توضیحات «کالین» درباره کابینه جدید ترکیه و برنامه‌های «اردوغان»

سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه در سخنانی اعلام کرد: اردوغان قرار است پس از تمدید تصدی خود، با همتای آمریکایی و سران فرانسه، اسپانیا و چندین کشور دیگر رایزنی کند.

به گزارش مشرق به نقل از حریت، «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز دوشنبه اعلام کرد: با انتخاب مجدد رجب طیب اردوغان رئیس جمهور برای یک دوره ۵ ساله دیگر پس از کسب پیروزی در دور دوم انتخابات تاریخی ۲۸ می (دیروز)، کابینه جدید متشکل از افراد جوان و پویا خواهد بود.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در این خصوص اضافه کرد: اردوغان قبلاً قصد خود را برای ایجاد یک کابینه پویا و توانمند که با آرزوهای نسل جدید همخوان باشد، اعلام کرده بود.

کالین با اشاره به اینکه «مهمت شیمشک» (Mehmet Şimşek) وزیر دارایی سابق به کمک به سیاست‌ های اقتصادی کشورش ادامه خواهد داد، افزود که همه اسامی در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد که اردوغان قرار است اواخر روز ۲۹ ماه می و پس از تمدید تصدی خود با همتای آمریکایی خود «جو بایدن» تلفنی تماس بگیرد.

همچنین به گفته «ابراهیم کالین»، اردوغان قرار است با سران کشورهای فرانسه، اسپانیا و چندین کشور دیگر نیز گفتگو کند.

«کالین» افزود که برنامه ریاست جمهوری به اعلام رسمی نتایج انتخابات توسط شورای عالی انتخابات (YSK) بستگی دارد.

جب طیب اردوغان نامزد ائتلاف جمهور شب گذشته پیروز شد و با کسب ۵۲ درصد آرا (۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رأی)، برای سومین بار به عنوان رئیس جمهور ترکیه برگزیده شد.

رقیب او کمال قلیچدار اوغلو نامزد مورد حمایت ائتلاف ملت نیز ۴۸ درصد آرای مردم (۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار رأی) را به دست آورد.

این بار هم ۸۷ درصد از واجدین شرایط رأی دادن، پای صندوق‌ های رأی رفتند و مردم ترکیه از این حیث، رکورد بالایی از میزان علاقه مندی به سرنوشت سیاسی را ثبت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس