کد خبر 1492709
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۸
حوادث

عشق ممنوعه کافی بود تا زن جوان دسیسه قتل شوهرش را طراحی کند غافل از اینکه ماه پشت ابر نمی‌ماند.

به گزارش مشرق، رسیدگی به این پرونده از اواخر سال ۱۴۰۰ به دنبال پیدا شدن جسد یک مرد جوان که کارت شناسایی همراه او نشان می‌داد شهرام نام دارد، آغاز شد. جسد خونین وی در حاشیه پاکدشت رها شده بود و شواهد نشان می‌داد چند روز از مرگ وی گذشته و قربانی با ضربه‌های متعدد چاقو از پا درآمده است.

جسد شهرام با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و مأموران برای رازگشایی جنایت به تکاپو افتادند. شواهد نشان می‌داد شهرام سال‌ها است به دام اعتیاد افتاده است.

مأموران پلیس با اطلاعاتی که از کارت شناسایی همراه قربانی به دست آورده بودند به تحقیق از همسر ۲۸ ساله وی به نام شهره پرداختند.

دروغ‌پردازی‌های زن مرموز

شهره از همان ابتدا سعی داشت خودش را بی‌اطلاع از نحوه مرگ شوهرش نشان دهد و برای شانه خالی کردن از این جنایت داستانسرایی‌های زیادی کرد.

وی گفت: شوهرم سال‌ها است اعتیاد دارد و با افراد معتاد در ارتباط است. آخرین بار برای خرید مواد مخدر از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت. من اطلاعی از سرنوشت او ندارم و نمی‌دانم چه کسی او را بی‌رحمانه کشته است. ممکن است شوهرم در درگیری بر سر خرید مواد مخدر کشته شده باشد.

عشق ممنوعه شهره

وقتی پلیس در بررسی‌های بعدی دریافت این زن نیز به دام اعتیاد افتاده است تحقیقات وارد مرحله تازه‌ای شد.

مأموران در بررسی فهرست مکالمات تلفنی زن جوان به رابطه ممنوعه او با یک مرد غریبه به نام نوید پی بردند.

همین کافی بود تا فرضیه خیانت این زن که انگیزه مناسبی برای قتل شوهرش بود، فاش شود.

رازگشایی از خیانت جنایت‌آمیز

با افشای این ماجرا، شهره لب به اعتراف گشود و پرده از جنایت خانوادگی برداشت.

زن جوان گفت: در این چند سال‌ زندگی مشترک با شهرام یک روز خوش ندیدم. او معتاد بود و دوستان معتادش را به خانه می‌آورد. چند بار تصمیم به جدایی گرفتم اما چون پشتیبانی نداشتم منصرف شدم. در این سال‌ها خودم هم به دام اعتیاد افتادم و زندگی‌ام تباه شد. شوهرم برای اینکه بتواند راحت‌تر مواد مصرف کند مرا هم معتاد کرد.

وی ادامه داد: مدتی بود با یکی از دوستان شهرام که او نیز معتاد بود و به خانه‌مان رفت‌وآمد داشت درد دل می‌کردم و از بدرفتاری‌های شوهرم به او می‌گفتم. نوید همیشه مرا دلداری می‌داد و می‌گفت با شوهرم صحبت می‌کند تا دست از بدرفتاری با من بردارد تا اینکه یک‌بار ابراز علاقه کرد و گفت اگر از شهرام جدا شوم با من ازدواج می‌کند.

زن جوان در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: من که همیشه در حسرت یک زندگی آرام بودم، از نوید کمک خواستم و به او گفتم شهرام حاضر به طلاق نمی‌شود، به همین خاطر تصمیم به حذف شهرام گرفتیم. من طبق نقشه از شوهرم خواستم برای تفریح به حاشیه پاکدشت برویم. نوید هم با ماشین به آنجا آمد و در فرصتی مناسب با چاقو به جان شهرام افتاد و او را کشت. من و نوید جسد را همانجا رها کردیم و به خانه برگشتیم.

بازداشت مرد رفیق‌کش

به دنبال اعترافات زن معتاد، نوید که سابقه اعتیاد داشت ردیابی و بازداشت شد و قتل را گردن گرفت و به بازسازی صحنه جرم پرداخت.

به این ترتیب برای نوید به اتهام قتل و برای شهره به اتهام معاونت در همسرکشی کیفرخواست صادر و پرونده‌شان به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. آنها قرار است بزودی در دادگاه از خود دفاع کنند. اولیای‌دم شهرام برای آنها اشد مجازات خواسته‌اند.

جنایت خانوادگی

دکتر مجید ابهری، آسیب‌شناس اجتماعی گفت: بر اساس آمار، بیشتر مردان بدون نقشه قبلی مرتکب قتل همسر خود می‌شوند، اما زنان در ۹۵ درصد قتل‌های خانوادگی با نقشه قبلی و کمک شخص سوم که معمولاً یک مرد است، شوهر خود را از زندگی حذف می‌کنند. زن در این میان نقش اغفالگر را بازی می‌کند و با دادن وعده‌هایی مانند ازدواج، پول و... مرد دیگری را فریب می‌دهد و وی را برای قتل همسرش ترغیب می‌کند.

وی ادامه داد: بیشتر مردان بر اثر عصبانیت مرتکب قتل می‌شوند و پس از دستگیری از کار خود ابراز پشیمانی می‌کنند، همچنین ۸۰ درصد مردان همسرکش معتاد به مواد مخدر صنعتی هستند و بر اثر سوءظن ناشی از توهم دست به جنایت می‌زنند، اما وقتی زنان، خود را در حذف فیزیکی شوهرشان ناتوان می‌بینند وارد عشق مثلثی می‌شوند. آنها بعد از اینکه وارد رابطه عاطفی با مرد دیگری می‌شوند، او را برای قتل شوهرشان اجیر می‌کنند. به همین خاطر هم در اغلب چنین پرونده‌هایی آنها در جایگاه متهم به معاونت در قتل قرار می‌گیرند و مردان فریب‌خورده متهم اصلی پرونده جنایت محسوب می‌شوند.

این آسیب‌شناس اجتماعی گفت: در این وادی فیلم‌ها و سریال‌های مبتذل که رواج‌دهنده عشق‌های مثلثی هستند بی‌تأثیر نیستند. در زندگی مشترک طلاق عاطفی و نقطه‌ای که مرد و زن به سمت تحریم کلامی پیش می‌روند و این روند مرتباً رو به صعود می‌رود، کم‌کم موضوعاتی مانند خیانت و جنایت راهشان را به خانه‌ها باز می‌کنند.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
  4 15
  داستان خوبی واسه سرگرمی بود
  • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
   10 1
   تو هم دلقک خوبی هستی!
  • بشار عبدالواحد IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
   9 2
   من موجودمسخره ای هستم وحرفام را جدی نگیرین
  • بشار عبدالواحد IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
   2 4
   1334 از زبان من چیزی ننویس. آخه کدوم آدم عاقل میاد از خودش بد تعریف کنه مشرق جان؟
  • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
   0 0
   تو چقد لوس و بی مزه ای
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
  16 0
  بعضی زنان گرگی درلباس میش اند الان متهم اصلی همین زن شیطان صفت آست هم مرددیگری را وادار به قتل کرده وهم شوهرخودش به وسیله ی این غریبه کشته یعنی باحیله جون دونفرگرفت!؟مردان باید هوشیارباشند این زنان خودشیطان اند گول چنین عفریته هایی نخورند یه کم فکرکنند کسی که به شوهرخودش رحم نکنه وخیانت کنه چطور باشخصی دیگر می تونه زندگی صادقانه ای داشته باشه-زنی اگردرست باشه ومحکم هیچ مردی نمی تونه به اوچپ نگاه کنه بیش ترفساداززن های احمق وابلهه هوسران بخصوص اگرمردی وضع مالیش خوب باشه.مثه کنه بهش می چسبند خاک برسر هردو تون_
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
  8 0
  دکتر مجید ابهری، آسیب‌شناس اجتماعی گفت: بر اساس آمار، بیشتر مردان بدون نقشه قبلی مرتکب قتل همسر خود می‌شوند، اما زنان در ۹۵ درصد قتل‌های خانوادگی با نقشه قبلی و کمک شخص سوم که معمولاً یک مرد است، شوهر خود را از زندگی حذف می‌کنند!
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
  5 5
  داداش اینجارو باش: ژن_ ژندگی_ عشق و حال با ناموس رفیق!
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
   0 0
   کیش میشی زیاد بخودت فشار نیار میپره خخخخخخخخخ
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
  5 0
  و همچنان چادر به عنوان لباس زندانیان و نماد جرم استفاده می‌شود
  • IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
   1 0
   انتظار دارند وقتی لباس انتقال زندانی چادره دختران جوان رغبتی به چادر نشان بدهند
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
  3 0
  آدمای معتاد مثل انگل به بقیه میچسبن و زندگی دور و وراییاشونو نابود میکنن
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
  5 0
  مد شده انگار زنا به یکی دیگه میرن شوهرشون و میکشن!!!
 • IR ۲۲:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
  3 1
  چرا زن ها رو که میگیرید چادر سرشون میکنید این توهین به حجابه
 • جیم IR ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
  2 0
  دم گناهان بهم وصله از اعتیاد شروع میشه به رابطه نامشروع و قتل منجر میشه .قابل توجه کسانی که بی حجابی را توجیه میکنند و میگن چرا به 2 تار مو گیر میدین.
  • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
   0 2
   و حماقت تو از جایی شروع شد که هر جرمی را به بی حجابی ربط دادی
 • IR ۰۹:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
  0 0
  هرگز و هرگز و هرگز به معتادین مواد مخدر اعتماد نکنید . کسی که به خودش رحم نمیکنه هزار در صد به دیگران رحم نمیکنه
 • لیلا IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
  0 0
  خدا اینجور زنهای هرزه و خائن رو نابود کنه و نسلشون رو از کره زمین برداره تو میگی شوهرم بد بوده . چطور بهبنده خدا گفتی بریم اطراف پاکدشت گردش .شوهرت تو رو برده گردش پس معلومه اینقدر بازیگر خوبی هستی که همه تقصیرات گردن شوهر یا یکی دیگه انداختی. . موقع ازدواج دقت کنید از هر بی سر و پایی خواستگاری نکنید حتی از کنارشون عبور نکنید خونه خراب کن هستن خدایا خودت بهمون رحم کن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس