اسرائیل

پس از مدتی وقفه در تظاهرات علیه نتانیاهو و طرح اصلاحات قضائی در سرزمین های اشغالی، بیستمین هفته تظاهرات در فلسطین اشغالی برگزار شد.

سرویس جهان مشرق - مخالفان نتانیاهو مجددا با برقراری امنیت نسبتی در فلسطین اشغالی، بیستمین هفته تظاهرات بر علیه نتانیاهو و طرح اصلاحات قضائی را برگزار کردند. بر اساس گزارشات منتشر شده، حدود ۱۵۰ هزار نفر در این هفته از تظاهرات، در تجمعات علیه دولت نتانیاهو حضور پیدا کرده اند. مانند هفته های قبل، صهیونیست ها پلاکارد هایی با محتوای اعتراض به اقدامات دولت نتانیاهو از جمله مسئله تصویب قانون اصلاحات قضائی را در دست داشته و نسبت به عواقب آن هشدار دادند.

پس از پایان تنش با غزه، صهیونیست ها برای بیستمین هفته در سرزمین‌های اشغالی تظاهرات کردند + عکس و فیلم
تظاهرات صهیونیست ها علیه اصلاحات قضائی

تاکنون در مذاکرات میان دولت رژیم صهیونیستی و جریان مخالفان به رهبری یائیر لاپید و بنی گانتس، هیچ توافقی حاصل نشده است. در صورت اعلام شکست مذاکرات، اعضای دولت نتانیاهو اعلام کرده اند که قانون اصلاحات قضائی را در نشست تابستانی کنست تصویب خواهند کرد. پس از آتش بس میان رژیم صهیونیستی و سازمان جهاد اسلامی در هفته گذشته، مخالفان نتانیاهو جایگاه برتر خود در نظرسنجی ها در مقابل نتانیاهو را از دست دادند و نتانیاهو مجددا توانست به جایگاه بالاتر دست پیدا کند.

تظاهرات علیه دولت نتانیاهو در سرزمین های اشغالی

پس از چندین هفته که در آن رئیس اردوگاه دولتی، بنی گانتس در نظرسنجی ها پیشتاز بود - جایگاه نتانیاهو در حال افزایش است: ۳۹ درصد از پاسخ دهندگان پاسخ دادند که نخست وزیر فعلی مناسب ترین گزینه برای این سمت است، این در حالی است که ۳۶ درصد از بنی گانتس حمایت می کنند. در مورد نتانیاهو و رهبر مخالفان - میزان اختلاف در نظر سنجی جدید افزایش یافته است: ۴۲ درصد فکر می کنند که نتانیاهو برای این کار مناسب تر است و تنها ۲۷ درصد فکر می کنند که لاپید برای نخست وزیر مناسب است.

تظاهرات علیه دولت نتانیاهو در سرزمین های اشغالی

مشکلات دولت نتانیاهو در حال حاضر تنها از سوی مخالفان نیست. دولت ائتلافی نتانیاهو علاوه بر گرفتاری های خارجی خود، درگیر مشکلات داخلی است که از جمله مهم ترین آنها، اقدامات و خواسته های حریدی ها است. مشکلاتی که از ناحیه این جریان سیاسی مذهبی یهودی برای دولت نتانیاهو ایجاد شده است، باعث شده است که دولت نتانیاهو در برنامه های خود دچار مشکلات جدی بشود.

پس از پایان تنش با غزه، صهیونیست ها برای بیستمین هفته در سرزمین‌های اشغالی تظاهرات کردند + عکس و فیلم
پلاکارد تظاهرات صهیونیست ها علیه اصلاحات قضائی

تظاهرات علیه دولت نتانیاهو در سرزمین های اشغالی

جدید ترین مشکل ایجاد شده از سوی حریدی ها برای نتانیاهو، مسئله زیاده خواهی آنها در تصویب بودجه است. رسانه های صهیونیست گزارش داده اند که حریدی های عضو کنست رژیم صهیونیستی، تهدید می کنند که اگر در بودجه، سهم اضافی برای مسائل آموزش مرتبط با حریدی ها را دریافت نکنند، در کنست به بودجه رای نخواهند داد.

تظاهرات علیه دولت نتانیاهو در سرزمین های اشغالی

در کنار این مسئله، باید به موضوع بن گویر نیز اشاره کرد که در روزهای اخیر، شدیدا باعث گرفتاری و دردسر نتانیاهو شده است. این شخص با اظهارات، برنامه ها و اقدامات حقیقاتا احمقانه خود نه تنها صدای اعتراص مخالفان و منتقدان را در آورده است، بلکه باعث ایجاد اختلاف و کشمکش داخلی در داخل کابینه نیز شده است. اقدامات و خواسته های او باعث شد که حزب لیکود اعلام کند او مجبور نیست در دولت بماند. بن گویر نیز اعلام کرده بود که اگر نتانیاهو خواهان یک دولت دست راستی نیست، بگوید که ما به خانه برویم.

حضور بنی گانتس در تظاهرات علیه دولت نتانیاهو

با نزدیک تر شدن به موعد بررسی مجدد تصویب طرح اصلاحات قضائی، ممکن است مجددا شاهد تظاهرات متشنج، افزایش مجدد درگیری ها و اختلافات در سرزمین های اشغالی باشیم، وضعیتی بد تر از وضعیت فعلی.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۰۶:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  0 4
  آقا من دارم کم کم به این محور مقاومت شک میکنم!! من اگه جای جناب نصرالله و بقیهٔ بودم وسط همین تظاهرات ده بیست تا موشک می‌فرستادم اسرائیل حتی اگر یدونشم نمی‌خورد (که اکثرأ می‌خورد) به خاطر آژیر و فرار به پناهگاه اقلا صد تاشون زیر دست و پا سقط میشدن!! باهاشون که توافق صلح امضاء نکردین که! هر یکی دو سال یبار اونا آتش بس رو میشکنن چندتا از فرمانده ای شمارو بعلاوهٔ سی چل تا زن و بچه شهید میکنن شما هم پونصد تا موشک میزنین دو نفرو سقط میکنین چون اونها از قبل آماده بودن!! آقا پس اصل غافلگیری چی میشه؟؟! وقتش الانه، گوش کنین!!!
  • IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
   6 0
   شما به عقلت شک کنی بهتره... بیاد این وسط ده تا موشک بزنه که کلا بساط اعتراضات رو که جمع کنه هیچ همشونم بیشتر از قبل با هم متحد کنه حمله کنن به حزب الله و غزه؟!!!!!!!!! بعدم نتانیاهو بگه دیدید اگر بیاد تظاهرات کنید اینجوری میشه و کلا به خ استش برسه؟ خود اسرائلی ها و امریکای ها هم تاحالا در تاریخ وجودشون و جنگاشون چنین کاری نکردن بعد ما انجام بدیم؟ خدا عقلت بده
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
   2 1
   همین اعتراض خودش باعث میشه میلیونی بفروشن برن خارج از اسرایل از 100 تا بمب زدن هم تاثیرش بیشتره وقتی که اسرایل خالی شد مثل روز نکبت میرن همشون تیکه تیکه میکنن
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  2 5
  ان شالله به دست امام عصر ارواحناه فدا یه جنگ داخلی تمام عیار بینشون رخ بده
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  0 0
  فیلمها تکراریه
 • US ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  1 0
  عمام تایم نیومد اسرائیل رو نجات بده
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  0 0
  در روبیکا امکان ارسال فایل pdf وجود ندارد. این زشت نیست؟ از پراید هم زشت تره. ___ در پیام رسان بله و بقیه این امکان هست.
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  0 0
  در روبیکا امکان ارسال فایل pdf وجود ندارد. این زشت نیست؟ از پراید هم زشت تره. ___ در پیام رسان بله و بقیه این امکان هست.
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  0 0
  در روبیکا امکان ارسال فایل pdf وجود ندارد. این زشت نیست؟ از پراید هم زشت تره. ___ در پیام رسان بله و بقیه این امکان وجود دارد.
 • مهرداد IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  0 3
  برای اونا اعتراضه برای ما اغتشاشه ؟؟
 • IR ۰۶:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
  0 0
  در ودبراسراییل

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس