کد خبر 1527377
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷
بازدید بیش از 3 هزار قاضی از زندان های تهران طی 5 ماه اخیر

رئیس کل دادگستری استان تهران در تشریح برنامه‌های نظارتی دستگاه قضائی گفت: در ۵ ماهه ابتدای سال جاری، زندان‌های ۹ گانه استان تهران مورد بازدید بیش از ۳ هزار نفر از قضات قرار گرفته اند.

به گزارش مشرق به نقل از قوه قضائیه، علی القاصی به روند کاهشی آمار زندانیان غایب اشاره کرد و گفت: در گذشته برخی از زندانیان بوسیله مرخصی‌ها و یا تحت نهادهای ارفاقی از زندان خارج شده بودند و آماربالایی از غیبت‌ها اعلام شده بود که با نظارت‌های صورت گرفته در بازدیدهای گذشته و تصمیماتی که درجلسات ستاد ساماندهی امور زندانیان اتخاذ شد این آمار کاهش چشمگیر داشته است.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضرورت نظارت و بازدیدهای میدانی مدیران و قضات دادگستری از زندان‌های استان تهران را مورد تاکید قرار داد و گفت: در پنج ماهه ابتدای سال جاری، زندان‌های ۹ گانه استان تهران مورد بازدید بیش از ۳۰۰۰ نفر از قضات قرار گرفته است.

وی گفت: در اجرای مصوبات ستاد ساماندهی زندانیان به مدیران زندان و ضابطین مربوطه ماموریت داده شد تا سریعا این زندانیان برای اجرای حکم قانونی و تحمل کیفر به زندان بازگردانده شوند و تعداد قابل توجهی نیز در این مدت توسط ضابطین و مامورین به زندان بازگشت داده شدند و پیش بینی میکنیم روند کاهشی زندانیان غایب طی ماه‌های آینده با سرعت بیشتری ادامه یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس