.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: هنگام شلیک یک فروند موشک خرمشهر به منطقه هدف، تعداد ۸۰ هدف مورد اصابت قرار می‌گیرد و اگر ۱۰۰ فروند موشک به سوی سرزمین دشمن شلیک شود، این موشک‌ها به ۸ هزار راکت تبدیل شده و به اهداف اصابت می کند.

به گزارش مشرق، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران عصر امروز(دوشنبه 8 خردادماه) در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت گفت: ماهرچه در ارتباط با وقایع تاریخ انقلاب و حوادث بزرگ دفاع مقدس بدانیم هم به درد امروز و فردا و همه جوره مفید و واجب است.

وی افزود: بعد از تهاجم گسترده صدام با پشتیبانی غرب و کشورهای غربی علیه ایران ما مواجه شدیم با مشکلات عدیده داخلی به‌ویژه در حوزه داخلی بنی صدر رئیس جمهور وقت که مشکلات مضاعفی ایجاد کرد که بعد از فرار او کار دست انقلابی ها افتاد و ظرف مدت هشت ماه چهار عملیات بزرگ شامل ثامن الائمه، آزادسازی بُستان، طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس و نقطه ممتاز و اوج آن آزادسازی خرمشهر بود.

باید اتفاق بزرگ آزادسازی خرمشهر برای مردم تبیین شود

‌سردار ‌حاجی‌زاده با بیان اینکه امروز باید در خصوص آزادسازی خرمشهر وقایع و قرائن را کنار هم گذاشته و این اتفاق بزرگ برای مردم تبیین شود، تاکید کرد: چراکه اولاً صدام با پشتیبانی آمریکا و کشورهای غربی برنامه ریزی دقیقی را انجام دادند و علاوه بر موانع طبیعی استحکامات و موانع غیرطبیعی مانند سربریدن نخل‌ها، عمود قراردادن خودروها، تسلیح کردن زمین به نوعی آزادسازی خرمشهر غیرممکن بود به طوری که صدام گفت اگر خرمشهر را آزاد کنید کلید بصره را به شما می دهم و آن نشان از عمق اطمینان آن‌ها به حفظ خرمشهر بود و به همین علت صدام نوزده هزار اسیر و شانزده هزار کشته را داد که نشان از آن بود آنها آمده بودند که بمانند.

وی ادامه داد: عملیات آزادسازی خرمشهر نماد موفقیت های بزرگ جبهه ما است. نماد قهرمانی، مقاومت و اراده پولادین ملت ایران است، چرا که در طول جنگ مردم به کمک نیروهای سپاه و ارتش در قالب بسیج وارد جبهه های جنگ شدند و در جنگ از همه اقشار حضور داشتند.

بعد از فتح خرمشهر، آمریکایی ها و کشورهای غربی به هم ریختند

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با اشاره به رشادت اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس تصریح کرد: بیش از ۳ هزار شهید دانشجو، ۳۶ هزار شهید دانش آموز، ۷ هزار شهید زن، تعدادی شهید از اقلیت های دینی، اهل تسنن، کارگر، روحانی و سایر اقشار داریم. این تعداد شهید نشانگر اراده ملت برای غلبه و پیروزی بر دشمن بود.

وی افزود: بعد از فتح خرمشهر، آمریکایی ها و کشورهای غربی به هم ریختند و در دی ماه همان سال فرماندهی سنتکام در خلیج فارس و منطقه غرب آسیا را تشکیل دادند و شروع به توسعه پایگاه‌های نظامی در منطقه کردند. امروز در کشورهای مانند امارات، بحرین، قطر، کویت، عراق، اردن، افغانستان تا چندی قبل، پایگاه نظامی تحت فرماندهی سنتکام با هدف مهار و غلبه بر ایران داشتند.

امروز عده‌ای در داخل کشور نمی‌خواهند دشمنی دشمنان را ببینند

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه بعد از فتح خرمشهر بیش از 30 کشور به صدام کمک کرد و ما از ۱۱ کشور اسیر گرفتیم، خاطرنشان کرد: تسلیحات شیمیایی، موشک‌های دقیق و لیزری، هواپیماهای پیشرفته و سایر تسلیحات را به صدام دادند چرا که احساس وحشت کرده بودند. امروز باید عملیات آزادسازی خرمشهر برای مردم و جوانان تبیین شود چراکه کار بزرگ نشدنی را که مردم ایران با غلبه بر صدام انجام دادند، تحریم ها و سایر اقدامات بر علیه ملت ایران تشدید شد.

وی ادامه داد: امروز عده‌ای در داخل کشور دشمنی دشمنان را نمی بینند چراکه نمی خواهند ببینند. اگر دخالت آمریکا و غرب نبود حداکثر بعد از یکسال از فتح خرمشهر جنگ تمام بود، آمریکایی‌ها خواستند جنگ ادامه پیدا کند. اگر دخالت آمریکا و غرب نبود حداکثر بعد از یکسال از فتح خرمشهر جنگ تمام بود، آمریکایی ها خواستند و جنگ ادامه پیداکند.

آمریکا امروز چون توان مقابله نظامی و جنگ با ایران را ندارد رو به سوی جنگ نرم آورده است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: روش آمریکا در ابتدا روش سخت و جنگی است. امروز چون توان مقابله نظامی و جنگ با ایران را ندارد رو به سوی جنگ نرم در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای آورده است و در سنوات مختلف تله‌های مختلفی را کشور ایران تدارک دیده اند. از جمله در زمان جنگ عراق و کویت که برای مقابله با صدام از کشورهای زیادی دعوت کردند، عده ای هم در کشور می گفتند اگر بجای حضرت آقا، حضرت امام خمینی (ره) بودند دستور جهاد می دادند ولی حضرت آقا با نهایت درایت فرمودند هردوطرف باطل هستند (صدام و آمریکا ) و اجازه جنگ ندادند.

وی افزود: در بحث افغانستان و در دوران بوش که دیپلمات‌های ما را در افغانستان به شهادت رساندند باز هم برخی در داخل تلاش کردند عملیاتی انجام شود که رهبر انقلاب جلوی آن را گرفتند و فرمودند جنگ به صلاح ما نیست.

آمریکا مخالف پایان جنگ اوکراین است

سردار حاجی‌زاده با اشاره به جنگ اوکراین بیان کرد: در جنگ اوکراین، آمریکا از سال 2014 نقشه داشته و در حال حاضر هر وقت برنامه ای برای پایان جنگ مطرح می شود که در برخی مواقع اروپا، چین، اوکراین موافق هستند ولی آمریکا مخالف است. چراکه خودشان برنامه ریزی این جنگ را کرده اند و همان نقشه ای را که برای ایران داشتند برای بعضی از کشورها هم دارند، امروز کشورهای غرب آسیا درگیر جنگ‌های مختلفی که آمریکا آن را ایجاد کرده هستند مانند افغانستان، عراق یمن ، سوریه لیبی چراکه منافع آمریکا در ایجاد جنگ و به هم ریختن کشورها است. علت حضور آمریکا در سوریه و بدست گرفتن چاه‌های نفت چیست.

وی ادامه داد: در حال حاضر مردم بایستی مراقب فتنه‌ها و نقشه‌های آمریکا در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی رسانه ای باشند. چرا که آمریکا توان مقابله جنگ و در حوزه سخت با ایران را ندارد. به عنوان نمونه، موشک خرمشهر که توسط وزیر محترم دفاع رونمایی شد، یک موشک شلیک می شود و در منطقه هدف به ۸۰ هدف اصابت می کند و اگر ۱۰۰ فروند موشک شلیک شود در سرزمین دشمن به ۸ هزار راکت تبدیل می شود و به اهداف اصابت می کند.

اعتراف فرمانده سابق سنتکام به قدرت پهپادی و موشکی ایران

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: مکنزی فرمانده سابق سنتکام که در سال‌های متوالی مقابل ایران ایستاد و جنگید می‌گوید که من شخصاً احترام زیادی برای برنامه های پهپادی، موشک‌های کروز و بالستیک ایران قائل هستم و می‌گوید آن‌ها ظرف 10 سال با تلاش و جانفشانی به این توانمندی رسیده اند که این نشانگر نگین های جواهرات ایرانیان است.

وی افزود: امروز توانمندی در حوزه صنعت دفاعی در شرایط تحریم در حوزه های مختلف پهپادی، موشکی، پدافندی، دریایی و زمینی رسیده ایم ، و در حوزه صنعت دفاعی به لطف الهی به هیچ کشوری محتاج نیستیم. در دوران جنگ، صدای موشک، صدای گلوله‌های توپ، صدای هواپیماها، صدای آژیر و حمله هوایی و تکه تکه شدن بچه ها را می دیدیم و می شنیدیم ولی امروز در عرصه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی هیچ‌کدام از این موارد را مشاهده نمی‌کنیم.

دشمن می‌خواهد باورها و اولویت‌های ملت ایران را تغییر دهد

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه امروز ملت ایران و جوانان و نوجوانان ایران باید هوشیار باشند که دیروز نیست که با شنیدن صدای خمپاره خیز رفته و پناه بگیریم، خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران و جوانان و نوجوانان ایران باید هوشیار باشند که دیروز نیست که با شنیدن صدای خمپاره خیز رفته و پناه بگیریم. شرایطی که دنیا متاثر از شرایط سخت اقتصادی است را برای کشور ما همه چیز را سیاه نشان می‌دهند می‌خواهند باورهای مردم را تغییر دهند، اولویت‌ها را تغییر دهند و متاسفانه آن‌ها در فضای مجازی دست برتر دارند که در این حوزه واکسینه شویم و این نیاز به جهاد تببین که حضرت آقا فرمودند دارد.

وی ادامه داد: دشمنی‌های چهل و چهار ساله دشمنان ملت ایران بر علیه مردم ایران یک فهرست طولانی است که یک صدم آن می تواند یک کشور قدرتمند را سرنگون کند که تا امروز الحمدلله ایستاده ایم و مقاومت کرده ایم. مشکلات در کشور بسیار است ولی همه آن‌ها قابل حل است و دشمن تلاش می‌کند امید را از مردم گرفته و ما را به شرایط عراق افغانستان و سوریه برساند.

می‌توانیم با ظرفیت‌های کشور مشکلات اقتصادی را برطرف کنیم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: به حول قوه الهی توانسته ایم در شرایط جنگی که بسیار بسیار سخت بود ایستادیم و حتی یک وجب از خاکمان را از دست ندهیم. در بعضی از حوزه‌ها مانند اقتصاد که دارای عقب افتادگی هستیم با استفاده از ظرفیت‌های بسیار عالی در کشور و بسیج آن‌ها و هم‌گرایی و وحدت، با امید خداوند، موانع و مشکلات برطرف خواهد شد و این یکی از نگرانی های بزرگ آمریکایی ها است که اگر در این حوزه مشکلات حل شود هیچ حرفی برای زدن ندارند.

سردار حاجی‌زاده در ادامه نشست در پاسخ به سوالات دانشجویان گفت: در نیروی هوافضای سپاه با حرکت و مدیریت جهادی و استفاده از جوانان نخبه و تکیه بر جوانان داخلی با صرفه جویی و استفاده بهینه با کمترین اعتبار و بودجه توانسته ایم به پیشرفت های متعددی در حوزه صنایع دفاعی دست پیدا کنیم.

وی افزود: در نیروی هوافضای سپاه از مرحله گزینش ، بکارگیری ، انتصاب مدیران و فرماندهان هم به تعهد هم به تخصص اهمیت داده و از ابعاد مختلف بررسی و زیر نظر هستند و برای به‌کارگیری در حوزه های مدیریتی و فرماندهی بعد از گذراندن آزمون های سخت در شرایط سخت انتصاب می شوند و امروز در نیرو در حوزه های مختلف افراد شایسته زیادی برای مسئولیت و مدیریت تربیت شده اند.

چگونگی انتخاب فرماندهان هوافضای سپاه به روایت سردار حاجی‌زاده

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به نحوه انتخاب فرماندهان این نیرو عنوان کرد: به عنوان مثال برای یک فرمانده منطقه موشکی از سه چهار سال قبل حداقل سه نفر برای این پست کاندید می شوند ، زیر نظر گرفته شده و ماموریت های سخت به آنها سپرده شده و در شرایط سخت قرار داده می شوند و از بین آن‌ها انتخاب می شوند و انتصاب فرماندهان و مدیران براساس شایسته سالاری است نه بر اساس توصیه و سفارش.

وی ادامه داد: در حال حاضر سه سری کادر در نیروی هوافضا می باشند که در صورت بروز هرگونه مشکل برای هر نفر ، نفر بعدی جایگزین می شود که در سیستم مدیریتی کشور این‌گونه نیست. ما برای انتخاب فرماندهان و مدیران از بین کسانی انتخاب می کنیم که چندین با در شرایط سخت در معرض شهادت قرار گرفته اند. به عنوان مثال، شهیدان داود جعفری و مهدی لطفی که در سوریه به شهادت رسیدند از کاندیداهای مسئولان آینده در معاونت‌های نیرو بودند.

شرکت‌های دانش‌بنیان هوافضای سپاه به بخش‌های غیرنظامی خدمات ارائه می‌کنند

سردار حاجی‌زاده در پاسخ به سوال دیگری پیرامون ورود هوافضا به عرصه خودروسازی بیان کرد: در حوزه خودروسازی در سال 97، شرکت های خودروساز برای تامین قطعه دچار مشکل شدند که با درخواست آن‌ها از وزارت دفاع و نیروی هوافضا وارد و در این زمینه به آن‌ها کمک شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه از آمادگی این نیرو به سایر حوزه‌ها در صورت درخواست آن‌ها خبرداد و افزود: صنعت خودروسازی ماموریت این نیرو نیست و نیرو در حال حاضر تعداد بسیاری شرکت‌های دانش بنیان تشکیل و توسعه داده که به بخش‌های غیرنظامی خدمات ارائه می‌کنند و در حوزه صنعت نظامی با مجموعه های مختلف در ارتباط هستیم.

طراحی نرم‌افزار اولین رادار پدافند هوایی در کشور توسط یک مهندس خانم

وی در پاسخ به سوال یک دانشجویان در استفاده از مهندسین خانم عنوان کرد: در شرکت‌های دانش بنیان و پردیس شهید طهرانی مقدم تعداد زیادی از خانم ها حضور دارند و در موفقیت ها نیرو نقش دارند و به عنوان نمونه نرم افزار اولین رادار پدافند هوایی ساخته شده در کشور توسط یک خواهر اصفهانی طراحی شده است و در کشور بایستی در حوزه های مختلف از طرفیت جوانان نخبه استفاده شود.

سردار حاجی‌زاده درباره تنش های مرزی با افغانستان و آذربایجان گفت: درخصوص مسئله درگیری مرزی با افغانستان این مسئله، مسئله پر اهمیتی نیست و توسط فراجا و مرزبانی در نقاط مرزی مدیریت می شود.

وی ادامه داد: در حوزه آذربایجان بایستی دست‌های پشت پرده را شناسایی کنیم. خود آذربایجان به عنوان تهدیدی برای ما مطرح نیست و مردم آذربایجان مسلمان و شیعه هستند. پشت پرده حوادث آذربایجان شیطنت‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا است. دو کشور ایران و آذربایجان باهم دشمنی ندارند و در این حوزه نیز نگرانی وجود ندارد ولی باید مراقب پشت پرده حوادث و سوء استفاده دشمنان بود.

همه مردم باید برای حل مشکلات کشور وارد عرصه شوند

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه دولت فعلی، دولت انقلابی تلاش‌های مضاعفی دارد و توانست در سال قبل شرکت های تولیدی تعطیل شده را به چرخه تولید بازگردانده و در عرصه سیاست خارجی روابط گسترده ای با کشورهای همسایه ایجاد کند که باعث افزایش حجم مبادلات تجاری شده و موانع گسترده ای مرتفع شده است.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه برای حل مشکلات کشور بایستی همه مردم باید وارد عرصه شوند، خاطرنشان کرد: همه دانشگاهیان با نگاه رفع مشکلات مردم و کشور وارد صحنه شوند. همه دشمنان متحد شده اند که مردم را ناامید کنند ولی نباید ناامید شد، شرایط نسبت به گذشته و دوران جنگ قابل مقایسه نیست غلبه بر مشکلات موجود امکان پذیر است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در انتها در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص رونمایی از موشک هایپرسونیک سردار حاجی زاده گفت به زودی ان‌شاءالله رونمایی می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 41
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  7 9
  وحشت این موشک ها تا مغز استخوان نتایابو و رفقایش رفته و سوزاندید. الحمدالله
 • IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  49 6
  باور میکنیم!اصلا 800هدف رو میزنید.چرا مقابل طالبان بی سرو پا ساکتی؟
  • aboalfzl IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   0 35
   چون جنگ هزینش زیاده اگه جنگ بشه وضع مردم از این بد ترمیشه
  • نیما IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   0 32
   با زدن طالبان چی به دست میاریم؟ کجارو می خوایم بزنیم؟ آمریا زیرساختی گذاشته برای افغانستان؟ حمله به طالبان یعنی ناامنی، حملات انتحاری، یعنی درگیری با برخی افغانی ها تو همین داخل کشور و ... درگیری با طالبان چه سو.دی داره برامون؟ یکیشو بگو
  • sadra IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   1 43
   طالبان موشک نمیخواد! با چوب حله 😄
 • محمدبهرامی بلوچ IR ۰۰:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  19 23
  درحوزه دفاعی مدیون امام خامنه ای ونخبه های سپاه پاسداران هستم که دقیقا هر نخبه ای در جایگاه خودش وکشور را خودکفا کرد اما درقوه مجریه هر کس رئیس جمهورشد پسر عمه وپسر خاله ودوست پای محفلی خود را یا وزیر گذاشت یا رئیس دارایی واموال بیت المال که کشور را به این روز وملت را فقیروبدبخت کردند امروز رئیس جمهور محترم تکرار نکند برنامه های روسای گذشته راچون ملت نیازمند است باید در شان ومنزلت یک ایرانی هم مسکن وهم درامد وهم اسایش داشته باشد چرا یک کارگر ارزویش یک خانه ویا یک پراید باشد این یک ننگ است هرچی سریعتر پاکش کنید
 • IR ۰۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  21 8
  داماد اردوغان هم به جای اینکه در محل لوکس بنشینه و طلا و عتتیقه و مواد و دلار قاچاق کنه و رانت بازی کنه و قاچاق کنه با ساخت پهپاد توانست اقتصاد را رونق و اردوغان پیروز شود. شما هم لازمه وسایل را بفروشید و درامد کسب شود. جان اف کندی هم گفته شده برای ممانعت از جنگ ویتنام و کاهش فروش اسحله و سود کشته شد. الان وقت فروش به روسها برای استفاده و درامد است
  • IR ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   11 37
   داماد اردوغان خودش بزرگترین رانت خوار است. پهپادهای خارجی را می خرد و در ترکیه مونتاژ می کند و ادعا می کند خودش ساخته است. به قول قلیچدار اوغلو به هیچکس دیگر هم فرصت کار کردن نمی دهد
 • US ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  8 1
  یعنی موشک خوشه‌ای؟!
 • IR ۰۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  51 2
  مشکلات اقتصادی حل بشه خیلی از مشکلات دیگه هم حل میشه
  • محمد صدرا نورسعید IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   1 51
   اونم حل بشه باز یه بامبول دیگه سر هم میکنن مشکل اقتصاد نیست مشکل سیاه نماییه
 • CA ۰۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  3 3
  سردار چرا 80 تا هدف
 • مهدی IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  9 14
  اکثریت مردم نظام و رهبری رو از ته دل دوست دارند و واقعا بعضیها برای حفظ و پشتیبانی از نظام هزینه دادن اگر بخواهم بعنوان کسی که در بطن جامعه و اجتماع هستم یک برخورد بد نیروی انتظامی با یک جوان ۱۶ساله در خیابان یا پارک انتخاب این جوان رو از انقلاب دچار انحراف میکنه خواهشی که از سران نظام دارم در برخورد با مردم در اجتماع تجدید نظر کنن و با جوانان پاک انقلابی با احترام برخورد کنن و ی جورایی یک برخورد خوب یک جوان خام رو جذب میکنه و این برخورد خوب باعث میشه نا رضایتی اجتماعی بشدت کم بشه. و اکثرا جذب نظام و انقلاب اسلامی بشن حیفن این جوونا که با یک برخورد بد از دست بدیمشون با تشکر
 • US ۰۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  1 3
  باش تا صبح دولتش بدمد ...چشم دشمنان داخلى و خارجى كورباد. انشاالله
 • US ۰۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  0 0
  باش تا صبح دولتش بدمد ...چشم دشمنان داخلى و خارجى كورباد. انشاالله
 • IR ۰۲:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  21 7
  وقتی جرات استفاده کردنش را نداریم....
 • IR ۰۶:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  3 6
  ‌پوتین( رئیس جمهور روسیه) تبدیل ب نعلین میشه دست آخرتبدیل ب کرکاب می‌شود جهت اطلاع کرکاب نوعی دمپایی چوبی است ک یه کفی چوبیست ک روی سینه آن یک بندبافتنی کلافی است ک روی سینه پاقرارمیگرد.ههههه
  • BE ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   3 10
   تو هم با زلینسکی محشور میشی
  • BE ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   3 9
   درد و بلای پوتین بخوره تو سرت شیطون ، خخخخخ
 • IR ۰۷:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  4 5
  80 هدف رو میزنه یعنی چی من نمی فهمم . یعنی ترکش میشه یا موشک خودش میشه 80 موشک کوچک یا خوشه ای میشه نفهمیدم گنگ بود صحبت هاش
  • IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   3 0
   ببین وقتی از جو یه اپسیلون بهش درجه میدن وقتی برسه زمین کیلومتر ها فاصله میفته بین هر سر جنگی فقط بدرد زدن سایت های راداری میخوره کم برای زدن یه رادار یه گوله هم کافیه حالا حساب کن اینا سر جنگی با قدرت انفجار بالا باشن
  • محمودی IR ۰۹:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   0 1
   چطور نمی فهمی؟ سامانه مستعان که یادت هست همانطوری. حال هاهمیده ه ه
 • ارش IR ۰۷:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  4 7
  هر کدام میتونه 80 هدف یعنی 80 شهر امریکارو با خاک یکسان کنه یعنی قدرت ما افرین ایران یاشاسین
 • تک سوتر IR ۰۷:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  4 4
  نگاه جنسی به حوزه دفاعی هم وارد شد. آینده ای نخواهیم داشت
 • IR ۰۸:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  8 1
  مجلس رو هم میتونه بزنه؟!
 • میثم IR ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  3 20
  در حمله به عین الاسد 70 آمریکایی کشته شد,
  • IR ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
   11 5
   منظورت کدوم ۷۰ تاست؟از قبل به سفارت سوییس و عراق و اقلیم اطلاع رسانی شده بود ...پایگاه تخلیه بوو!
 • رضاح IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  1 1
  احسن بسیار دقیق
 • منبع محرمانه IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  1 8
  یه نسخه از خرمشهر هست که رسانه ای نشده و حاجی زاده داره میگه کلاهک هشت تنی حمل می کنه همراه هشتاد تا بمب صد کیلویی چون قاره پیما حساب میشه رسانه ای نکردن
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  22 4
  با برنده شدن مجدد اردوغان باید شاهد ادامه پیشرفت های ترکیه باشیم و قطعا در بخش موشکی و فضایی هم مثل پهپادی از ترکیه عقب خواهیم افتاد..
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  7 29
  یکی میشه سردار حاجی زاده و 45 سال شبانروز زحمت می کشه و خدمت می کنه. یکی هم میشه "عمروعاص انگلیسی" و فقط یک هنرش تورم 60 درصد و 550 هزار میلیارد تومن بدهیه. اما زبونش مثل افعی دراز.
 • رضا IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  6 34
  خدا رحمت کنه امام را که فرمودند: ((اگر سپاه نبود کشور نبود))
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  5 4
  هرفروند واکسن چی؟ 65ملیون واکسن که15ملیون آن به نظامی ها زده شد آینده بدی برای مان رقم میزند
  • BE ۱۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   0 4
   غصه نخور ، صد سال اولش سخته
  • علی IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   2 1
   داش ساقی تو زنده می خواهم مگه ما تو ایران اکثریت دو دوز واکسن رو نزدیم تو خانواده ما که نظامی نیست که بگیم رانتی زدیم انگار از یک کشور دیگه اراجیف میگید
 • محمدایوب IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  6 37
  درود سردار خواهشاً سردار بیشتر بروید در دانشگاه‌ها مانند ساخت موشک وقت بگذارید نگذارید استادان آمریکایی امثال زیبا کلام تام واقاجری اصلاح طلبان بی وطن وطن فروش شیفته وعاشق غرب وغربگدا مغز عزیزان مردم را شستشو دهند خواست آنها را به شهوت رانی اختلاط دختر وپسر عریانی تقلیل دهند
 • IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  0 0
  موشک هامون
 • سید علی آل مولا IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  47 3
  نسخه ای کامل از کره شمالی
 • مهدي IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  0 0
  هووو وه!!! این همه حرف و تکرار مکررات لااقل متن خبر را عوض کنید بگذارید یه چیز دیگه کدام خبرگزاری معتبر ریز به ریز کلمات را می نویسد بخاطر همین حاشیه رفتن هاست که کسی برای حرف مسولان اهمیتی نمی دهند
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  0 0
  یعنی هر کلاهک چند کیلو تا چند ده کیلو گرمه و عملا تبدیل به کلاهک بارانی میشه که احتمالا سامانه مجزا هدایت نداره. کلاهکی به این وزن به نظر من که البته ساید اشتباه باشه- حداکثر ۲ تا ۳ کلاهک مناسب براش مگر اینکه کلاهک اتمی باشه که تا ۱۰ تا ۱۲ کلاهکم منطقیه و مناسب.
 • IR ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  1 0
  اینی که چند کلاهک داره یک حسن عالیه اما ۵ کلاهک ۶ کلاهک نه ۸۰ تا. آخه وزن کلاهک زیر ۳۰۰ کیلو گرم قدرت تخریبش بسیار کم میشه در موشک های بالستیک سوخت جامد قاره پیمای مثل پیسکیپر یا ترایدنت عموما ۱۰ تا ۱۲ کلاهک کوچک اتمی سواره اما وقای کلاهک متعارف میشه باید حداقل ۳۰۰ کیلوگرم وزن کلاهک باشد تا ضربه ای به یک ساختمان معمولی در یک پادگان نظامی بزنه.‌

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس