احمدیان: وزارت دفاع باید همچنان در مسیر تمدن‌سازی گام بردارد

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: موفقیت‌های وزارت دفاع، بدلیل پیروی از الزامات تمدن سازی، مبتنی بر ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده است.

به گزارش مشرق، علی اکبر احمدیان روز دوشنبه در «نشست راهبردی وزارت دفاع آینده» که در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد، اظهار داشت: پیروزی ما در دفاع مقدس و کسب دستاوردهای بزرگ و موفقیتهای درخشان در برابر نظام سلطه حاصل تفکر تمدن ساز در عرصه دفاع و امنیت بوده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تبیین الزامات تمدن سازی که مبتنی بر استخراج درست سوالات اساسی و پاسخگویی به آن متناسب با محیط داخلی و تجارب به دست آمده است، افزود: ایجاد همگرایی در حوزه های راهبردی برای قرار گرفتن در مسیر تمدن سازی ضروری است.

احمدیان گفت: اقتدار دفاعی کشور و پیشرفت های خیره کننده وزارت دفاع در حوزه فناوری و تولید انواع تجهیزات دفاعی ناشی از پیروی از الزامات تمدن سازی مبتنی بر اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، منشاء برخی عقب ماندگی ها و ناکامی ها در کشور از جمله در حوزه اقتصادی را ناشی از رویکرد تمدن پذیری و پیروی از الگوهای وارداتی ذکر کرد و افزود: راه برون رفت از چالش های اقتصادی نیز بازگشت و بازتولید الگوهای بومی برای تمدن سازی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی یکی از الزامات تمدن ساز بودن را تفکر پویا و به تعبیری اجتهاد مستمر و حل مسائل در میدان ذکر کرد و افزود: تمدن پذیری، نقطه مقابل جریان تمدن سازی بوده و ویژگی آن تقلید و ایستایی است.

وی افزود: وقتی ما تمدن پذیر هستیم که مسائل ما را دیگران تعریف کنند و راه حل و پاسخش را هم آنان تعیین کنند.

احمدیان در ادامه گفت: هنر وزارت دفاع از ابتدا این بوده که مسائل را در میدان رصد کرده و متناسب با آن به راه حل متناسب رسیده است. نتیجه این رویکرد، شکل گیری فرآیندهای تحقیقاتی مبتنی بر میدان است که در بخش دفاعی شکل گیری تمدن مبتنی بر ارزشهای انقلاب اسلامی شده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با قدردانی از مجاهدت های ارزشمند مدیران، دانشمندان و متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و صنعت دفاعی، اظهار امیدواری کرد؛ وزارت دفاع در آینده نیز با پیروی از الگوی تمدن سازی همچنان تحول زا و اقتدار آفرین باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۵
  4 0
  حتما وزارت ارشاد هم باید هواپیمای جنگی تولید کند.
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۶
  0 0
  وزارت دفاع پول این چیزا رو فک نکنم داشته باشه!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس