رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح: رای قاضی در هیچ مرجعی نباید شکسته شود

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح گفت: رای قاضی از نظر چارچوب نباید در هیچ مرجعی شکسته شود و باید دارای اتقان باشد.

به گزارش مشرق به نقل از قوه قضائیه، همایش سراسری مدیران سازمان قضائی نیروهای مسلح با حضور حجت‌الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه، حجت‎ الاسلام احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی و سایر مسئولان دستگاه قضا در مشهد برگزار شد.

حجت‌‎الاسلام احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح با بیان اینکه این همایش، نتیجه تلاش‌های فراوان مدیران گذشته سازمان قضائی است، اظهار کرد: دو موضوع مهم در این همایش پیگیری می‌شود، اولین موضوع اتقان آرا است که دارای اهمیت و بخشی از عدالت است و مورد دوم پیشگیری کیفری در نیروهای مسلح است.

وی افزود: تلاش سازمان قضائی برای پیشگیری وضعی و غیر کیفری در نیروهای مسلح بوده که با توجه به ربع قرن پیشگیری از وقوع جرم، نتیجه آن کاهش چشمگیر وقوع جرایم در نیروهای مسلح است.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز به این باور رسیده ایم که علاوه بر آن پیشگیری ها، پیشگیری کیفری نیز باید اعمال شود و این نوع پیشگیری در جرایم مهم اثرگذار است.

وی با بیان اینکه وظیفه اساسی ما طبق قانون صیانت از نیروهای مسلح است، گفت: ما به عنوان بخشی از قوه قضائیه و جامعه هدف که نیروهای مسلح هستند، تمام تلاش خود را معطوف به آن کرده تا جرمی در نیروهای مسلح اتفاق نیفتند و بتواند در کمال آرامش و امنیت به اهداف خود دست یابد.

حجت‌‎الاسلام پورخاقان ادامه داد: البته فردی که مرتکب جرایم می‌شود باید منتظر مجازات باشد، فردی که نگاه مردم و جامعه را به نیروهای مسلح متزلزل کرده باید به گونه‌ای مجازات شود که این مجازات، اثر نامطلوب آن جرم را از بین ببرد.

وی افزود: رای قاضی از نظر چارچوب نباید در هیچ مرجعی شکسته شود و باید دارای اتقان باشد.

در ادامه این مراسم رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح با اشاره به ایام اسارت آل الله و اربعین حسینی، با ذکر توسل به دختر سه ساله امام حسین علیه‌السلام به روضه خوانی پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس