دو خبرنگار ترکیه در فرانکفورت بازداشت شدند/ احضار سفیر آلمان در آنکارا

سفیر آلمان در آنکارا در پی بازداشت دو خبرنگار روزنامه صباح ترکیه توسط پلیس آلمان در شهر فرانکفورت، به وزارت امور خارجه ترکیه احضار شد.

به گزارش مشرق از شبکه تلویزیونی تی. آر. تی خبر، وزارت امور خارجه ترکیه بازداشت این خبرنگاران روزنامه صباح را بدون توجیه خواند و اقدام پلیس آلمان در این زمینه به شدت محکوم کرد.

وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای همچنین بازداشت این دو خبرنگار را اقدامی در جهت آزار و اذیت و ارعاب علیه مطبوعات ترکیه عنوان و اعلام کرد: «آنکارا این اقدام زشت را به شدت محکوم می کند.»

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه خود تاکید کرد: انتظار داریم خبرنگارانی که به دلیل مخابره گزارش درباره فعالیت گروه تروریستی فتو(گولن) در آلمان هدف محکومیت نادرست یکی از اعضای این تشکیلات تروریستی قرار گرفته‌اند، فوری آزاد شوند.

وزارت خارجه ترکیه در این بیانیه با بیان اینکه «دستگیری این خبرنگاران، استاندارد دوگانه آلمان را آشکار کرد»، تاکید کرد: این اقدام درست پس از دور اول انتخابات موفق ریاست جمهوری و پارلمانی، یک اقدام عمدی از سوی مقامات آلمانی است.

دستگاه دیپلماسی ترکیه، این اقدام آلمان را حرکتی علیه مطبوعات آزاد خواند.

تارنمای استار ترکیه گزارش داد که امروز پلیس آلمان به دفتر روزنامه صباح در شهر فرانکفورت که مرکز خبری اروپا در آن واقع است، یورش برده و اسماعیل ارل خبرنگار و جمیل آلبای مدیر اخبار این رسانه را بازداشت کرد.

بنا به گزارش این رسانه، پلیس آلمان منازل این دو خبرنگار را نیز تفتیش و رایانه‌ها و تجهیزات ارتباطی آنها را ضبط کرد.

رسانه‌های ترکیه از علت بازداشت این دو نفر اظهار بی اطلاعی کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس