مجارستان سفارت خود در فلسطین اشغالی را به قدس منتقل می‌کند

رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند مجارستان برای انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی با مقام‌های رژیم صهیونیستی به توافق اولیه رسیده است.

به گزارش مشرق، روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» مدعی شد (رژیم) اسرائیل و مجارستان به توافق و تفاهمات اولیه برای انتقال سفارت مجارستان به قدس اشغالی دست یافتند.

بر اساس تفاهمات بین دو طرف، انتظار می‌رود که سفارت مجارستان در سال جاری میلادی پس از یافتن ساختمان مناسب در قدس اشغالی به این شهر منتقل شود.

به گزارش یدیعوت آحارونوت، این توافق اولیه در جریان دیدار «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و «پتار سرتو» وزیر خارجه مجارستان در بوداپست حاصل شد.

ماه مارس گذشته، رسانه‌های صهیونیستی مدعی شده بودند که سفارت مجارستان در تل‌آویو ممکن است در آوریل به قدس اشغالی منتقل شود.

رسانه های صهیونیستی ادعا کرده بودند که «ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان این اقدام را در حمایت از «بنیامین نتانیاهو» همتای صهیونیستی خود انجام خواهد داد اما «کاتالین نواک» رئیس جمهور مجارستان اعلام کرد که کشورش چنین تصمیمی ندارد.

بر اساس ادعای رسانه‌های عبری، مجارستان اولین کشور عضو اتحادیه اروپا خواهد بود که سفارت خود را در فلسطین اشغالی به قدس منتقل می‌کند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس