کد خبر 1495877
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳
هلاکت ۱۰ داعشی در حملات نیروهای عراقی

شماری از داعشی‌ها در جریان حملات نیروهای عراقی در شرق این کشور کشته شدند.

به گزارش مشرق، اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق از هلاکت ۱۰ تروریست در جریان حملات هوایی به مخفیگاه داعش در سلسله جبال حمرین در استان دیالی عراق خبر داد.

در بیانیه اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق آمده است: در جریان حملات هوایی موفق طی ساعات گذشته به مخفیگاههای داعش در جبال حمرین شماری از تروریستها کشته شدند.

همچنین در این بیانیه آمده است: پس از اینکه نیروهای مبارزه با تروریسم سه تروریست را از پا درآوردند در جریان حملات هوایی هم ۶ تروریست کشته شدند و در مجموع طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ تروریست به هلاکت رسیدند.

در جریان حملات هوایی، مخفیگاههای داعشی هم منهدم شد.

روز گذشته هم، جنگنده های اف-۱۶ عراق در حمله هوایی، موفق به هلاکت گروهی از تروریست ها در استان دیالی شدند.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: در ادامه رویکرد هجومی و تعقیب عناصر تروریستی داعش و بر اساس اطلاعات دقیق و پیگیری اداره اطلاعات نظامی و تحت نظارت، برنامه ریزی و پیگیری واحد هدف‌گیری فرماندهی عملیات مشترک، خلبانان عراق با هواپیمای اف-۱۶ حمله هوایی موفقیت آمیزی در حمرین، منطقه عملیاتی دیالی انجام دادند.

در این بیانیه آمده است: این حمله منجر به کشته شدن گروهی از تروریست ها و تخریب مقرها و اماکن مورد استفاده آنان شد.

پیش از این هم عبدالوهاب الساعدی، رئیس سازمان ضد تروریسم عراق از هلاکت ۲۷ تروریست در دو عملیات در الانبار و حمرین خبر داد.

بر اساس این گزارش، عبدالوهاب الساعدی در جریان تمرینات نیروی هوایی عراق و با حضور محمد شیاع السودانی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت: نیروهای سازمان ضد تروریسم عراق توانستند ۲۷ تروریست را در دو عملیات در الانبار و حمرین به هلاکت برسانند.

وی افزود: ما به دنبال توسعه کار سازمان ضد تروریسم به وسیله ایجاد یک واحد برای عملیات دریایی هستیم.

لازم به ذکر است که نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر این کشور ادامه می‌دهند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس