کد خبر 1496862
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۶
محمدکاظم انبارلویی نمایه

امام (ره) با قیام ۱۵ خرداد مدیریت جهان را با زدن زیر میز دستور کار روزانه آمریکا و شوروی به عهده گرفت. او هیچ قدرتی جز قدرت خداوند را به رسمیت نشناخت.

به گزارش مشرق، محمدکاظم انبارلویی در یادداشتی تحت عنوان «دستور کار روزانه جهان سیاست» در روزنامه رسالت نوشت:

۱- مردم ایران و جهان، ۶۰ سالگی قیام تاریخی و حماسی ۱۵ خرداد که سرآغاز انقلاب اسلامی بود با حضور حماسی خود گرامی داشتند.

خوبان عالم در این روز جمع شدند تا یاد مردی را گرامی بدارند که پرچم برافراشته رسالت‌های الهی در عصر ما بود.

مردم ایران و شیفتگان امام (ره) در سراسر جهان به تکریم شخصیتی نشستند که به قول رهبری معظم انقلاب اسلامی؛ «سرآمد تاریخ ایران و جهان بود».

مردی که تیر خلاص به ساخت سیاسی سلطنت زد و پرچم مردم‌سالاری دینی را برافراشت. مردی که استبداد را به آزادی و بی‌هویتی را به هویت تبدیل کرد و زنگ بیداری را در جهان اسلام به صدا درآورد.

۲- رهبری معظم انقلاب در بیانات روشنگرانه خود در مرقد مطهر امام (ره) به دو عامل سخت‌افزاری و نرم‌افزاری امام (ره) در پدیداری شگفتی‌های انقلاب اشاره کردند و فرمودند : سخت‌افزار او یک ‌قلم و یک کاغذ و چند نوار کاست بود و نرم‌افزار این تحول عظیم تاریخی «ایمان» و «امید» بود!

امام با این ابزار ساده، پشت ابرقدرت‌ها را به خاک مالید.

برخی علمای علم ارتباطات معتقدند کسی که توانایی تعیین دستور روز را در جهان سیاست داشته باشد، مدیر جهان است. آمریکا و شوروی ۶۰ سال پیش دو قدرتی بودند که دستور کار روزانه سپهر سیاست آن روزگاران را تعیین می‌کردند.

امام (ره) با قیام ۱۵ خرداد مدیریت جهان را با زدن زیر میز دستور کار روزانه آمریکا و شوروی به عهده گرفت. او هیچ قدرتی جز قدرت خداوند را به رسمیت نشناخت.

۳- از قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تاکنون تمام قدرت‌های جهان جمع شده‌اند تا این امتیاز رهبری و مردم ایران را بگیرند تا دیگر جمهوری اسلامی تعیین‌کننده دستور روز در جهان سیاست نباشد.

یک جریان خائن و وابسته ازیک‌طرف و یک جریان ترسو و بزدل از طرف دیگر فشار می‌آورند تا جمهوری اسلامی سر میزی بنشانند که دستور کار آن را آمریکا تعیین می‌کند.

نتیجه این ایستادگی امام و رهبری برای تعیین دستور روز «جهان سیاست» و «سیاست جهان» این شد که امپراتوری عظیمی چون اتحاد جماهیر شوروی به موزه تاریخ سپرده شد و آمریکا حداقل در سیاست‌های خود در غرب آسیا با شکست‌های فاحش روبه‌رو شود. امروز رژیم صهیونیستی که ارتش‌های ۵ کشور عربی را در جنگ ۶ روزه زمین‌گیر کرده بود، در محاصره نیروهای مقاومت در مرزهای سرزمین‌های اشغالی است و با روزی ۲۲ عملیات مسلحانه در داخل سرزمین‌های خود روبه‌رو است و از همه مهم‌تر به اجتماعات عظیم نارضایتی در داخل و دوقطبی شدید سیاسی در حاکمیت رسیده است.

۴- امروز پس از گذشت ۶۰ سال از قیام ۱۵ خرداد، دشمن برتری نظامی ملت ایران را در هوا، دریا و زمین و جنگ سایبری پذیرفته و انگشتان خود را از روی ماشه جنگ سخت برداشته است و فقط روی جنگ روانی، جنگ شناختی و جنگ اقتصادی حساب بازکرده است.

دشمن امروز «نشاط» اجتماعی و سیاسی مردم را نشانه گرفته است.

دشمن هرروز با دروغ، تحریف، بزرگ‌نمایی مشکلات و کوچک‌نمایی پیشرفت‌ها در رسانه‌های جهنمی خود به «اعتبار»، «اعتماد» و «ایمان» مردم، به نظام شلیک می‌کند. دشمن همواره انقلاب را به بن‌بست رسیده و شکست‌خورده روایت‌سازی می‌کند.

این در حالی است که خود آن‌ها در این مخمصه گیرکرده‌اند.

دیلی تلگراف اخیرا فاش ساخت بیش از دو هزار بانک از ۴۸۰۰ بانک موجود در آمریکا ورشکست شده‌اند!

رابرت کندی، نامزد انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا در سخنرانی خود اعتراف کرده است یک‌چهارم آمریکایی‌ها شب‌ها گرسنه می‌خوابند!

۵- وظیفه جبهه انقلاب این است که با همه ظرفیت خود به میدان بیاید با تولید «نشاط» اجتماعی و سیاسی، جلوی تزریق میکروب ناامیدی و بدبینی که توسط رسانه‌های دشمن زیرپوست جامعه صورت می‌گیرد را با جهاد تبیین بگیرد. دشمن با قبح‌زدایی از منکرات و تقدس‌زدایی از معروفات و دوقطبی‌سازی‌های مصنوعی می‌خواهد جمهوریت و اسلامیت نظام را در سال منتهی به انتخابات هدف قرار دهد.

۶- ملت ما بنا به وصیت امام (ره) و راهبردهای هوشمندانه رهبری باید همچنان با؛

الف- پرچم‌داری مبارزه با ستم و استبداد جهانی و امپریالیسم آمریکا

ب- پرچم‌داری اسلام و قرآن و الهیات رهایی‌بخش در جهان

ج- پرچم‌داری دفاع از مظلوم و حقوق بشر به معنای واقعی

د- پرچم‌داری دموکراسی، آزادی در جهان

ح- علمداری آزادی قدس به‌عنوان اصلی‌ترین آرمان الهی مسلمانان جهان

دستور روزانه سیاست در جهان را تعیین کند و مدیریت جهان را از تبهکاران و متجاوزان و غارتگران جهانی خارج نماید.

۷- متأسفانه عده‌ای می‌خواستند با سیاست‌های برجامی انقلاب را از مسیر دستور امام (ره) و رهبری خارج کنند. تأسف بالاتر این‌که حالا که در مسند نیستند باز به این کار اصرار دارند.

کافی است نوشته اخیر محمدجواد ظریف را در تداوم دیپلماسی التماسی بخوانید تا عمق فاجعه را در سیاست خارجی دولت قبل درک کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 5
  • ایران قوی IR ۰۸:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
    0 3
    با خدا باش و پادشاهی کن بیخدا باش و هر چه خواهی کن.مردانی که خدا و قدرت اور را باور دارند پیروز میدانند و از ناامیدی و یاس دورند چونکه پناگاه قوی و لایزالی چون خالق این گیتی دارند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس