ساپینتو: علاقه قلبی من ماندن است اما مالک باشگاه نیستم/ امیدوارم فدراسیون برای فصل بعد VAR را به لیگ بیاورد

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: تراکتور تیم بسیار خوبی است و با خمز خیلی پیشرفت کرده است.

به گزارش مشرق، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از بازی با تراکتور، اظهار داشت: بایت تاخیر خود در ورود به نشست عذرخواهی می‌کنم. تراکتور تیم بسیار خوبی است. پس از آمدن پاکو خمز تیم خیلی پیشرفت کرده‌ و کیفیت بازی‌اش خیلی بهتر شد. خیلی بازی مثبتی انجام می‌دهند و از لحاظ انفرادی نیز بازیکنان خوب و باکیفیتی دارند.

*می‌خواهیم لیگ را با برد و ۳ امتیاز بیشتر تمام کنیم

وی ادامه داد: متاسفانه در این بازی نمی‌توانیم برای هدفی که داشتیم یعنی قهرمانی بجنگیم. امیدوارم بتوانیم بازی خوبی انجام بدهیم و یک بازی خوب و باکیفیت بین ۲ تیم باشد. البته می‌خواهیم لیگ را با برد و ۳ امتیاز بیشتر تمام کنیم. بارها گفته‌ام برای من و تیم خیلی سخت بود که استقلال به قهرمانی نرسید به این خاطر که استحقاقش را داشتیم. اگر واقعیت بر بازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها حاکم بود، از ۳_ ۲ بازی قبلی قهرمان بودیم.

*در تبریز استقلال، قدرت خود را نداشت

سرمربی استقلال درخصوص اینکه پس از بازی رفت مقابل تراکتور اعلام کرد تیمش واقعا بد بوده و اصلا از کیفیت شاگردانش در آن مسابقه راضی نبود، گفت: در آن بازی خیلی بد نبودیم بلکه قدرت خود را نداشتیم. اما در بازی دوم مقابل تراکتور در جام حذفی بار دیگر خوب بازی کردیم و کیفیت و قدرت خود را نشان دادیم. باید به هدف خود و خوب بازی‌کردن مان مقابل این تیم خوب ادامه بدهیم و ببریم. تیمی که بازیکنان و فصل خوبی داشته است. اکنون هدف اصلی من این است که فردا برنده شویم.

*برای صحبت کردن درباره بازی های حذفی فرصت داریم

ساپینتو درخصوص وضعیت استقلال برای کسب قهرمانی جام حذفی، گفت: همیشه بازی برای من مهم‌تر است. اکنون فقط روی بازی با تراکتور متمرکز هستم. سپس برای صحبت کردن درمورد بازی‌های حذفی فرصت داریم.

ساپینتو: علاقه قلبی من ماندن است اما مالک باشگاه نیستم/ استقلال باید نیم فصل نهم می‌شد!/ ۷ ماه دریافتی نداشته ام

*امیدوارم فدراسیون برای فصل بعد VAR را به لیگ بیاورد

وی درخصوص اینکه آیا امسال لحظه ای بود که بابت آن حسرت بخورند ، پاسخ داد: لحظه‌های زیادی بوده است ‌که در کنفرانس های خبری قبلی در موردش صحبت کردم‌. در مورد بازی با پرسپولیس که از ما امتیاز گرفته شد، توضیح دادم. در آن بازی خوب بازی کردیم و موقعیت‌های زیادی داشتیم. یک پنالتی در دربی داشتیم که برای ما نگرفتند. خیلی اتفاقات در این فصل رخ داد. اطمینان دارم با وجود VAR امسال قهرمان می‌شدیم و امیدوارم برای فصل بعد فدراسیون برای واقعیت و حقیقت فوتبال بتواند این سیستم را به لیگ بیاورد.

سرمربی استقلال تاکید کرد: تماشاگران و حامیان همه تیم‌ها استحقاق این را دارند. این باید واقعیت فوتبال باشد زیرا فقط تکنولوژی VAR نیست. خیلی مهم است که مکالمات داوران و آن کسی که مسئول سیستم است خوب شنیده شود. با توجه به تجربه‌ای که من دارم و تمام اروپا را نگاه می‌کنم هنوز مقداری صحنه‌ها هستند که داور می‌تواند تصمیم بگیرد اما صحبت‌های دو طرف می‌تواند تأثیرگذار باشد. این را می‌توانم در ذهن خودم بپذیرم که بعضی تصمیم‌های داوران در برخی صحنه‌ها خیلی سریع اتفاق می‌افتد و آن را می‌پذیرم. حتی اگر ۲ یا ۳ بار صحنه را ببینم نمی‌توانیم بگوییم درست بود یا نبود.

*اشتباهات را می پذیرم اما نه همه اشتباهات را

ساپینتو عنوان کرد: اشتباهات را می‌پذیرم اما نه همه اشتباهات و فقط علیه یک تیم خاص، این آرزویم برای آینده است اگر اینجا بمانم می‌خواهم فصل آینده در لیگ برتر VAR داشته باشیم.

*علاقه قلبی من است که بمانم اما مالک باشگاه نیستم

وی در خصوص مباحث مطرح شده نسبت به تمدید قراردادش با استقلال و اینکه آیا در فصل بعد هم در این تیم می‌ماند یا خیر، پاسخ داد: علاقه قلبی من است که بمانم اما مالک باشگاه نیستم. عاشق باشگاه استقلال، بازیکنان، تیمم و هواداران هستم. به همه مردم ایران احترام می‌گذارم و عاشق آنها هستم. دوست دارم اینجا بمانم. اما برخی مسائل باید در فوتبال بهبود پیدا کند. مثل همین VAR تا واقعیت بازی بیشتر در نتایج دیده شود. اینکه تا الان قرارداد من امضا نشده به خاطر خودم نبوده است. حجت کریمی الان قدرت تصمیم‌گیری دارد. فکر می‌کنم در مسیر درستی هستیم و تلاش می‌کنند تا قرارداد من تمدید شود اما تصمیم‌گیرنده نیستم.

*در مورد قرارداد جدیدم بحث پول مطرح نیست

سرمربی تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: در مورد قرارداد جدید من بحث پول مطرح نیست. همانگونه که گفتم مشکلات بیشتر و مسائل دیگری باید برطرف شود تا بتوانم در استقلال بمانم. می‌دانید همه این ماه‌ها در خصوص مسائلی صحبت کردم که تیم سطح بالایی مثل استقلال به آن نیاز دارد تا همان شرایط سایر تیم‌ها را داشته باشم تا بتوانم بجنگم و برای قهرمانی تلاش کنم. همانگونه که می‌دانید تیم ما نزدیک شرایطی مشابه با سپاهان، پرسپولیس و حتی شاید فولاد و تراکتور هم نبود. من باشگاه مس رفسنجان را دیدم که سه زمین تمرین و دو استادیوم داشت. مشغول ساخت یک هتل برای این باشگاه هستند که فوق‌العاده است. ما هم باید شرایط مشابهی داشته باشیم. امکانات، مسائل مالی و ... باید سر وقت باشد.

*غیر ممکن است که یک باشگاه در طول سال سه مدیرعامل داشته باشد

ساپینتو افزود: باید دوام و امنیت کاری داشته باشیم. مسائل کاری و اداری اعضای باشگاه باید باشد. غیر ممکن است که یک باشگاه در طول سال سه مدیرعامل داشته باشد. این مسائلی است که می‌خواهم برای آینده حل شود و این مسائل برای من در آینده از همه چیز مهم‌تر است.

ساپینتو: علاقه قلبی من ماندن است اما مالک باشگاه نیستم/ استقلال باید نیم فصل نهم می‌شد!/ ۷ ماه دریافتی نداشته ام

*هفت ماه دریافتی نداشته ام و دو هفته دیگر می شود ۸ ماه!

وی در خصوص میزان دریافتی‌اش تا زمان مدیریت علی فتح‌الله‌زاده و پس از آن عنوان کرد: (مدیر رسانه استقلال در این لحظه اعلام کرد این سؤال مربوط به بازی نیست) ساپینتو هم گفت دریافتی نداشته‌ام. شرایط همان است. فکر می‌کنم هفت ماه شده که دریافتی نداشته‌ام. چند ماه قبل پاداش دریافت کرده‌ام اما اکنون در خصوص حقوق صحبت نمی‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه فردا بازی پایانی لیگ برگزار می‌شود و تاکنون چند درصد دریافتی داشته است، گفت: برای من درصد نیست بلکه ماه مربوط به قرارداد است. اگر بخواهم در یازده ماه بگویم هفت ماه حقوق نگرفته‌ام و می‌توانید حساب کنید چقدر حقوق گرفته‌ام، دو هفته دیگر می‌شود هشت ماه که دریافتی نداشته‌ام. چند ماه قبل پاداش دریافت کرده‌ام اما اکنون در خصوص حقوق صحبت نمی‌کنم.

*خیلی خوشحالم که هواداران می‌خواهند من ادامه دهم

ساپینتو در خصوص اینکه جریان‌های مجازی نام‌هایی را برای جایگزینی او مطرح می‌کنند اما هواداران استقلال نگران ماندنش هستند و از مدیریت باشگاه می‌خواهند قراردادش را تمدید کنند، گفت: خیلی خوشحالم که هواداران می‌خواهند من ادامه بدهم و به این موضوع افتخار می‌کنم. همانگونه که گفتم دوست دارم در استقلال بمانم و کارم را ادامه بدهم و می‌خواهیم شرایط نسبت به همه تیم‌هایی که گفتم بهتر شود تا بتوانیم فصل خوبی در آینده داشته باشیم. در مورد شایعات نیز باید بگویم در هفته سوم یا چهارم که به اینجا آمده‌ام هر هفته‌ گفتند مربی جدیدی می‌آید. با این فشار در استقلال زندگی می‌کنم. از ماه اول با این فشار کار می‌کنم و هیچ وقت ثبات ذهنی نداشته‌ام.

*برخی برخوردها با بازیکنانم مثل حسینی، منصفانه نبود

وی افزود: اما با این وجود تا بازی آخر برای قهرمانی می‌جنگیم. سوپرجام را بردیم در ۷۵ سال گذشته استقلال کسب این جام بی‌سابقه بوده است. در ۷۵ سال گذشته این باشگاه دو بار پشت سر هم قهرمانی کسب نکرده حتی با این وجود بد عمل نکردیم و در نیمه نهایی جام حذفی هستیم با همه مسائلی که گفتم امسال فصل تاپ و درجه‌ یکی برای استقلال بود. بسیار به بازیکنان خود افتخار می‌کنم. شاید برخی مواقع رسانه‌ها نسبت بعضی بازیکنان منصف نبوده‌اند به ویژه با کاپیتان و دروازه‌بان ما سیدحسین حسینی که دروازه‌بان تیم ملی و شماره یک من است صددرصد اطمینان نکردید. در مورد عارف غلامی و سایر بازیکنان ما نیز همین وضعیت بود اکنون برخی نظریات را می‌بینم منصفانه نیست زیرا بازیکنانم فصل فوق‌العاده‌ای دارند. همه این بازیکنان همانطور که من گفتم قهرمان هستند اما ۶-۷ ماه است که حقوق نگرفته‌اند.

*بازیکنانم با خیلی چیزها جنگیدند

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: شما رسانه‌ها باید این موضوع را درک کنید که یک بازیکن نمی‌تواند در چنین شرایطی صددرصد متمرکز باشد و به نوعی در دسترس باشد که در هر بازی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد. در بازی قبل گفتم بازیکنان من از لحاظ ذهنی خسته شده‌اند و این یک واقعیت است. آنها با خیلی چیزها جنگیدند. در بازی قبلی و بازی فردا سعی کردم به بازیکنانم استراحت بدهم. برخی‌ها در دیدار قبلی استراحت کردند برخی نفراتی هم که مقابل مس رفسنجان بازی کردند ممکن است فردا استراحت کنند. به این خاطر که می‌خواهم تیم من از لحاظ ذهنی برای بازی با نساجی سرحال باشد. اگر از لحاظ فیزیکی و ذهنی سرحال نباشیم بازی با نساجی سخت خواهد شد.

ساپینتو افزود: برخی بازیکنان در همان زمان موقعیت مشابهی برای بازی نداشتند اما استحقاق دارند. من فقط یازده بازیکن ندارم بلکه ۲۷ بازیکن دارم. باید با همه آنها منصف باشیم. برخی بازیکنان این استحقاق را دارند که از ابتدا بازی کنند مثل دیدار قبلی؛ در بازی با تراکتور هم برخی نفرات را از ابتدا بازی دادیم زیرا در نهایت همه در تیم تلاش کرده و کمک کرده‌اند تا ببریم و برای قهرمانی در لیگ و جام حذفی تلاش کردند. در پایان یک تیم هستیم نه ۱۱ بازیکن. از همه بازیکنان بسیار سپاسگزار و قدرشناس هستم. چه آنهایی که بازی کرده و چه نفراتی که بازی نکرده‌اند. همیشه بازیکنانم از هم حمایت کرده و متحد بودند. سعی کردن تمرکز خود را برای نشان دادن بهترین عملکرد حفظ کنند.

ساپینتو: علاقه قلبی من ماندن است اما مالک باشگاه نیستم/ استقلال باید نیم فصل نهم می‌شد!/ ۷ ماه دریافتی نداشته ام

*ما یک فصل تاپ و درجه یک را پشت‌سر می‌گذاریم

وی عنوان کرد: باور کنید ما یک فصل تاپ و درجه یک را پشت‌سر می‌گذاریم. بسیار از این موضوع خوشحال هستم و به تیمم افتخار می‌کنم. همچنین به هواداران افتخار می‌کنم و امیدوارم فردا بیایند و از استقلال حمایت کنند زیرا باید تراکتور را ببریم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه یکی از دلایل قهرمانی تیمش در فصل گذشته اضافه شدن برخی بازیکنان در نیم‌فصل بود اما امسال گفته شد که ساپینتو در نیم‌فصل اعتقادی به اضافه شدن بازیکنان جدید ندارد به این دلیل که طول می‌کشد که آنها در روند تیم قرار گیرند در شرایطی که همه رقیبانش در نیم فصل تیم خود را تقویت کردند و اگر به عقب بازگردید آیا تیم را در نیم فصل تقویت کرد، گفت: خیر. در همان شرایط نه، توضیح می‌دهم به چه دلیل؛ خوشبختانه فصل قبل از لحاظ شرایط مالی مصطفی آجورلو استراتژی خوب و مشخصی داشت تیم در آن زمان آرامش و پول داشت. شاید برخی وقت‌ها پرداختی‌ها سر وقت نبود اما بازیکنان پول خود را می‌گرفتند و امکانات داشتند. یادتان نرود استادیوم پاس قوامین، آرارات و انقلاب را از دست دادیم. به این خاطر که پول‌شان را ندادیم.

*در ژانویه بازیکن اضافه نکردیم تا به بازیکنان خودمان پرداختی داشته باشیم

ساپینتو تصریح کرد: طبیعی است وقتی یک باشگاه سه مدیرعامل در یک فصل داشته باشد تقویت تیم واقعاً سخت بود دلیلش را می‌دانید؟ به این خاطر که نمی‌توانم در چشم بازیکنان نگاه کنم وقتی در آن زمان ۳-۴ ماه حقوق نگرفته بودند. نمی‌توانستم به بازیکنانم نگاه کنم و این منصفانه نیست. پولی که به یک تا سه بازیکن جدید ندادیم تا در ژانویه به استقلال بیایند برای این بود که به بازیکنان خودمان پرداخت کنیم اما متأسفانه این کار انجام نشد. دلیل نیاوردن بازیکن جدید همین موضوع است.

وی در خصوص اینکه در ابتدای صحبت‌هایش گفته بود برخی مسائل مثل اشتباهات داوری و تغییرات مدیریتی باعث شد استقلال قهرمان نشود، عنوان کرد: خیلی چیزها به اضافه این مسائل من به مهم‌ترینش اشاره کردم.

*استقلال باید به صورت عادی نیم فصل را با رتبه نهم تمام می‌کرد

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این اظهارنظر که گروه عمده‌ای از هواداران استقلال اعتقاد دارند نحوه برگزاری جشن قهرمانی سوپرجام روندی را شروع کرد که منجر به قهرمان نشدن شاگردانش شد، اظهار داشت: پیش از این به شما گفتم از زمانی که آمدم در مورد شرایط و نتایج‌مان توضیح دادم. با توجه به اتفاقات که افتاد و مسائلی که برای ما پیش آمد استقلال باید به صورت عادی نیم فصل را با رتبه نهم تمام می‌کرد. با توجه به همه مسائل که اطراف ما اتفاق افتاد جنگیدن برای قهرمانی، بردن سوپرجام و در شرایطی که تا هفته پایانی برای قهرمانی شانس داشتیم کار خوبی بود. نمی‌توانیم تصور کنید من، کار فنی‌ام و بازیکنانم در این مدت چه مصائبی را در رختکن گذراندیم فقط خودمان می‌دانیم.

* اگر بمانم، می خواهم با بازیکنان جوان قرارداد بسته شود

ساپینتو در مورد اینکه آیا دلیل استفاده نکردن از بازیکنان امید در ترکیب بزرگسالان تلاش برای قهرمانی بود، گفت: چند بازیکن جوان داریم که با ما کار می‌کنند. آنها استعداد دارند. فکر می‌کنم باید بازی کنند و بهتر شوند. باید به آن بلوغ برسند. اگر در باشگاه برای فصل آینده بمانم تا سال‌های بعد می‌خواهم با این بازیکنان جوان که اکنون با ما کار می‌کنند قرارداد بسته شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • شرمنده جورجونیو IR ۰۶:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۸
  0 0
  باز هم سر شما رو کلاه گذاشتم وقتی برگردم دهات پرتقال به کلیت طویله کیسه خواهم خندید چون میدونم هیچ جای دنیا چنین نیست که به همه فحش میدم لگد میزنم فرافکنی میکنم کمک داور ویدئوی رو بهانه بسیار خوبی قرارمیدم میدونم هواداران اسکلی دارم آخه هنوز وار نیومده ما بیشترین پنالت رو طبق آمار داشتیم خدایی بازم دم شما داوران گرم ولی چیکار کنم راه نان درآ وردن از کیسه همینه فحاشی بهانه تهمت و ناسزا هار بودن و فرافکنی و ناسزا چون اسکلا حال می‌کنند با این کارا چی کار دارن من فقط ۴ امتیاز رفت برگشت از سپاهان و تراکتور و پرسپولیس گرفتم ،،من میرم کشورم پنجره رو میبندم شکایت و بابا سجادی قولشو داده پولم میگیرم به شرف شون میخندم و یه حالی هم به پرسپولیس ها میدم
 • IR ۰۷:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۸
  0 0
  ساپینو کم کم داره اصلاح میشه. میشه باهاش کار کرد. دستش آمده ایران چه جور جائیه.... . هفت ماه بیگاری کار کنی. از در و دیوار فحش بباره روی سرت. یه قطره ویسکی پیدا نمیشه برا خوردن. از قیافش پیداست که آدم شده.
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۸
  1 0
  انشاالله ادامه بده
 • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۸
  0 0
  مرگ بر فوتبال و طرفدارانش

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس