حکم سرپرستی فدراسیون سوارکاری باطل شد/ استنکاف حیدری از حضور خلیلی در فدراسیون

مالک مجموعه ورزشی و سوارکاری دشت بهشت گفت: قرار است در آینده نزدیک اقدام به احداث کمپی برای تیم های فوتبال کنیم تا حداقل بعضی از تیم ها که برای اردو به کشورهای خارجی سفر می‌کنند را پذیرا باشیم.

به گزارش مشرق، علی هژبر، رئیس سابق کمیته درساژ فدراسیون سوارکاری در نشست خبری که روز پنجشنبه با حضور خبرنگاران برگزار شد، درباره تاسیس مجموعه مجهز دشت بهشت، اظهار داشت: در سال ۱۳۶۶ باغ دشت بهشت را به مساحت ۴ هکتار خریداری کردم که یک هکتار آن برای باشگاه و بقیه برای سالن بدنسازی، زمین تنیس، استخر و کشت یونجه اختصاص داده شده است. هدفم این بود که استاندارد نگهداری و پرورش اسب را ارتقا بدهم، زیرا باشگاه‌هایی را می‌دیدم که دور از استانداردهای بین‌المللی بوند.. اصطبلی با گنجایش ۲۰ باکس احداث کردیم سپس با توجه به ابراز علاقه جامعه سوارکاری به ۴۰ باکس و در نهایت به ۶۰ باکس افزایش دادیم. آرزو دارم این مجموعه که سرمایه ملی است برای آیندگان باقی بماند.

وی در مورد میزبانی از مسابقات داخلی و بین‌المللی درساژ و پرش در مجموعه دشت بهشت، گفت: این باشگاه یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های سوارکاری کشور با مساحت ۵۱۲۰۰ متر مربع است که ۲۰۰ راس اسب در اصطبل این مجموعه تعبیه شده است. بر همین اساس سعی داریم با ساختن یک مانژ سرپوشیده به ابعاد ۲۸ در ۷۵ متر، میزبانی مسابقات بین‌المللی را کسب کنیم.

مالک مجموعه سوارکاری دشت بهشت درباره صادرات اسب اصیل ایرانی به خارج از کشور خاطرنشان کرد: مشکل قرنطینه هنوز در سوارکاری پابرجاست و بیماری مشمشه از بیماری‌های مشترک انسان و حیوان باعث شده تا نتوانیم اسب اصیل ایرانی را به خارج از کشور صادر کنیم. برخی از دشمنان اسب ایرانی به دنبال دلالی بودند و با واردات اسب از عراق کاری کردند که برای مرتفع کردن مشکل قرنطینه هنوز مشکلاتی داشته باشیم. امیدوارم با انتخاب رئیس فدراسیون سوارکاری این مشکل بزرگ به زودی برطرف شود و شاهد صادرات اسب کشورمان باشیم.

*مخالف واردات اسب نیستم

وی ادامه داد: مخالف واردات نیستم و دنبال هدفمند کردن واردات اسب به ایران هستم، اما برخی از دوستان به فکر جیب‌شان هستند تا منافع ملی.

رئیس سابق کمیته درساژ فدراسیون سوارکاری در خصوص انتخابات ریاست فدراسیون سوارکاری یادآور شد: مسعود خلیلی در مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون سوارکاری به صورت قانونی با آرای بالا از سوی اعضای مجمع به عنوان رئیس انتخاب شد، اما نمی‌دانم چه مسله‌ای باعث شد که وزارت ورزش و جوانان درباره انتخاب خلیلی موضع گرفت. هم اکنون نیز کسانی بر مسند کار نشسته‌اند که اصلا علم سوارکاری ندارند.

هژبر در پایان گفت: ۸ سال مسعود خلیلی سوارکاری ایران را به نقطه عطف خودش رسانده بود و امیدوارم دوباره وی به عنوان رئیس انتخاب شود. قطعا با حضور کیومرث هاشمی در کرسی وزارت ورزش و جوانان مشکل انتخابات سوارکاری حل خواهد شد و به زودی مجمع انتخاباتی سوارکاری برگزار می‌شود.

* می توانیم میزبان مسابقات بین المللی باشیم

وی در مورد میزبانی از مسابقات داخلی و بین‌المللی درساژ و پرش، گفت: این باشگاه یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های سوارکاری کشور با مساحت 51200 متر مربع است که 200 راس اسب در اصطبل این مجموعه تعبیه شده است. بر همین اساس سعی داریم با ساختن یک مانژ سرپوشیده به ابعاد 28 در 75 متر، میزبانی مسابقات بین‌المللی را کسب کنیم.

وی عنوان کرد: مخالف واردات نیستم و دنبال هدفمند کردن واردات اسب به ایران هستم.

* به دنبال احداث و تجهیز کمپی برای تیم های فوتبال هستیم

وی درباره احداث پروژه کمپ برای تیم های فوتبال در مجموعه دشت بهشت عنوان کرد : قرار است در آینده نزدیک اقدام به احداث کمپی برای تیم های فوتبال به مساحت 2 هکتار در این مجموعه کنیم تا حداقل بعضی از تیم ها که برای اردو به کشورهای خارجی سفر می‌کنند و ارز از کشور خارج می‌شود را بتوانیم پذیرا باشیم. زمانی که سردار آزمون مهاجم ملی پوش فوتبال کشورمان بازدیدی که از این مجموعه داشت از این طرح بسیار استقبال کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس