;,n;h

مساله‌ی ده‌ها هزار «کودک» مهاجری که وارد خاک امریکا می شوند، حتی در سیستم‌های دولتی ثبت و ضبط هم می شوند، اما در نهایت هیچ نشان و خبری از آن‌ها نیست، یکی از معماهای عجیب این روزها در افکار عمومی است.

به گزارش سرویس جهان مشرق، هفته‌هاست که ورود و تجمع هزاران مهاجر از مرزهای جنوبی، تبدیل به یک بحران امنیتی چندلایه و سخت برای آمریکایی‌ها شده است. در این میان، در جریان پیگیری‌ها و پی‌جویی‌های درون‌سیستمی، هر روز بخشی از ابعاد تازه‌ی این بحران رخ‌نمایی می کند. مساله‌ی ده‌ها هزار «کودک» مهاجری که وارد خاک امریکا می شوند، حتی ذیل حمایت ساختارهای دولتی ثبت و ضبط هم می شوند، اما در نهایت هیچ نشان و خبری از آن‌ها نیست، یکی از معماهای عجیب این روزها در افکار عمومی آمریکاست. طبق آمار، سالانه به طور متوسط ۸۰۰.۰۰۰ کودک در آمریکا ناپدید می شوند.

ده‌ها هزار کودک در سیستم بهزیستی دولت بایدن مفقود شده‌اند+عکس و فیلم

ده‌ها هزار کودک در سیستم بهزیستی دولت بایدن مفقود شده‌اند+عکس و فیلم

در اواسط ماه آوریل، در یک جلسه‌ی استماع کنگره، کتی پورتر، نماینده کالیفرنیا، به یکی از مقامات دولت بایدن که مسئول مراقبت از کودکانی است که بدون همراه و غیرقانونی وارد ایالات متحده می شوند، اظهار کرد که عملکرد دستگاه تحت مدیریت او افتضاح است. [۱]

پورتر در جلسه که با رابین دان مارکوس، مدیر دفتر اسکان پناهندگان وزارت بهداشت و خدمات انسانی صحبت می‌کرد، گفت:

"من همیشه قول داده‌ام که قدرتمندان را بدون در نظر گرفتن احزاب سیاسی مورد بازخواست قرار دهم. "

جلسه استماع کمیته فرعی کمیته نظارت و پاسخگویی مجلس در مورد امنیت ملی، مرزها و امور خارجی بر گزارش های مربوط به تعداد زیادی از مهاجران غیرقانونی، که کودکان رها شده و بدون همراه هستند، متمرکز بود.

پورتر از «آمریکای تحت سلطه‌ی شرکت‌ها» به دلیل «به خطر انداختن کودکان برای افزایش منفعت مالی» انتقاد کرد، او همچنین از دولت بایدن خواست تا به سوء استفاده از کودکان مهاجر رسیدگی کند و امنیت بیشتری را برای آن‌ها تضمین کند.

حدود دوازده قانونگذار از مارکوس در جلسه استماع تحت عنوان «نظارت بر برنامه کودکان بیگانه‌ی بدون همراهِ اداره‌ی اسکان پناهندگان» سؤال کردند. چندین نماینده این نگرانی را مطرح کردند که آژانس دولتی ردّ و نشان کودکان مهاجر بدون همراهی را که از مرز به ایالات متحده عبور کرده‌اند، گم کرده است!

ده‌ها هزار کودک در سیستم بهزیستی دولت بایدن مفقود شده‌اند+عکس و فیلم

مارکوس به اعضای کمیته فرعی گفت، کودکان مهاجر بدون همراه تا زمانی که نزد والدین یا حامیان مالی قرار نگیرند، در حضانت اداره اسکان پناهندگان باقی می مانند، اما این آژانس "پس از رهایی از مراقبت ما، محل نگهداری آنها را رصد نمی کند. "

در ماه فوریه، نیویورک تایمز گزارش داد که اگرچه وزارت بهداشت "وضعیت همه افراد زیر سن قانونی را یک ماه پس از شروع زندگی با حامیان مالی جدید خود، از طریق تماس تلفنی پیکیری می کند"، داده های به دست آمده توسط این روزنامه نشان داد که طی دو سال گذشته، آژانس نمی‌تواند دست‌کم به ۸۵۰۰۰ کودک تحویل داده شده به سرپرست‌های جدید، دسترسی پیدا کند.

ده‌ها هزار کودک در سیستم بهزیستی دولت بایدن مفقود شده‌اند+عکس و فیلم
گزارش نیویورک تایمز از ابعاد تکان‌دهنده‌ی بحران مهاجران در مرزهای جنوبی آمریکا

تایمز گزارش داد:

"در مجموع، آژانس ارتباط فوری با یک سوم از کودکان مهاجر را از دست داد. "

ده‌ها هزار کودک در سیستم بهزیستی دولت بایدن مفقود شده‌اند+عکس و فیلم

رئیس کمیته فرعی، گلن گروتمن، نماینده‌ی جمهوری‌خواه از ویسکانسین. ، از مارکوس در مورد اینکه آیا این گزارش دقیق است یا خیر، سؤال کرد. گرونمن پرسید:

"آیا عدد ۸۵۰۰۰ نیویورک‌تایمز می تواند درست باشد که نیویورک تایمز دارد؟ آیا ما نمی دانیم ۸۵۰۰۰ خردسالِ بدون همراه کجا مستقر شده‌اند؟ "

مارکوس شروع به پاسخ دادن کرد: "ما ردیابی یا نظارت نمی کنیم...".

اما گروتمن مداخله کرد و گفت:

"پاسخ منفی است. ۸۵۰۰۰ کودک هستند که از مرز عبور کردند، ما نمی دانیم [آنها کجا هستند]. درست است؟ ظاهراً همینطور است. "

مارکوس از در توجیه درآمد:

" [اداره اسکان مجدد پناهندگان] در چارچوب قوانین و اختیارات و منابع ارائه شده کار می کند. "

نماینده جمهوری خواه ویسکانسین گفت:

"خب، خب، ما این‌طور برداشت می کنیم که نمی دانیم آن‌ها کجا هستند. "

همچنین؛ اندی بیگز، نماینده جمهوری‌خواه آریزونا، مارکوس را در مورد اطلاعات وزارت بهداشت و خدمات انسانی از محل نگهداری ده ها هزار کودک مهاجر تحت فشار قرار داد.

ده‌ها هزار کودک در سیستم بهزیستی دولت بایدن مفقود شده‌اند+عکس و فیلم

بیگز به مارکوس گفت:

"فکر می‌کنم به ما می‌گویید که با ۸۵۰۰۰ کودکی که ارتباط ما با آن‌ها قطع شد مخالف نیستید. ما نمی دانیم آن بچه ها کجا هستند، آیا این درست است؟ "

مارکوس، آشکارا بی‌میل و مردّد شروع به پاسخ دادن کرد:

"ما تلاش می کنیم تا یک تماس ایمنی و رفاه برقرار کنیم..."

اما بیگز متوجه وقت‌کشی و جواب سربالای مارکوس شد و دوباره سعی کرد یک پاسخ «بله یا خیر» از او بگیرد. در نهایت مارکوس نتوانست یا نخواست جواب قطعی به این سوال بدهد!

وزارت بهداشت، حامیان مالی را ملزم می کند تا قبل از این که یک خردسال بدون همراه را تحت حضانت بگیرند، مدارک را تکمیل و مراحل بازرسی را طی کنند. اما پل گوسار، نمانده جمهوری‌خواه از آریزونا، اعتبار فرآیند بررسی این وزارتخانه را زیر سوال برد و فرم های استفاده شده را "ناکافی" خواند.

مارکوس پاسخ داد:

"جناب نماینده کنگره، من با احترام معتقد نیستم که بررسی فعلی ما ناکافی است. "

اما گوسار دوباره مخالفت کرد و این فرم ها را "شوخی" خواند و تاکید کرد که این فرم‌ها"به گونه ای نوشته شده است که به نظر می رسد شما سعی می کنید در مورد عدم صلاحیت این متقاضیان حضانت چیزی ندانید یا پیگیری نکنید. "

گوسار افزود:

"اکنون، از نظر تئوری، اگر [اداره اسکان پناهندگان] کار را انجام دهد و در واقع حامیان مالی را بررسی کند، نرخ رد آماری قابل توجهی خواهد داشت. "

سپس این نماینده‌ی جمهوریخواه آریزونا از مارکوس پرسید که نرخ ردّ درخواست متقاضیان حضانت در دفتر او چقدر است؟

مارکوس پاسخ داد:

"نماینده کنگره، من مطمئن نیستم که میزان ردّ درخواست ما چقدر است. "

گوسار مارکوس را به خاطر عدم آگاهی او در این زمینه سرزنش کرد. گوسار گفت:

"شما می دانستید که در این جلسه شرکت می کنید. می‌دانستید که قرار است این اعداد پرسیده شوند. این رفتار برای فردی در جایگاه شما ناشایست است. اگر از این اعداد و آمار مطلع نیستید، نمی توانید سیاست خوبی داشته باشید. "

ده‌ها هزار کودک در سیستم بهزیستی دولت بایدن مفقود شده‌اند+عکس و فیلم

و البته خانم مارکوس هم هیچ تلاشی برای دفاع از خود یا توجیه مسایل نمی کرد، چنان که انگار از طرف دولت به او گفته شده بود که نمایندگان را بازی دهد و تا می تواند طفره برود.

جیک لاتورنر، نماینده کنگره، گفت که بحران جاری در مرز جنوبی آمریکا "سلامتی کودکان مهاجر بدون همراه را به خطر انداخته است. "

از زمان آغاز سال مالی ۲۰۲۳ از اول اکتبر، گمرکات و حفاظت مرزی ایالات متحده با بیش از ۱.۲ میلیون بیگانه غیرقانونی در مرز جنوبی مواجه شده است. CBP همچنین ۱۳۸۰۰ پوند فنتانیل، یک ماده مخدر بسیار قوی و خطرناک را در مرز جنوبی و بین مهاجران، در همان بازه زمانی کشف و ضبط کرده است.

لاتورنر گفت که افزایش تعداد بیگانگان غیرقانونی که از مرز عبور می کنند منجر به افزایش تعداد کودکان مهاجر غیرقانونی و تبعات آن شده است.

لاتورنر گفت، وزیر بهداشت و خدمات انسانی، خاویر بکرا، از اداره خود خواسته است که «این کودکان را با سرعت یک خط مونتاژ از این برنامه خارج کند، و در نتیجه کودکان در معرض خطر بدون بررسی مناسب به دست حامیان مالی رها می شوند و برای مسایل غیرقانونی، چون بردگی و قاچاق مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

واقعیت این است که در دو سه سال اخیر، انحطاط و افول انسانیت و زوال اخلاقیات در دنیا، و به طور خاص، در قطب جهان موسوم به «لیبرال سرمایه‌داری»، به مرزهای جدیدی رسیده است. این که حقیقتا چه بلایی سر این کودکان نگون‌بخت بی‌کس و کار و بی‌پشت و پناه خواهد آمد، چندان سخت نیست، به ویژه اکنون که موجی از افشاگری‌ها درباره‌ی وجود حلقه‌های قدرتمند قاچاق کودک، تجارت اعضای بدن، برده‌سازی کودکان و استفاده از آنان به راه افتاده است. ابدا و به هیچ عنوان بعید نیست که گروه‌های مسلط بر دولت آمریکا، با دامن زدن به بحران ورود مهاجرین، از طریق انفعال عامدانه و کارشکنی سیستمی در کنترل مرزها و مهاجرین، صرفا به دنبال تسهیل در دسترسی به منابع «کودکان معصوم» برای اهداف «دولت پنهان» باشند.


[۱] https://www.dailysignal.com/۲۰۲۳/۰۴/۱۸/biden-administration-official-unable-answer-whereabouts-۸۵۰۰۰-migrant-children/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 11
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۲۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  17 12
  زنده شدن امپراطوری ایران یکی از راه حل ها برای برقراری صلح و عدالت
  • IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
   2 3
   کاش یکم اندازه امریکایی ها مسئولان کشور نسبت به پدیده هجوم افاغنه دقت نظر داشتند
  • IR ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
   7 1
   توسط کودک خواران صهیونیست شیطان پرست خورده شده یا برای قاچاق اعضای بدن یا برده جنسی توسط خود آمریکا ربوده شده اند... صهیونیسم بین الملل ام الفساد آخرالزمان
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  4 15
  چطور آمار کشور خودمون ندارید
  • IR ۲۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
   4 3
   چون تو کشور ما چند هزار تا بچه مفقود نمیشن، این اتفاق فقط تو کشور اربابهای یانکی گاوچرون تروريست همجنس باز آدمکشت میفته و لاغیر!!!
  • IR ۲۲:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
   3 2
   خیلی جالبه هر وقت اینجا کوچکترین پستی از مشکلات غرب میزارن یه عده سریع میان اعتراض می کنن که بله از کشور خودمون آمار بدین، اصلا یه عده اینجا کمین کردن که از این نوع نظرات بزارن معلومم نیست از کجا تغذیه میشن اگه هم خودجوش باشن نشانه خباثتشون هست
  • IR ۰۴:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
   2 5
   تو کشور خودمون آیا این همه بچه گم شده؟ چرا بعضی از آدما خودشون رو به جهالت میزنن.
  • IR ۰۶:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
   1 0
   آمار چی؟ کودکان مهاجر بدون سرپرست؟
  • IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
   2 1
   آمار خودشان هست . 800هزار کودک برای قلب و کلیه و عنبیه چشم راهی اسرائیل می شوند . صهیونیستها در قاچاق انسان بسیار دستشان باز هست . از اوکراین و لهستان و مرزهای آمریکا و سوریه و افغانستان و ... برای خودشان و بیزینس خودشان ، انسانهای زیادی را قتل عام می کنند .
  • IR ۱۹:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
   0 0
   آماردارند حقایق راتکذیب مکنند
  • IR ۰۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۶
   0 0
   آمریکا فقط برای مردم شیطان است
 • IR ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  2 0
  کشتار سرخ پوستان هنوز ادامه دارد
 • IR ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  4 0
  بچه ها رو قربانی میکنن و میخورند، یه سری رو بعنوان برده ی جنسی میفروشن یه عده رو هم دل و قلوشونو درمیارن یا خون شونو میفروشن، هنوز فیلم های عروسکهای زنده لولیتا تو اینترنت هست...‌ اینجوریه که ۸۵۰۰۰ بچه ناپدید میشن، رنج و عذاب و وحشت کودکان دزدیده شده بی نهایته، مرگ بهترین چیزیه که براشون اتفاق میفته، خدا به ما رحم کنه از شر مردمان شیطان صفت
 • IR ۰۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
  1 5
  سنگ پای قزوین قیمتش چنده ؟!
 • IR ۰۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
  1 0
  آیا اعضای بدنشونو در میارن؟
 • IR ۰۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
  2 0
  یک ملیون نفر در سال واقعا رقم بزرگی هست. انگار آمریکا خیلی بی در و پیکر هست
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
  1 7
  خجالت بکشید اگروجدان داشتیدازوضعیت اسفبارکودکان ایران میگفتبید
  • IR ۲۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
   0 0
   وجدان بیدار دیدی سلام برسون
  • IR ۲۰:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
   0 0
   اگه نداشته باشیم چی
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
  0 0
  همین حالا بعد از 45 سال هنوز میلیونها نفر در مناطق محروم حتی شناسنامه ندارند چه برسه آمارگمشده هاشون دربیاد مشرق نیوز بیشرف عاجز از جواب
 • IR ۲۰:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
  0 0
  وجدان بیدار سیری چند؟؟؟؟؟ چرا همه بد فقط ما خوبیم
 • IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
  0 0
  باز به شرف اون نمایندگانی که پیگیر اون کودکان شدند نمایندگان مجلس ما که تو شاسی بلند ها ی مجلس درگیری دارند
 • IR ۲۳:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
  0 0
  حالا مگه کسی رفت و کودکان را شمارش کرد راحت بگو در آمریکا میلیون ها کودک مفقود شده اند
 • متین IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
  0 0
  ماهایی که همچیمون ثبت شده داریم از امار زنده ها خارج میشیم وای به حال بقیه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس