رئیسی

رئیس جمهور کشورمان گفت: ساخت موشک برای کشور یک افتخار بزرگ است و از تمامی فعالان در این عرصه قدردانی می کنیم.

به گزارش مشرق، سید ابراهیم رئیسی ظهر پنج شنبه در جشن احیا ۲۲۰ واحد راکد صنعتی و تولیدی در آذربایجان شرقی گفت: ساخت موشک افتخار است. ما به اینکه دوستان عزیز امروز محصول موشکی را تولید می‌کنند که دنیا را خیره می‌کند افتخار می‌کنیم.

وی خطاب به فعالان اقتصادی و کارآفرینان نیز گفت: شما هم با احیای صنایع و راه انداختن واحدهای راکد تولید قدرت کردید. امروز کاری که در واحدهای تولیدی صورت می‌گیرد تولید قدرت است، تولید قدرت فقط تولید موشک نیست.

آیت الله رئیسی افزود: شما با کار بزرگی که در احیای واحدها کردید تولید قدرت کردید امیدوارم که واحدهایی که همچنان راکد است به دست توانمند کارگران احیا شود و دولت و مجلس با تمام وجود در این عرصه حمایت مالی و حقوقی و قضائی خواهد کرد.

وی ادامه داد: گروه صنعتی ماشین سازی امروز تولید بسیار بالایی دارد و یکهزار دستگاه ماشین تولید شده و هدف گذاری برای تولید ۲ هزار ماشین خبر خوبی است و نشان می‌دهد انسان‌هایی با اراده‌ای در این مجموعه فعال هستند.

آیت الله رئیسی با قدردانی از تلاش این نیروها، گفت: این شرکت کار زیرساختی برای صنعت می‌کند و صنعت ما نیازمند تولیدات ماشین سازی است و بسیاری از کارخانه‌ها به برکت کار شما نوسازی و تجهیز می‌شوند.

وی افزود: این مجموعه نقش بسیاری در نوسازی صنعت کشور داشته و بسیاری از کارخانه‌های کشور را نوسازی کرده و زیرساخت صنعت کشور است با کارهای نویی که در این مجموعه ارائه می‌شود.

رئیس جمهور از مدیریت شرکت ماشین سازی و مسؤولان خواست با قوت برای تجهیز این مجموعه تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه این شرکت از بخش خصوصی پس گرفته شد، گفت: اگر خصوصی سازی درست انجام می‌شد و آورده برای توسعه کارخانه استفاده می‌شد و نیروهای توانمند بهره مند می‌شدند مخالف نبودیم ولی آنچه که اتفاق افتاد فقط بیکاری کارگران بیشتر و از کار افتادن ماشین‌های مجموعه بود.

آیت الله رئیسی گفت: از این جهت خرسندم که چهره کارگران را متفاوت دیدم و شرایط متفاوت شده است.

وی گفت: کار را شماها انجام دادید من از شما باید تشکر می‌کنم این موفقیت نتیجه اراده شما بود و من و امثال من باید خدمت گزاری کنیم.

آیت الله رئیسی با اشاره به بازدیدش از چند غرفه واحدهای احیا شده و صحبت با صاحبان این صنایع و واحدها، گفت: برخی ۵۰ تا ۳۰۰ نفر کارگر گرفته اند و سخنانشان این بود که در آغاز کار هستند و خط تولید و کارگر را افزایش می‌دهند.

وی ادامه داد: اگر دولت کمک کند این افراد می‌توانند محصولات بیشتری تولید کنند از این رو باید از فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع حمایت کنیم.

آیت الله رئیسی گفت: آنچه شهدا به ما یاد داده ند و در مکتب آنها یاد گرفتیم آن است که ما می‌توانیم اگر دیروز سنگر در مقابل رژیم صدام بود امروز سنگرما این کارخانه‌ها هستند امروز سنگرها صنایع هستند، دشمن نمی‌خواهد اشتغال و تولید داشته باشیم، دشمن می‌خواهد بیکاری باشد.

وی اظهار کرد: تبریز، آذربایجان و جای جای ایران اسلامی اراده کرده است که استقلال صنعتی و اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

وی خطاب به صاحبان صنایع و کارگران گفت: شما نشان دادید که هم دانش را دارید و هم توانایی، و اگر دانش و توانایی را ضمیمه هم کنید محصول آن ماشینی می‌شود که تولید می‌کنید.

آیت الله رئیسی به احیای واحدهای راکد کشور و بکارگیری ۶۷ هزار نفر اشاره کرد و گفت: دولت حتماً باید حمایت کند زیراکه محصولات تولیدی ایران مشتاقان زیادی دارد و متقاضی برای تولیدات صنعتی ایران بسیار است.

وی به بازید خود از شهرک چرم در تبریز اشاره کرد و گفت: گزارشانی که دوستان دادند دیدیم که ظرفیت‌های بسیاری در این صنعت در تبریز وجود دارد.

وی در مورد نگرانی‌های کارگران هم گفت: نگران نباشید به مدیران گفتم که واحدها را مجهز کنند آینده از آن کارگران است و حقوقی از آنها ضایع نخواهد شد.

وی اظهار کرد: رشد تولید مد نظر رهبر را تحقق می‌بخشیم و مهار تورم را با رشد تولید دنبال می‌کنیم، تولید را افزایش می‌دهیم زیرا تولید داروی بسیاری از مشکلات اقتصادی است، با افزایش تولید صادرات افزایش می‌یابد در نتیجه درآمد بیشتر و تورم کاهشی می‌شود.

آیت الله رئیسی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: همانطور که رهبری فرمودند تا به امروز با ایمان و امید پیشرفته ایم و با آن نیز پیش می‌رویم.

وی گفت: با احیای ۲۲۰ واحد راکد صنعتی در آذربایجان شرقی هفت هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد شده و هزاران شغل نیز با احیای واحدهای دیگر در دست احیا ایجاد خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه احیای گروه صنعتی ماشین سازی اراده کارگران و مدیران است، افزود: در ابتدای راه هستیم و نباید کار را انجام شده و تمام شده بپنداریم.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی استانی صنعتی، کشاورزی، معدنی و گردشگری است، ادامه داد: ۲۵۰ واحد در حوزه‌های دیگر در این استان فعال شده اند به طوری که زمینه برای جذب کارگر بیشتر فراهم شده است تا نرخ بیکاری در استان کاهش یابد.

وی تاکید کرد: نشاط اجتماعی و نشاط خانواده در گرو کار و تلاش است که با احیای واحدهای تولید اتفاق می‌افتد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • کاظم IR ۱۴:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
  75 1
  ساخت موشک و مسکن دقیقا به یک اندازه مهم هستند‌. موشک بازدارندگی خارجی و مسکن رفاه داخلی به بار میاره که هر دو ضامن بقای نظام هستن. اگر فک می کنید با الگوبرداری از کره شمالی میتونید ایران قوی درست کنید کور خوندید. ملت زیر باز ظلم چه پادشاه باشه چه عمامه نخواهند رفت
  • IR ۱۵:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
   0 5
   مسبب وضع اقتصاد کشور ایران نیست ترامپ آمریکاست از برجام خارج شد هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید
 • حیدری IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
  71 0
  آقای رئیسی ما به‌شما رای دادیم که اقتصاد رو درست کنید برای جوانان شغل ایجاد کنید وضعیت مشیعت مردم رو سر و سامان بدید برای ما موشک تسلیحات نظامی شکم زن و بچه ما رو سیر نمیکنه
  • IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
   0 4
   شک دارم که تو از رای دهندگان باشی بدون مسایل دفاعی و امنیتی دشمن برایت مملکتی باقی نمیگذارد تا به فکر اقتصادش هم باشی
  • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
   0 1
   از خودت حرف بزن نه از طرف مردم برو یقه عباس آخوندی بگیر که‌ به‌ نساختن خانه وتعطیلی مسکن مهر افتخار می کرد
  • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
   1 0
   احتمالا مشاوران و اطرافیان آقای رییسی اطلاعات اشتباه به ایشون میدن وگرنه کشور اوضاع اقتصادش نابسامان است
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
  0 0
  برای ما تولید پراید هم افتخار است!!!
 • محسن IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
  0 0
  دو تا رییس جمهور و دو نظر کاملا متفاوت یکی موشک باعث افتخار عامل بازدارتدگی میداند و دیگری(هاشمی) عامل خسارت ومیگفت الان دروران گفتگو است نه موشک وما نباید منابع کشور را صرف موشک ومسائل دفاعی کنیم قضاوت با مردم
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
  0 1
  خوش به حال آذربایجان شرقی که وزارت کشور برایشان ورود اتباع افغانی را ممنوع کرده و ما تهرانی ها و مشهدی ها و اصفهانی ها باید جور افغانی ها رو بکشیم! نه شغل داشته باشیم نه امنیت و آب و نه عذا! و شماها رو از این بدبختی ها معاف شدید! در واقع قراره ما زجر بکشیم شما لذت ببرید!
 • نادر IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
  0 0
  بابا تا کی میخواهید آنقدر وعده وعید بدهید .والله ملت خسته شدند از شما وسخترانیهای بی حاصلتان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس