تاکید وزیر کشور عراق بر افزایش تلاش‌ها برای تسهیل حرکت زائران

وزیر کشور عراق با حضور در کربلای معلی بر تسهیل روند حرکت زائران مراسم اربعین حسینی (ع) و افزایش تلاش‌های نیروهای عراقی برای تحقق این هدف تاکید کرد.

به گزارش مشرق، «عبدالامیر الشمری» وزیر کشور عراق روز جمعه با حضور در مناطق مختلف کربلای معلی بر عملکرد نیروهای ویژه که مسئولیت تأمین امنیت مراسم اربعین حسینی (ع) را برعهده دارند نظارت کرد.

وی در جریان این بازدید تاکید کرد که باید تلاش‌های نهادهای ذی ربط در عراق برای تسهیل حرکت زائران و ممانعت از وقوع ترافیک در جریان مراسم اربعین حسینی (ع) افزایش پیدا کند.

الشمری در مسیر کنطره السلام حضور پیدا کرده و شخصاً بر روند حرکت زائران در این مسیر نظارت کرد. وی با مسئولان عراقی در خصوص اجرای طرح‌های امنیتی تدوین شده و گسترش همکاری‌ها میان نیروهای امنیتی و خدماتی برای تسهیل حرکت زائران رایزنی کرد.

وزارت کشور عراق روز گذشته به آخرین اوضاع در همه گذرگاه‌هایی که زائران اربعین از آن استفاده می‌کنند، اشاره کرد.

وزارت کشور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: کمیته عالی تأمین امنیت مراسم اربعین به ریاست عبدالامیر الشمری وزیر کشور با استقرار یگان‌های امنیتی در تمامی مناطق و جاده‌هایی که زائران به سمت کربلای معلی طی می‌کنند، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

در این بیانیه از آماده باش کامل اطلاعاتی و امنیتی خبر داده شده است. وزارت کشور عراق بیان کرد: نهادهای مربوطه در حال انجام اقدامات خود برای تسهیل روند ورود زائران از تمامی مرزهای کشور یعنی المنذریه، زرباطیه، الشیب، شلمچه، سفوان، مندلی، کرکوک، القائم، فرودگاه بغداد، فرودگاه نجف و فرودگاه بصره هستند.

در این بیانیه آمده است: مجموع زائران ورودی به عراق از ابتدای مراسم اربعین به ۲ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۶۴۳ نفر رسیده است.

نیروهای حشدشعبی در طرح امنیتی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) و محافظت از جان زائران نقش مهمی در کنار دیگر نیروهای امنیتی عراق ایفا می‌کنند به طوری که مسئولان این نیروها از ایجاد حلقه‌های امنیتی برای تأمین امنیت بیش از سه هزار زائر ایرانی در مسیر دیالی به صلاح الدین خبر داده‌اند.

صادق الحسینی، از فرماندهان حشد شعبی عراق در این باره گفت: بیش از ۳ هزار زائر ایرانی از گذرگاه المنذریه (خسروی) وارد شده و از طریق پل السندیه از استان دیالی به سمت صلاح الدین رفتند تا بعد از آن به سمت اماکن مقدس در سامرا بروند و درنهایت عازم کربلا شوند و در مراسم اربعین مشارکت کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس