بیشترین عملیات امداد و نجات برای آسیب‌دیدگان جاده‌ای استان‌های اصفهان، مازندران و فارس

سخنگوی جمعیت هلال احمر کشور در طرح ملی خدمات نوروزی وضعیت عملیات امداد و نجات برای آسیب‌دیدگان جاده‌ای را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، سخنگوی جمعیت هلال احمر کشور در طرح ملی خدمات نوروزی گفت: از ابتدای طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر در محورهای برون شهری کشور، ۶۴۲ عملیات امداد و نجات جاده‌ای به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۲۹ درصدی بودیم.

وحید سلیمی گفت: از ابتدای طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر در محورهای برون شهری کشور ۶۴۲ عملیات امداد و نجات جاده‌ای به ثبت رسیده که ۵۳ درصد از تمام عملیات و خدمات امداد و نجات است که نسبت به مدت مشابه طرح ملی نوروزی شاهد رشد ۲۹ درصدی عملیات امداد و نجات جاده‌ای در محورهای برون شهری کشور است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر کشور در طرح ملی خدمات نوروزی افزود: طی ۷ روز گذشته از طرح ملی امداد و نجات نورزی ۱۴۰۲ با توجه به شدت سوانح جاده‌ای رخ داده ۱۱۹ عملیات نجات فنی توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر انجام شد که منجر به رهاسازی ۱۳۸ مصدوم محبوس در خودروها شده بود که از نظر تعداد عملیات نجات فنی نسبت به مدت مشابه شاهد رشد ۳۱ درصدی هستیم.

وی تصریح کرد: بر پایه داده‌های ثبت شده از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ۱ فروردین ۱۴۰۲ حدود ۳۸۴ مصدوم سوانح ترافیکی (۷۴ درصد از تمام مصدومان انتقالی) توسط آمبولانس‌های زمینی جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی انتقال یافتند و برای ۲۱۵ مصدوم در محل حادثه خدمات درمانی پیش بیمارستانی انجام شد.

سلیمی گفت: طی ۷ روز گذشته بیشترین عملیات امداد و نجات جاده‌ای در محورهای برون‌شهری مربوط به استان‌های اصفهان، مازندران و فارس به ترتیب با ۵۷، ۵۴ و ۴۴ عملیات بوده است، همچنین طی این مدت بیشترین رشد عملیات امداد و نجات جاده‌ای در محورهای برون شهری مربوط به استان‌های مازندران، بوشهر، زنجان و فارس است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر کشور در طرح ملی خدمات نوروزی گفت: بر پایه داده‌های ثبت شده در طرح ملی امداد و نجات نورزی ۱۴۰۲ در محورهای برون‌شهری ۲۵ استان کشور، عملیات نجات انجام شده که بیشترین عملیات نجات فنی در این محورها مربوط به کرمان با ۲۱ مورد، فارس با ۱۵ مورد و سیستان و بلوچستان با ۱۲ مورد است. همچنین استان‌های فارس و خراسان جنوبی بیشترین رشد عملیات نجات فنی در محورهای برون شهری را داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس