شارون را چقدر می شناسید؟ از دیگر جنایت های قصاب صبرا و شتیلا تاکنون چقدر شنیده اید؟ آیا شارون مرده است و ادامه حیات اسرائیل به ادامه حیات نباتی شارون بستگی دارد؟ چرا مقامات اسرائیلی حاضر به پایان دادن به زندگی نباتی شارون نیستند؟ با گزارش ویژه مشرق همراه شوید...

 گروه گزارش ویژه مشرق:اسرائیل، فرزند نامشروع آمریکا و انگلیس تا کنون لکه های ننگ بسیاری بر تاریخ بشریت و حقوق انسانی بر جای گذاشته است. در بیش از 60 سال حیات این فرزند نامشروع و این موجودیت سراسر توهین به انسانیت، صفحات تاریخ، برگ های بیشماری از جنایات صهیونیست ها را ثبت کرده است. لکه های ننگی که نظیر آن را تاریخ کمتر به خود دیده و هرگز از حافظه ملت های آزاد و آزادی خواه جهان حذف نخواهد شد.

رژیم کودک کش اسرائیل تا به امروز در معرفی شخصیت های منفور و پلید به جهان، گوی سبقت را حتی از کشورهای بنیانگذار خود نیز ربوده و تا کنون برنده رقابت جنایت و توهین به انسانیت و حقوق انسانی بوده است.


از زندگی حیوانی تا حیات نباتی یک جنایتکار


آریل شارون، وزیر جنگ و نخست وزیر پیشین این رژیم که اکنون مرگ نیز از پذیرفتن وی شرم دارد و سالهاست به زندگی نباتی دچار شده است، از جمله دست پرورده های صهیونیسم است که کلکسیونی از جنایات به شیوه های مختلف را در پرونده افتخارات خود دارد. شارون طی حیات ننگین خود از هیچ جنایت و عمل ضد بشری علیه ساکنان سرزمین غصب شده فلسطین کوتاهی نکرده و افتخار قتل نوزاد چند روزه تا زنان و مردان کهنسال را از آن خود کرده است.

در این گزارش، به زندگی، جنایت ها و سرانجام قصاب صبرا و شتیلا پرداخته خواهد شد.


شارون؛ قاتل 13 ساله

آریل ساموئل مردخای شاینرمن، معروف به آریل شارون، در سال 1928 در خانواده ای یهودی و لهستانی الاصل بدنیا آمد. پس از مهاجرت از لیتوانی به فلسطین، در همان سنین نوجوانی روحیه قساوت و جنایت به خوبی در شارون به چشم آمد. در سن 13 سالگی وی به گروهی موسوم به هاگانا پیوست. وظیفه این گروه از سال 1920 تا 1948 در منطقه تحت تسلط انگلستان، بیرون کردن فلسطینیان از خانه ها و زمین هایشان با هدف تصرف مناطق فلسطینی نشین بود. شارون در این گروه و از همان سنین 13 - 14 سالگی، با آدمکشی آشنا شد. در روند غصب زمین های فلسطینیان، شارون فلسطینی هایی که مقاومت می کردند را به قتل می رساند.


شبه نظامیان هاگانا - هسته اصلی ارتش غاصب اسرائیل مأمور تخریب و تصرف خانه ها و زمین های فلسطینیان بودند


هاگانا گروه هایی از مهاجران یهودی بودند که با مسلح شدن توسط نیروهای انگلیسی حاضر در فلسطین، به تدریج تا زمان اعلام رسمی تشکیل دولت اسرائیل، وظیفه غصب اراضی فلسطینیان را بر عهده داشتند و بعدها پس از تشکیل این رژیم، بنیان ارتش اسرائیل، شبه نظامیان هاگانا بودند. پیش از هاگانا نیز از سال 1907، گروه هایی تحت عنوان "هاشومیر" و "برگیورا" برنامه ریزی و اشغال تدریجی فلسطین را کلید زده بودند.


آریل شارون در لباس گروه هاگانا در سنین نوجوانی

به جز عملیات اشغال، هاگانا وظیفه قاچاق انسان و ورود غیرمجاز یهودیان به فلسطین را نیز بر عهده داشت.

وی تا سن 19 سالگی در هاگانا عملیات تجاوز، غارت و غصب املاک ساکنان فلسطین را بخوبی انجام داد تا در سال 1947 و در سن 19 سالگی به عضویت نیروهای امنیتی شهرک های یهودی نشین در آمد.

در جنگ 1947 شارون فرمانده گروهان پیاده نظام اسرائیل در اسکندریه بود و در جریان این جنگ نیز مجروح شد اما جان سالم به در برد.وی پله های ترقی در ارتش اسرائیل را به سرعت طی کرد و در سال 1952 به فرماندهی اطلاعات مرکزی ارتش منصوب شد.

شارون با تشکیل گردانی به نام گردان 101، متشکل از زندانیان یهودی خطرناک و عمدتا محکوم به مرگ، حمله به روستاهای فلسطینی و پاکسازی نژادی را آغاز کرد. حمله به روستای القبیه، 41 خانه را همراه با ساکنان آن منفجر کردند. در جریان این حمله 70 فلسطینی کشته شدند. شارون بعدها مدعی شد گمان می کرده که این خانه ها خالی از سکنه هستند.

روستای القبیه در شمال شرقی بیت المقدس و در 44 کیلومتری غرب رام الله واقع است. در ساعت 7 بعدازظهر 14 اکتبر 1953 مورد حمله شبه نظامیان هاگانا قرار گرفت. در این هجوم، صهیونیست ها با لباس مبدل و به رهبری آریل شارون، 70 زن و مرد و کودک فلسطینی را قتل عام کردند.
خود زنی برای فرار از پاسخگویی

در سال 1973 و در جریان جنگ یوم کیپور میان مصر و اسرائیل که به اشغال صحرای سینا و بحران کانال سوئز منجر شد، شارون و گردان های تحت امرش بارها از دستورات رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در آن زمان سرپیچی کردند و بارها بدون اجازه از فرماندهان، به مواضع نیروهای مصری حمله کرد که منجر به کشته شدن ده ها نظامی اسرائیلی شد. اعمال خودسرانه شارون تا سال ها موجی از انتقاد علیه وی را به همراه داشت. وی پس از شکست اولیه از نیروهای مصری، برای تحت تاثیر قراردادن فرماندهان مافوق خود، وانمود کرد که در جریان درگیری مجروح شده است.


شارون برای فرار از مؤاخذه پس از شکست، وانمود به زخمی شدن می کرد


شارون پیش از این در جریان حمله نافرجام به بیت المقدس برای اشغال آن که از سوی نیروهای نظامی اردنی عقب رانده شده بود، شایعه مجروحیت شدید خود را مطرح کرد که باز هم نادرستی آن مشخص شد.

شارون در تمام عملیات هایی که با شکست همراه بوده، برای فرار از بازخواست و کاستن از انتقادات، زخمی می شد!در زمان مناخیم بگین، شارون به وزارت شهرک سازی و کشاورزی منصوب شد. وی در سخنرانی خود و اعلام سیاست های اسکان خود خطاب به یهودیان گفته بود: "همه باید بروند و هرچه می توانند زمین ها و ارتفاعات (فلسطین) را تصاحب کنند تا بر وسعت سرزمین یهود افزوده شود. هر آنچه امروز تصاحب کردید برای شما خواهد بود و اگر تصرف نکنید سرزمین آن ها (فلسطینیان) باقی خواهد ماند."

مناخیم بگین در سال 1981، وی را به سمت وزارت دفاع این رژیم برگزید تا سکوی پرتابی باشد برای جنایت های هولناک بعدی شارون.


کلکسیون جنایات شارون

شارون بطور رسمی قتل و کشتار را از 13 سالگی آغاز کرد! در همان زمان عضویت در هاگانا شارون فلسطینیان بسیاری را در جریان تصرف زمین هایشان به قتل رساند.

منفجر کردن 41 خانه به همراه ساکنان آن در روستای القبیه و قتل عام 70 فلسطینی – عمدتا زن و کودک – از اولین قتل عام های شارون محسوب می شود.اما این ننگ بشریت در ادامه حیات سیاسی خود در سمت های وزیر شهرک سازی و وزیر جنگ و در نهایت نخست وزیری، جنایتی را در تاریخ ثبت کرد که دیگر کشتارهای وی در زمان عضویت در ارتش و فرماندهی های متعدد نظامی اش چندان به چشم نمی آید.


کشتار دیر یاسین؛ جنایتی دیگر از شارون و هاگانا

دیر یاسین نام دهی کوچک در نزدیکی بیت المقدس می‌باشد. تعداد ساکنان این ده در سال 1948 نزدیک به 700 نفر بود. در روز 10 آوریل این سال، این ده شاهد هجوم 3 گروه مسلح به نام ارگون به سرکردگی مناخیم بگین، گروه شتیرن به سرکردگی اسحاق شامیر و گروه هاگانا به سرکردگی دیوید بن گوریون بود. در این یورش که با مقاومت ساکنان ده همراه بود 250 نفر که بیشتر آنها را زنان، کودکان و سالمندان تشکیل می‌داد کشته شدند. همچنین در این حمله فجایع دیگری از جمله تجاوز جنسی، مثله کردن، پاره کردن شکم زنان باردار و منفجر کردن منازل نیز رخ داد .شارون در سال 1956 فرمانده تیپ زرهی ارتش اسرائیل شد و به درجه ژنرالی ارتقاء یافت. پس از جنگ شش روزه، با پیوستن به حزب لیکود، وارد عرصه سیاست شد و به عضویت کنیست – پارلمان – این رژیم در آمد. در زمان نخست وزیری اسحاق رابین، شارون به لطف سابقه درخشان کشتار و اشغال، مشاور نظامی وی شد.


کشتار صبرا و شتیلا ننگی ابدی برای شارون و اسرائیل

حادثه هولناک کشتار صبرا و شتیلا که عنوان "قصاب صبرا و شتیلا" را نیز برای شارون به همراه داشت، از تکان دهنده ترین جنایات وی است.زنان و کودکان عمده ترین قربانیان نسل کشی صبرا و شتیلا بودند


پس از ناکامی تلاش صهیونیست ها برای واداشتن لبنان به صلح و خروج اعضای سازمان آزادی بخش فلسطین، اسرائیل بیروت را به خاک و خون کشید و بشیر جمایل، رهبر فالانژیست ها – مسیحیان مارونی لبنان- را به عنوان رئیس جمهور لبنان منصوب کردند. اما کمتر از 3 هفته، در انفجار دفتر حزب فالانژ، وی و بسیاری از مقامات این حزب کشته شدند.

پس از این انفجار، نیروهای رژیم صهیونیستی اردوگاه آورگان فلسطینی در جنوب بیروت که بیش از 30 هزار فلسطینی و لبنانی در آن سکونت داشتند، به محاصره خود در آورند.

نظامیان صهیونیست به فرماندهی آریل شارون به همراه شبه نظامیان مسیحی فالانژ، با محاصره این اردوگاه، سعی داشتند نیروهای سازمان آزادی بخش فلسطین را که دستاوردهای بسیاری را کسب کرده و تهدیدی برای اسرائیل بودند متلاشی کنند و لبنان را به منطقه امن اسرائیل تبدیل کنند.
حمله به اردوگاه روز 16 سپتامبر 1982 – 25 شهریور 1361 – آغاز شد. حمله ای که ظرف 38 ساعت فاجعه ای باور نکردنی رقم زد. 3300 آواره فلسطینی و لبنانی به وحشیانه ترین شکل ممکن به قتل رسیدند.

آغاز عملیات با ورود شبه نظامیان فالانژ به اردوگاه و حمایت نظامیان صهیونیست کلید خورد. سپس با ورود صهیونیست ها کشتارها به اوج خود رسید.

گفته های بازماندگان فاجعه صبرا و شتیلا بیانگر اوج خوی درندگی صهیونیست هاست.به گفته برخی از این بازماندگان، ابتدا کشتارها با سلاح های سرد نظیر چاقو و تبر به فجیع ترین شکل ممکن آغاز شد. صهیونیست ها و فالانژیست ها با ورود به خانه های آورگان، به طرزی وحشیانه با بریدن سر و اعضای بدن فلسطینیان آن ها را به قتل می رساندند. به زنان و دختران پیش از کشتن آن ها بارها تجاوز می کردند و سپس آن ها را به قتل می رساندند.

کشتن زنان باردار و دریدن شکم های آن ها، زنده زنده سوزاندن کودکان و ذبح آن ها از جمله خاطرات تلخ بازماندگان این واقعه است.

دیوید هرست، نویسنده کتاب " تفنگ و شاخه زیتون؛ ریشه های ناآرامی ها در خاورمیانه" که به عنوان خبرنگار در زمان نسل کشی صبرا و شتیلا در بیروت حضور داشت، مشاهداتش را اینگونه در کتاب خود آورده است:


کتاب تفنگ و شاخه زیتون نوشته دیوید هرست

اولین واحد شامل 150 شبه نظامی فالانژیست از در اردوگاه شتیلا وارد شدند که گروهی از آنها علاوه بر سلاح، چاقو نیز به همراه داشتند. قتل عام به مدت 38 ساعت شروع شد و حتی در شب نیز با روشن کردن محوطه اردوگاه توسط اسرائیلی ها ادامه داشت: آنها به زور وارد خانه های مردم شده و فلسطینی های در خواب را به رگبار مسلسل بستند. فالانژ ها بعضاً قبل از کشتن آنان را شکنجه می دادند چشم هایشان را درمی آوردند، زنده زنده پوستشان را می کندند، شکم ها را می دریدند، به زنان و دختران گاه بیش از 6 بار تجاوز می کردند و بعد سینه هایشان را می بریدند و در آخر به ضرب گلوله آنها را از پا درمی آوردند. بچه ها را از وسط دو شقه می کردند و مغزشان را به دیوار می کوبیدند. در حمله به بیمارستان عکا تمام بیماران را بر روی تخت خود کشتند. دست بعضی را به ماشین می بستند و در خیابان ها می کشیدند، دست های فراوانی برای بیرون آوردن دستبند و انگشتر قطع شد. اجساد مردم تا چند روز بر زمین مانده بود و گربه ها از گوشت آنها می خوردند و آنقدر وحشی شده بودند که به مردم زنده نیز حمله می کردند زیرا به خوردن گوشت انسان عادت کرده بودند

.


مقامات ارتش اسرائیل، از جمله ژنرال آموس یارون فرمانده این نیروها در لبنان، بر بالای بام ساختمانی 7 طبقه در 200 متری اردوگاه مستقر شده بودند و از نزدیک بر این فاجعه نظارت می کردند. با وجود اعلام خبر قتل عامل به ژنرال رافائل ایتان رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، وی دستور داد کشتار تا ساعت 8 صبح روز بعد نیز ادامه پیدا کند.

پس از ورود نظامیان به اردوگاه، تانکها و بلدوزرها نیز وارد اردوگاه شده و مناطقی را که نظامیان ترک کرده بودند به گلوله بسته و سپس با بولدوزر صاف می کردند. با نزدیک شدن به ساعات پایانی عملیات، بولدوزرها با حفر گورهای دسته جمعی، بسیاری از قربانیان را به همراه بسیاری دیگر که هنوز زنده بودند دفن کردند. به همین دلیل نمیتوان تعداد دقیق کشته ها را تخمین زد.پس از حضور صلیب سرخ در اردوگاه، هیچ یک از کشته ها به عنوان اعضای سازمان آزادی بخش فلسطین شناسایی نشدند و همگی غیرنظامیان و آوارگانی بودند که در آنجا پناه گرفته بودند.

شارون پس از این نسل کشی، به عنوان مسئول غیر مستقیم در کشتار معرفی شد و مدتی بعد از وزارت جنگ اسرائیل استعفا داد.

وی سپس با رسیدن به پست نخست وزیری، به جنایات خود علیه فلسطینیان ادامه داد.

شارون پس از رسیدن به نخست وزیری، با رفتن به مسجد الاقصی و تحریک فلسطینیان، درگیری های خونینی را میان نظامیان اسرائیلی و فلسطینیان باعث شد که بعدها سرآغاز انتفاضه مسجد الاقصی شد.


کشتار پناهندگان در روستای قانا

روستای قانا در جنوب لبنان در سال 1996 و در جریان جنگ لبنان مقر نیروهای سازمان ملل بود. با حمله جنگنده های اسرائیلی به جنوب لبنان، بسیاری از زنان و کودکان برای در امان ماندن از این حملات به مقر نیروهای سازمان ملل در این روستا پناه بردند. اما نیروهای رژیم صهیونیستی با زیرپا گذاشتن تمام مقررات و حقوق بین المللی و انسانی، این منطقه و ساختمان مورد نظر را زیر آتش سنگین توپخانه ویران کردند. در جریان این عملیات که موسوم به "خوشه های خشم" بود، بیش از 100 نفر که 33 نفر از آن ها کودکان زیر ده سال بودند، به شهادت رسیدند.
قتل مستقیم دو کودک فلسطینی

"جرج اسلویتزر" کارگردان هلندی درباره جنایت صبرا و شتیلا گفته است هنگام حمله نظامی اسرائیل به بیروت، پایتخت لبنان در سال 1982، شارون را مشاهده کرده که با کلت کمری خود دو کودک فلسطینی را در اردوگاه صبرا و شتیلا به قتل رسانده است .

اسلویتزر در مصاحبه با روزنامه فولکس کرانت چاپ هلند گفت: در حالی که کنار وزیر جنگ وقت اسرائیل ایستاده بود مشاهده کرد که وی با کلت کمری خود دو کودک فلسطینی را در فاصله تقریبا 10 متری در بخش ورودی اردوگاه صبرا و شتیلا به قتل رساند.


قتل عام اسرای مصری

در جریان بحران کانال سوئز در سال 1956، نیروهای تحت امر شارون، نزدیک به 300 زندانی غیر مسلح مصری را قتل عام کرده و در گورهای دسته جمعی دفن کردند. روزنامه دیلی تلگراف انگلیس پس از 40 سال از این جنایت شاورن و نیروهای تحت امرش پرده برداشت که در آن زمان تنش های بسیاری در روابط مصر و اسرائیل ایجاد کرد.


ترور رهبران فلسطینی

در زمان نخست وزیری شارون تروریسم دولتی اسرائیل پر رنگ تر شد و ترور رهبران فلسطینی جدی تر در دستور کار این رژیم قرار گرفت.

وی با راه اندازی جوخه های مرگ، سیاست حذف رهبران مقاومت را کلید زد. شارون پس از کناره گیری از پست نخست وزیری نیز فعالیت در این جوخه ها را ادامه داد.


شهیدان شیخ احمد یاسین و عبدالعزیز الرنتیسی از رهبران مقاومت فلسطین


ترور شیخ احمد یاسین و عبدالعزیز رنتیسی از رهبران مقاومت اسلامی فلسطین، از جمله بارزترین عملیات ترور در زمان نخست وزیری شارون بوده است.

شارون که مدتها به عنون نماد توسعه طلبی در اسرائیل و اسطوره یهودیان نامیده می شد، به دلیل جنگ لبنان و سیاست های غلط بعدی در زمان وزارت شهرک سازی و وزارت جنگ، اکنون به یکی از متهمان اصلی در تضعیف اسرائیل و قدرت گرفتن حزب الله در لبنان تبدیل شده است.

وی در زمان پیوستن به حزب لیکود و برای جلب آرا در راه رسیدن به مقام نخست وزیری قول داده بود که در صورت انتخاب شدن به عنوان نخست وزیر، ظرف 100 روز کار فلسطین و فلسطینیان را یکسره کند و موقعیت اسرائیل را تثبیت نماید.


ترور اسحاق رابین

قساوت شارون تنها محدود به غیریهودیان نبوده و این ننگ بشریت به دوستان خود نیز رحم نکرده است. بسیاری در اسرائیل شارون را بدلیل نفرت از اسحاق رابین، عامل ترور وی معرفی می کنند.آریل شارون، اسحاق رابین را به علت امضای پیمان صلح با یاسر عرفات، خائن خوانده بود.


فساد مالی و زمین خواری

در برابر کشتارهایی نظیر صبرا و شتیلا و دیگر قتل عام های شارون، سخن گفتن از فساد مالی شاید به طنز بیشتر شباهت داشته باشد. اما شارون در زندگی خود به جنایت علیه بشریت اکتفا نکرد و مجموعه ای از جنایت، نسل کشی، قتل عام، فساد مالی،رشوه، سوء استفاده از قدرت، فساد مالی فرزندان، دو بار ازدواج و دو بار طلاق، و ... را در کارنامه سیاه خود ثبت کرده است.


"عمری شارون"؛ شریک فساد مالی پدر


عمری شارون، فرزند ارشد شارون، در سال 2008 از سوی دادگاه عالی اسرائیل به جرم تقلب و رشوه در جریان انتخابات حزب لیکود به 9 ماه حبس محکوم و راهی زندان شد. وی و به همراه پدرش با سوء استفاده از نفوذ و قدرت سیاسی، شرکت هایی پوششی تاسیس کردند تا به کاندیداتوری آریل شارون برای رهبری حزب لیکود و نخست وزیری کمک مالی کنند.

خود آریل شارون نیز پس از ورود به کنیست اسرائیل، زمین های بسیاری را در اراضی اشغالی تصاحب کرده و به نام خود زده بود. با تصویب قانون امکان خرید و فروش سرزمین های اشغالی، شارون و دستیارانش وارد عمل شده و بسیاری از اراضی اشغالی را تحت عناوین مختلف به تصرف خود در آوردند.


پایان حیات حیوانی و آغاز حیات نباتی شارون

روز 5 ژانویه سال 2006 نقطه پایانی بود بر حیات آریل شارون که حیوانی خواندن آن نیز گویای عمق جنایات وی نیست.

آریل شارون با حمله مغزی به کما رفت و تا کنون تنها به کمک دستگاه های مراقبت پزشکی، غذا رسانی از طریق لوله و کپسول اکسیژن حیات نباتی دارد.

به گفته یکی از پزشکان معالج شارون که نخواست نامش فاش شود، مغز وی رو به زوال است و تنها بخش های کنترل کننده ارگان های حیاتی باقی مانده و باقی حجم مغز وی بصورت مایع درآمده است.

به گفته این پزشک حجم مغز شارون به اندازه یک پرتقال کوچک شده است.


مجسمه آریل شارون که مجسمه ساز اسرائیلی برای نصب در بیمارستان و در اتاق محل نگهداری وی ساخته است


شارون تا سال 2010 در مرکز درمانی شبا، در نزدیکی تل آویو تحت مراقبت بود. یک تیم از پرستاران به صورت 24 ساعته بدن شارون را برای جلوگیری از زخم بستر جابجا می کنند. یک پرستار نیز همواره شب ها بر عملکرد دستگاه ها نظارت دارد.

شارون که همواره به چاقی و اضافه وزن مشهور و مشهود بود، اکنون وزنی کمتر از 50 کیلو دارد.

هزینه نگه داری و مراقبت از شارون سالانه نزدیک به نیم میلیون دلار برآورد شده و رسانه ها همین هزینه بالا را یکی از دلایل انتقال شارون به خارج از بیمارستان به یک منزل مسکونی در جنوب اسرائیل اعلام کرده اند.


پسر شارون در توهم حضور پدر:

نگاه های پدرم همچنان مصمم و قوی است! او امسال به خانه باز خواهد گشت.

با وجود مرگ شارون و زندگی نباتی او به کمک دستگاه های پزشکی، پسرش سخنانی در توصیف وضعیت کنونی پدرش زده که رسانه ها با حالتی تمسخر آمیز به انعکاس این صحبت ها پرداخته اند.


عمری شارون: پدرم مانند پادشاهان خوابیده و نگاهش همچنان مصمم است


عمری شارون، یکی از پسرهای آریل شارون، وضعیت پدرش را غرور آمیز خوانده و نگاه وی را سرشار از امید و مصمم تفسیر کرده است. به گفته پزشکان، چشم های شارون گاهی بدلیل شوک های مغزی ناگهان باز می شود و تا ساعتها باز می ماند و دوباره بسته می شود. به همین دلیل عمری و گیلاد شارون، دو پسر وی، همچنان به بازگشت پدرشان امیدوار هستند.

با اینکه پزشکان هرگونه هوشیاری و امکان بازگشت شارون را غیرممکن خوانده اند، عمری شارون در مصاحبه با نیویورک تایمز گفته است پدرش به اون نگاه می کند و صدای او را می شنود. هرگاه که از او می خواهم او انگشتانش را حرکت می دهد.

وی در توصیف بدن نحیف و بی جان شارون گفته است: پدرم همانند یک پادشاه بر تخت خود به آرامی خوابیده است؛ مصمم، قوی و سالم. گونه های او نیز از سلامت به سرخی می زند. اندکی هم از گذشته چاق تر شده است! پدرم امسال به خانه باز خواهد گشت!


افسانه های یهودیان درمورد مرگ شارون

پت رابرتسون، از مسیحیان اوانجلیست اسرائیل، در مصاحبه ای، مرگ شارون را عذاب خداوند برای وی دانسته است. رابرتسون معتقد است شارون بدلیل سیاست های غلطی که منجر به تاخیر در شکل گیری سرزمین یکپارچه یهودی، از سوی خداوند مجازات شده و اکنون با مرگ دست به گریبان است. این صهیونیست تندرو به سایر نخست وزیران اسرائیل هشدار داد در صورتی که راه شارون را پیش بگیرند، سرنوشتی به مانند او در انتظار آن ها خواهد بود.

شارون در اواخر عمر سراسر جنایت خود بدلیل عقب نشینی از غزه و شکست از مقاومت فلسطین، مورد انتقاد صهیونیست ها قرار گرفته بود.


نفرین "تازیانه های آتش"، آموزه های کابالیست ها

شایعه و افسانه دیگری که در مورد مرگ شارون مطرح است، گرفتار شدن وی به نفرین یهودیان کابالا و نفرین معروف "پولسا دنورا" به معنای "تازیانه های آتش" است.

براساس آموزه های کابالیست ها، با انجام این مراسم فرشته های آسمانی تمام نفرین ها و صفات بد ذکر شده در  کتاب مقدس را برای فرد مورد نفرین فرود می آورند تا به خاطر گناهانی که انجام داده مجازات شود. در میان یهودیان این شایعه مطرح شده است که پیش از ترور اسحاق رابین، این مراسم برای وی برگزار شده و وی به این نفرین گرفتار شده است. همین مطلب در مورد آریل شارون نیز معروف است که پیش از سکته مغزی وی، مراسم مشابهی برای نفرین شارون برگزار شده است. براساس گفته های "آویگدور اسکیم" از خاخام های اعظم "هیکل امونیم"، شش ماه قبل از حملات مغزی شارون، مراسم نفرین او برگزار شده و در آن مراسم از فرشته مرگ خواسته شده تا نخست وزیر اسرائیل را به دلیل عقب نشینی از غزه بکشد و روح او را در عذاب نگه دارد.اما شایعه ها در مورد مرگ شارون به اینجا ختم نمی شود.

یکی دیگر از افسانه های مطرح در مورد مرگ شارون، پیوند خوردن زندگی شارون با سرنوشت اسرائیل است. براساس این افسانه، گروهی از یهودیان معتقدند با مرگ شارون اسرائیل نیز نابود خواهد شد. به همین دلیل پس از شش سال از مرگ مغزی و زندگی نباتی شارون، تا کنون با جدا کردن دستگاه ها از بدن او موافقت نشده است. هرچند، به نظر می رسد این افسانه تا کنون بیش از شایعات دیگر به واقعیت نزدیک شده و با وجود ادامه حیات نباتی آریل شارون، اسرائیل به سرعت مسیر سقوط و نابودی را طی می کند.
منابع و مآخذ:

http://www.israelsite.net/achievements-of-israel-and-famous-israelis/israeli-leaders-famous-people-of-israel-ariel-sharon

http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/i-saw-ariel-sharon-murder-2-palestinian-toddlers-in-lebanon-1.325540

http://judaism.about.com/od/politics/p/bio_arielsharon.htm

http://famous-relationships.topsynergy.com/Ariel_Sharon

http://www.wsws.org/articles/2002/feb2002/sab-f22.shtml

http://www.voicesofpalestine.org/ArielSharon.asp

http://www.larouchepub.com/pr/site_packages/2002/sharon/020430sharon_crime_hist.html

http://www.ariel-sharon-life-story.com

http://www.haaretz.com/opinion/the-height-of-ariel-sharon-s-folly-1.434336

http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/biography/sharon.html

http://www.nytimes.com/2011/10/21/world/middleeast/6-years-after-stroke-ariel-sharon-still-responsive-son-says.html?pagewanted=all

http://aftabnews.ir/vdcjmaeuq8eit.html

http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/History/haganah.html

http://www.hagana.co.il/show_item.asp?itemId=54&levelId=60321&itemType=0

http://www.nytimes.com/2006/08/06/weekinreview/06bronner.html?_r=1&ref=arielsharon

http://topics.nytimes.com/top/reference/timestopics/people/s/ariel_sharon/index.html

http://www.nydailynews.com/news/world/ariel-sharon-son-starting-jail-term-election-fraud-article-1.312338

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/4719463.stm

http://www.niu.edu/phil/~kapitan/pdf/SabraandShatillaMassacre.pdf

Hirst, David The Gun and the Olive Branch, 2nd edition (London: Faber and Faber, 1984)

http://www.theage.com.au/world/sharon-will-never-recover-doctors-20100105-ls9c.html

http://fa.alalam.ir/node/89521

http://www.haaretz.com/news/white-house-criticizes-u-s-evangelist-remark-about-sharon-1.61899

http://www.pierretristam.com/Bobst/library/wf-265.htm

http://her0inchic.wordpress.com/2011/09/25/sabra-and-shatila-massacre-the-genocide-accelerated-by-brutality

http://en.wikipedia.org/wiki/Pulsa_diNuraنظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 29
 • مهدی ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 1
  شاید نشه گفت بی نظیر...ولی یکی از مطالب کم نظیر و جذاب مشرق بود...خیلی لذت بردم...انشالله که خدا عذابش رو بیشتر کنه و در همین برزخ نگهش داره...
 • سیدمحمد ۰۲:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  0 0
  برادر عزیز، تصویر زنی که بالای سر پنج طفل فوت شده است، مربوط به زلزله ای در ترکیه است از نظر اخلاقی کار درستی نیست که تصویر را به قضیه فلسطین ربط دهیم.شارون ملعون جنایاتش فراتر از این است که دنبال پرونده سازی برایش باشیم.توصیه می کنم عکس مذکور را حذف کنید.تصویر دیگری هم:کودکی که سرش از زیر آوار بیرون مانده، مربوط به کشتار صبرا و شتیلا نیست
 • مقاومت ۰۲:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  2 1
  انشاالله روزی برسد تا انتقام این جنایات را بگیریم
 • مرغ حق ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  نه خیر به دلیل نفرین یهودیان سکته نکرد بلکه از زور جنایت و پر خوری منفجر شد / شبی که شارون منفجر شد سی ان ان اعلام که ان شب برای شام او چه چیزهائی خورده بود بدون اغراق به اندازه ده نفر خورده بود پنج دقیقه طول کشید تا لیست غذاهائی را که کفلمه کرده بود اعلام کنند هر کسی انقدر بخورد منفجر میشود باور کردنی نبود / برخی اعتقاد دارند او مرده و پنهانی دفنش کرده اند بهر عذاب بزرگی در انتظار اوست چه در این جهان اگر هنوز هست چه در بعد از سقط شدنش
 • سلام ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  مطلب با محتوای عالی بود و اطلاعات مناسب و بروزی داشت موفق باشید امیدوارم بدون دردسر با مرگ شارون به همین زودیها شاهد مرگ اسرائیل باشیم.
 • ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  2 0
  خدا لعنتش کنه
 • زانیار ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  عذاب کشیدن یه همچین جرثومه ی کثیفی چقدر لذت بخشه
 • ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  عجب حرومزاده ای این از خدا بی خبر تا وسط گزارش را بیشتر نتونستم بخونم متن گزارش و عکسها اعصابم را داغون کرد، ای خدا ، پس کی قراره این سگهای وحشی تاوان اینهمه جنایت را پس بدن
 • امير ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  0 0
  با تشكر - عكسي در اين گزارش وجود دارد كه مادري بالاي سر پنج فرزندش گريه و زاري ميكند در جاي ديگري اين عكس را مربوط به زلزله تركيه معرفي كرده بود
 • بی طرف ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  2 0
  لعنت ا... علی قوم الظالمین . . . .
 • منتقد ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  0 0
  سلام بهتر نیست در نحوه چینش سرتیتر های صفحه اول بازبینی کنید!؟؟
 • جلال ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  آی کوپک !!
 • ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  2 0
  خدا لعنت کنه این موجود رو. مطمئنا خون مردم بیگناه دامنشو می گیره.ستمکاران سفاک اسرائیلی حتی اگر از گزند تیروترکش و آتش مجاهدان هم جان سالم بدر ببرند،از عذاب خداوند راه گریزی نیست و در آنوقت خواهند گفت ای کاش به همان تیر مجاهدان کارمان یکسره شده بود...[...]
 • امین ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  من هم با نظریه سرنوشت زندگی ومرگ شارون با نابودی اسراییل موافقم اللهم عجل لویک الفرج
 • ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  0 0
  شما مطمئنین در سال 1973 اونطور بوده ؟ کاری به پلید و پست بودنش ندارم ولی اگر شارون نبود قطعا مصر برنده قاطع نبرد یوم کیپور بود شارون با حرکت دادن نیروهای کماندویی ش باعث نابودی اغلب سایت های موشکی بی دفاع زمین به هوای مصر و تسلط پیدا کردن دوباره اسراییل شد و سپس در خطر محاصره قرار دادن قاهره و ... هم نقش داشت ....
 • ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  2 0
  مرگ بر اسرائیل
 • مختاری ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  2 0
  ملعون ملعون ملعون کثیف قاتل. خدا عذابش را زیادتر کند.
 • ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  صهیونیستها دشمن بشریتند بی مورد نیست که خداوند بزرگ در قرآن کریم آنها را مورد شماتت قرار داده آنها خودررا برتر از همه انسانها می دانند
 • ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  ممنون که تصاویر رو تغییر دادید و به نظر کاربران احترام گذاشتید
 • ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  ایشالا اینقدر نمیره تا بگنده تا بین مرگ و زندگی بشه تا خود اقا بیاد ابن اشغال نابود کنه و همه امثال اینارو نابود کنه
 • سیدمحمد ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  0 0
  پس با این حساب بیایم ازش تشکر کنیم که برادران مسلمان ما رو کشته.
 • ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  خیلی عالی بود...خدا قوت...امروز مشرق صهیونیست ها رو هدف قرار داده...تصادفی بوده یا با برنامه..؟ به هر حال دست مریزاد
 • مطلع ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  0 0
  ساده نباشیدزندگی نباتی چیه شارون الان در بهترین نقاط خوش اب هوای دنیا در حال گذراندن زندگیست مانده تا قوم صهیون را بشناسید
 • ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  0 0
  نگفته اسرائیل تو یوم کیپور شکست خورد...نوشته تو اون جنگ شارون با خودسرانه عمل کردنش خیلی از سربازای اسرائیل رو به کشتن داد.
 • ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  0 0
  یعنی چه بازبینی باید انجام بشه...؟ در مجموع منسجم بود...
 • ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  دو مورد از عکس ها چنین حالتی داشت که تغییر دادن و نشون میده که به نظرات کاربران توجه میشه..با تشکر
 • مسلمان ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  با خواندن قرآن مجید که در آیه های آن یهودیان را لعنت کرده دست به دعا ببریم.
 • س م ح الدین ت ن ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
  1 0
  واقعا یاد فیلم "شکارچی شنبه" ساخته آقای پرویز شیخ طادی افتادم که درآن نشان می دهد چطور این صهیونیست ها به بچه ازهمان کودکی قتل وقساوت را می آموزند..
 • بهروز ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  2 0
  لعنت به این پست فطرت انسان به چه درجه ای از پستی می تونه برسه که حتی آدم شرمش بیاد اسم حیوون بذاره روشون...حیوان هم اینطوری حیوان دیگه رو تیکه پاره نمیکنه...
 • اسماعیل ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  1 0
  یک چیز اصل است اینکه دنیا صاحب داره اگر قدرت و رسانه و وو... در اختیار صهیونیزم است و جنایاتشون را مخفی میکنند اگر راه دور نریم در اخرین کشتار اسراییل در غزه با بمبهای فسفری چقدر زن و کودک و به طرز فجیع کشته شدند و غرب و صهیونیسم به اندازه انتخاب سگ اوباما اطلاع رسانی نکردند را صاحب دنیا به زودی قصاص خواهد کرد و خدا وعده داده زمین ازان مستضعفین است
 • ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  2 1
  موندم چجوری قراره این اشغال عذاب بشه
 • ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  2 0
  عجب صبری خدا دارد .............
 • ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  2 0
  کدوم صهیونیست منفی داده ...!! مرگ بر اسرائیل
 • ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  1 0
  با گذاشتن نام قصاب بر این پست فترت به تمامی قصابان توهین شد....
 • سيد علي اصغرپور ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  1 0
  خدا رو شكر كه اين حيوان كثيف مثل يك سگ داره ميميره
 • آشنا ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  2 0
  حال می کنم ایران کاری بر سرشون اورده که دور خودشون دیوار کشیدن . بازم حال می کنم وقتی سید حسن نصرالله میگه اگه کوچکترین حرکتی کنید با خاک یکسان می شید . منتظرم حمله کنن به ایران...
 • ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  1 0
  واقعا قصابی شغل شرافتمندانه ایه...این عوضی رو هیچ اسمی نباید روش گذاشت...همون شارون گویای همه چیز هست.
 • ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  2 0
  نفرین خدا و بندگان صالح او بر صهیون کثیف
 • یا علی ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۵
  1 0
  مطمئنم دیر مردن ایشان مربوط به تمنای خاک از خداوند در شرم از اعمال ایشان در به آغوش گرفتنش است.
 • شغل قصاب ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۶
  2 0
  من قصابم اگر ببینمش شقه شقه اش می کنم.
 • رزمجو ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۶
  1 0
  پس مستضعفین باید قیام کنند.
 • رزمارآ ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۶
  1 0
  الموقاومت صالح الحق
 • ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
  1 0
  خدا یه عقل سالم بده
 • ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۵
  1 0
  خدا لعنت کنداین قصاب حرامزاده را
 • ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۳
  2 0
  مرگ بر اسرائیل

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس