آمارهایی جذاب از ۱۰ سال لیگ ملت‌های والیبال/ عطایی، بهترین و موفق‌ترین مربی مردان ایران

داده‌های آماری حکایت از بهترین و موفق‌ترین عملکرد از سوی بهروز عطایی نخستین و تنها سرمربی ایرانی تیم ملی ایران در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال دارند.

به گزارش مشرق، لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۳ در گروه مردان از ۱۶ خردادماه آغاز می‌شود و یکم مرداد با معرفی تیم‌های برتر به پایان خواهد رسید.

مرحله مقدماتی این مسابقات با حضور ۱۶ تیم کانادا، آمریکا، آرژانتین، ایتالیا، کوبا، آلمان، هلند، برزیل، ژاپن، فرانسه، چین، ایران، لهستان، صربستان، بلغارستان و اسلوونی پیگیری خواهد شد. والیبال ایران در سال ۲۰۱۳ برای نخستین بار سهمیه حضور در لیگ جهانی را به دست آورد و از آن زمان تاکنون در این رقابت‌ها و لیگ ملت‌ها حضور داشته است.

تیم ملی والیبال ایران در مجموع ۹ دوره حضور خود در لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها با هدایت ۶ سرمربی (خولیو ولاسکو، اسلوبودان کواچ، رائول لوزانو، ایگور کولاکوویچ، ولادیمیر آلکنو و بهروز عطایی) به مصاف تیم‌های قدرتمند والیبال جهان رفته است و داده‌های آماری حکایت از بهترین و موفق‌ترین عملکرد از سوی تنها سرمربی ایرانی در این مسابقات را دارند.

بهروز عطایی با معدل بردهای ۱.۱۶ بهترین عملکرد را داشته است و ایگور کولاکوویچ با معدل بردهای ۱.۰۵ در جایگاه دوم قرار دارد. رائول لوزانو با معدل بردهای یک در جایگاه سوم این داده آماری است.

از مجموع ۱۱۷ مسابقه تیم ملی والیبال ایران در ۹ دوره لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها، ایگور کولاکوویچ در ۴۱ مسابقه (۲۱ برد و ۲۰ باخت) هدایت تیم ایران را در سه دوره این رقابت‌ها برعهده داشته است که نسبت به دیگر سرمربیان در رتبه نخست قرار دارد. اسلوبودان کواچ نیز با ۲۸ مسابقه (۱۳ برد و ۱۵ باخت) در رتبه دوم این داده آماری است.

جدول تعداد بازی‌های ایران در لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها با سرمربیان مختلف نیز به شرح زیر است:

آمارهایی جذاب از ۱۰ سال لیگ ملت‌های والیبال/ عطایی، بهترین و موفق‌ترین مربی مردان ایران

بهروز عطایی تنها سرمربی ایرانی تیم ملی والیبال کشورمان در یک دوره این مسابقه هدایت ملی‌پوشان در ۱۳ بازی را برعهده داشته است که با هفت برد و شش شکست و معدل ۱.۱۶ بهترین و موفق‌ترین عملکرد را به خود اختصاص داده است. درصد برد عطایی نیز برابر با ۵۳.۸۴ هست که در بین شش سرمربی خارجی تیم ایران بالاترین درصد محسوب می‌شود.

از نظر جایگاه نهایی تیم ایران در ۹ دوره لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها، اسلوبودان کواچ بهترین عملکرد را دارد و در سال ۲۰۱۴ با تیم ملی والیبال ایران در رتبه چهارم مسابقات قرار گرفت. ایگور کولاکوویچ نیز در سال ۲۰۱۹ در جایگاه پنجم مسابقات قرار گرفت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس