختیارمان است؟ حق پخش داریم؟ ما مشکلمان این است که آن حامی اصلی را نداریم که اگر داشتیم مثل بقیه تیم ها این همه مشکلات نداشتیم.

با جدایی چند بازیکن توانستیم سقف قرارداد را رعایت کنیم

خانی با تاکید بر اینکه وقتی قرارداد بازیکنان در سال گذشته ۴۸۰ میلیارد تومان بوده و امسال با افزایش ۲۰درصد قرارداد هزینه های باشگاه به ۵۲۰ میلیارد رسیده، گفت: با این شرایط به سختی توانستیم سقف قرارداد را اجرا کنیم. سقف قرارداد ما ۳۰۰ میلیارد تومان بود که با جدایی محبی، قائدی، غلامی و سیلوا توانستیم این هزینه ها را کم کنیم و سقف را رعایت کنیم.

بیشتر بخوانید:

تنها راه جذب ستاره آسیایی توسط استقلال

در مورد قرارداد مهری و هاشمی نسب اطلاعی ندارم

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد باز هم استقلال در اجرای قانون سقف قرارداد، شائبه هایی داشته باشد مثل قراردادی که با سعید مهری و مهدی هاشمی نسب بسته شده است، گفت: من در جریان قرارداد این دو نفر نیستم. این موضوع را باید آقای خطیر توضیح دهد. البته در اولین جلسه ای که در هیئت مدیره داشته باشیم حتما در مورد این دو قرارداد می پرسیم.

منتظر بودیم تکلیف وزیر مشخص شود تا جلسه برگزار کنیم

خانی در مورد جلسه ای که قرار است هیئت مدیره استقلال با وزیر ورزش داشته باشد و این که چرا زودتر این نشست برگزار نشده، گفت: باید اول تکلیف آقای هاشمی در مجلس روشن می شد و بعد این جلسه برگزار می شد که خوشبختانه آقای هاشمی رای کسب کرد و اکنون آقای افضلی رئیس هیئت مدیره پیگیر است و حتما این نشست با وزیر گذاشته می شود تا از مشکلات استقلال او را آگاه کنیم.

۸۸ درصد سهام استقلال در اختیار وزارت ورزش است

وی در خصوص اینکه مگر دست وزیر ورزش برای کمک به باشگاه باز است که با این جلسه مشکلات برطرف شود، عنوان کرد: اتفاقا یکی از مباحثی که می خواهیم مطرح کنیم همین است. سازمان خصوصی سازی زیر بار اینکه ما زیر مجموعه آنها هستیم نمی رود. وزارت اقتصاد هم همین طور. به طور طبیعی ۸۸ درصد سهام باشگاه در اختیار وزارت ورزش است. بالاخره باید تکلیف مالکیت باشگاه مشخص شود و بدانیم با چه ارگانی طرف هستیم. ما می خواهیم با وزیر جلسه بگذاریم و از او راهکار بگیریم که برای حل شدن مشکلات چه کنیم. یک جایی باید تکلیف این موضوع روشن شود. از سال ۹۳ که ردیف بودجه استقلال و پرسپولیس قطع شده هزینه های دو باشگاه روی هم تلنبار شده و وضعیت دو باشگاه را سخت کرده است. باز هم تاکید می کنم جذب اسپانسر فقط یک چهارم هزینه های ما را تامین می کند.

ایرانسل و یا همراه اول نهایت ۱۳۰ الی ۱۵۰ میلیارد تومان بدهند

وی در پاسخ به این سوال که اکنون چه سندهایی در باشگاه نیست، گفت: اصل قرارداد مرغوبکار در باشگاه نیست و کپی آن هست. خیلی از قرارداهایی که به عنوان مشاور بیمه هست اصل سند نیست. قرارداد ۱۰۰ میلیاردی با مشاور بیمه بسته شده که اصل قرارداد نیست. یا مشاور دیگر ۴۰۰ میلیون قرارداد بسته و اصل سند نیست اصلا نمی دانیم قراردادها درست است یا خیر. آیا این امضاها اصل است یا خیر نمی دانیم. همه این موضوعات را به مراجع ذی صلاح گزارش کرده ایم.

منابع مالی بود ۹۰ درصد مشکلات حل بود

عضو هیئت مدیره استقلال ادامه داد: ما در باشگاه انضباط مالی را ایجاد کردیم. صورت های مالی را درست کردیم و همه را به موقع در کدال بارگذاری کردیم. گزارشات را دیوان محاسبات دادیم. مشکل اصلی ما این است که متابع مالی نیست اگر بود ۹۰ درصد مشکلات باشگاه حل بود.

بازیکنان توقع دارند که به موقع پول خود را بگیرند و حق دارند

وی در جواب به این پرسش که خبر دارد با توجه به شرایط مالی بازیکنان در اعتصاب هستند و دیروز تمرین ریکاوری را انجام نداند، گفت:بازیکنان حق دارند. نکونام مربی با دانشی است و تلاش می کند. بازیکنان توقع دارند به موقع پول بگیرند اما اینکه می گویند مدیریت کاری نمی کند درست نیست. ما همه تلاش و توان خود را گذاشته ایم. این حرف بی انصافی است. شما نمی دانید به کجاها رفته ایم که منابع تامین شود.

از خدایم است استعفا بدهم

خانی در این خصوص که شاید این فشار از این بابت باشد اگر هیئت مدیره نمی تواند منابع مالی تامین کند، استعفا دهند و بروند، گفت: به خدا از خدایم است. اصلا برایم مهم نیست و ما اینجا منافعی نداریم. ما حاضریم هر کسی می تواند کمک کند بیاید. اینجا دنبال منافع و پست نیستیم. ۲۳ سال در ارگان های مختلف کار کردیم و در ارگان های خصوصی بودیم. اشتباه هم کردیم که به استقلال آمدیم. هدف ما کمک به تیم محبوبمان بوده و تا الان هم کمترین کوتاهی نکردیم.ما خالصانه آمدیم که کمک کنیم.

به نظر شما مشکل منزل ۱۰۵ متری مبله در برجی در منطقه سعادت آباد چیست؟

وی در مورد اینکه چرا باشگاه بدون در نظر گرفتن نظر بلانکو برای او خانه اجاره کرده و او اکنون هم اتاقی بازیکن گل گهر شده، گفت: باشگاه یک واحد در منطقه سعادت آباد تهران، ۱۰۵ متر مبله در یک برج اجاره کرده است. به نظر شما این واحد چه اشکالی می تواند داشته باشد؟ هزینه های حضور این بازیکن در هتل برای باشگاه خیلی سنگین می شد. من سوالی از شما می پرسم حضور در آپارتمان شخصی راحت تر است یا زندگی در هتل؟ من البته از ماجرای حضور بلانکو در اتاق تورس بازیکن گل گهر خبر ندارم و باید این موضوع را از باشگاه بپرسم اما شما بگویید چه اتفاقاتی رخ می دهد که حضور در منزلی در سعادت آباد تهران رد می شود؟ یعنی همه باشگاه های دنیا برای در اختیار گذاشتن منزل به بازیکن او را با خودشان می برند؟

اختلاف بین مدیرعامل و سرمربی سلیقه ای هست

خانی در پاسخ به این سوال که چرا هیئت مدیره باشگاه تلاشی برای کم شدن اختلافات بین نکونام و مدیریت نمی کند و چرا اعضای هیئت مدیره در تمرینات حضور پیدا نمی کنند، گفت: ما در هیئت مدیره نقشمان سیاست گذاری است. و اختلاف بین مدیرعامل و سرمربی را سلیقه ای دیدم. کار اجرایی دست مدیرعامل است. گاهی اختلافات سلیقه ای است. من دو سال پیش در باشگاه استقلال خوزستان بودم و همین مشکلات را دیده بودم اگر اختلاف فراتر باشد ورود می کنیم. ما حتی یک بار هم نکونام را دعوت کردیم اما چون تیم در کوران مسابقات بود خود آقای نکونام خواست در نوبت بعدی باشد. حضور ما در تمرین باعث ایجاد شک بیشتر می شود. ما باید جلسه ای با او داشته باشیم اگر اختلاف و مشکلی هست باید برطرف شود. شاید بخشی اش سوتفاهم باشد.

مرگ یک بار شیون یک بار باید با نکونام جلسه بگذاریم تا مشکلات حل شود

وی در مورد اینکه نکونام در قبال دعوت باشگاه گارد گرفت و گفت شرکت نمی کند و حتی علیه خود او صحبت کرد و گفت خانی علیه ما صحبت نکند نمی خواهد کاری انجام دهد، گفت: من آن روز صحبت بدی نکردم. او را دعوت کرده بودیم و خودش گفت بگذارید مسابقات تمام شود. ما در دستور کار داریم که با نکونام جلسه بگذاریم منتظر هستیم که ابتدا با وزیر صحبت کنیم و بعد با سرمربی جلسه می گذاریم. مرگ یک بار و شیون یک بار. یک جا باید این مشکلات تمام شود.

منبع: خبرگزاری آنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
    1 0
    خزعبلات این آدمو دیروز چند بار نشر دادید. حال امروز مثل اینکه در یافتن خبر برای پخش دستتان خالی است مجددآ آنرا به صدر خبر آورده اید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس