کد خبر 1497325
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۰
سفیر ایران

سفیر کشورمان در وین در واکنش به تداوم مواضع مداخله‌جویانه اتریش در امور داخلی ایران و ملاقات وزیر امور خارجه این کشور با یکی از عناصر ضدانقلاب گفت:زمان نشان می دهد که چه کسی در طرف اشتباه ایستاده است.

به گزارش مشرق، عباس باقرپور اردکانی در توئیتی کنایه آمیز نوشت: "به اصطلاح فعالان حقوق بشر" که به طور علنی از تحریم‌های غیرانسانی علیه مردم عادی ایران حمایت کرده‌اند، افراد مناسبی برای ملاقات با "به‌اصطلاح منادیان حقوق بشر" هستند؛ اقدامی که در نتیجه، منافع سیاسی کوته‌بینانه ملاقات‌شوندگان از ابن موضوع را تایید می‌کند.

وی برهمین اساس تصریح کرد: زمان نشان می دهد که چه کسی در طرف اشتباه ایستاده است.

الکساندر شالنبرگ وزیر امور خارجه اتریش دیروز (چهارشنبه) با انتشار پیامی در توئیتر از ملاقات با شیرین عبادی در وین خبر داد و در تداوم مواضع خصمانه غرب علیه کشورمان ادعا کرد: با افزایش فشار بر جامعه مدنی، ما به حمایت از مدافعان حقوق بشر در سطح جهانی ادامه می‌دهیم.

کشورهای اروپایی طی ماه‌های اخیر با پیروی از سیاست‌های شکست خورده آمریکا در قبال ایران، مواضع خصمانه‌ و نسنجیده‌ای را در پیش گرفته‌اند. وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی در جریان آخرین نشست ماهانه خود که یکم خرداد ماه برگزار شد، هشتمین بسته تحریمی علیه ایران را وضع کردند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیشتر در نشست خبری اقدامات ضد ایرانی غرب علیه ایران را مردود، غیرسازنده و متناقض با منشور ملل متحد و مقررات و سازوکارهای بین المللی دانست و تصریح کرد، کشورها حق مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل را ندارند.

وی با اشاره به حق واکنش متقابل ایران و تحریم‌های وضع شده افزود: جمهوری اسلامی ایران در استفاده از ظرفیت ها و توانمندی ها و حقوق قانونی خود به منظور ایجاد بازدارندگی در رفتار غلط و غیر سازنده این کشورها تردیدی به خود راه نخواهد داد و در خصوص هرگونه رفتار غیر سازنده به موقع اقدام خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: مداخله در امور داخلی جمهوری اسلامی بدون واکنش نخواهد بود و ایران تحت تاثیر فشارهای سیاسی که با هدف اخذ امتیاز از جمهوری اسلامی در برخی زمینه ها در حال اقدام و اجرا است قرار نخواهد گرفت.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس