آخرین نماز جمعه سال به امامت حجت‌الاسلام حاج علی اکبری

خطیب نمازجمعه تهران با تاکید بر اینکه سال ۱۴۰۱ سال ایران، جبهه مقاومت و آسیا بود گفت: در پاییز ۱۴۰۱، ملت و امت ما در برابر سه فتنه بزرگ ایستاد .

به گزارش مشرق، آخرین نماز جمعه امسال امروز (۲۶ اسفند) به امامت حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های عبادی و سیاسی با اشاره به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان گفت: من شما مؤمنین را به رعایت تقوای الهی دعوت می‌کنم. در آستانه ماه رمضان خطبه مشهوری از پیامبر اکرم (ص) وجود دارد که در آن امیرالمومنین (ع) از ایشان می‌پرسند کدام عمل در ماه رمضان با فضیلت تر است و پیامبر در پاسخ فرمودند فاصله گرفتن از گناه و آنچه خدا از شما حرام کرده است با فضیلت ترین کارها و اعمال در ماه رمضان است. برای درک عظمت تقوا همین کفایت می‌کند که تقوا مکتب و مقصد نهایی همه برنامه‌های خودسازی است. مخصوصاً که خودسازی در ماه رمضان قرار گرفته است. ماه معظم شعبان ماه مغفرت الهی ماه صلوات و مناجات شعبانیه است. این ماه به آخرین روزهای خود رسیده است و در آخرین جمعه ماه معظم شعبان قرار داریم.

حاج علی اکبری تصریح کرد: گام‌های ماه رمضان شنیده می‌شود و شاهد نزدیک شدن ماه خدا هستیم. جامعه مؤمنین باید با همه قلب و عمل خود از این حقیقت بزرگ استقبال کنند. بنابر نقل شیخ صدوق، چنین روزی اباصلت خدمت امام رضا (ع) رسید. حضرت به او فرمودند که اکثر ماه شعبان رفت و این آخرین روز ماه شعبان است؛ در این فرصت باقی‌مانده کوتاهی های خود را در روزها و شبهای این ماه جبران کن و نصیب خود را بردار. از خدای متعال در این روزهای پایانی شعبان کمک بگیرید تا خدا ما را برای ماه رمضان آماده شویم. دعا و استغفار فراوان داشته باشید و برای دردهای روحی خودتان از قرآن طلب شفا کنید.

وی با تبریک فرا رسیدن بهار طبیعت و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: فرا رسیدن بهار طبیعت و بهار عاشقان، ماه مبارک رمضان را تبریک عرض می‌کنم. این دو عطیه الهی هستند که با هم می‌رسد و ان شاءالله که برای امت و امام امت و خوبان و صالحان مبارک باشد. همانطور که می‌دانید دهه آخر ماه شعبان دهه غبار روبی مساجد نامگذاری شده است. البته پیش از خطبه‌های امروز عزیزانی در این خصوص صحبت کردند و کار بنده را آسان کردند. هر چند با مسجد تراز فاصله زیادی داریم اما باید مساجد را برای ضیافت الهی آماده کنیم و از جمال مسجد در فرهنگ عمومی غبارروبی کرده که البته این کار همه و بخصوص رسانه‌ها است. امیدوارم با اهل مسجد محشور شویم و شایسته است در این ایام یادی کنیم از یادگار امام راحل عظیم الشان مان، حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد خمینی که رهبر عزیزمان، رحلت او را غم جانکاه دانستند. وی چهره آشنای مردم، مشاور امین و یار دیرین امام بود که نقش بی بدیلی در حفظ سلامتی روح و جسم امام داشت و به همین خاطر حق زیادی بر گردن مردم دارد.

حاج علی اکبری در بخش دیگری از خطبه خود اظهار داشت: این خطبه و این نماز جمعه آخرین نمازجمعه سال ۱۴۰۱ است و مؤمنین که اهل محاسبه و اهل عقل و خرد هستند پیگیر محاسبه شخصی، ملی و اجتماعی می‌باشند. آنان کارنامه شکست‌ها و موفقیت‌ها، درس‌ها و عبرت‌های خود را نگاه کرده و برای ادامه مسیر خود توشه بر می‌دارند. سال ۱۴۰۱ را پشت سر گذاشتیم. این اولین سال از قرن و دهه جدید بود. سال ۱۴۰۱ در تاریخ انقلاب اسلامی سالی متفاوت و نقطه عطفی بود و حوادث تلخ و شیرین زیادی داشت.

خطیب موقت تهران با اشاره به ازدیاد حوادث طبیعی در سال ۱۴۰۱، گفت: زلزله، سیل، حوادث فراوان و البته نزولات آسمانی زیادی در این سال داشتیم که خسارات جانی کم اما خسارت مالی زیادی بوجود آمد. لذا لازم است در مدیریت بحران یک قرارگاه ملی و فراتر از ستاد بحران فعلی تعریف شود زیرا کشورمان حادثه خیز است. در ارتباط با حوادث فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی هم شاهد وقایع ریز و درشت فراوان بودیم. در نیمه دوم سال، مردم انقلابی و صبورمان بزرگترین جنگ رسانه‌ای و سهمگین‌ترین جنگ ترکیبی را شاهد بودند که از طرف عوامل استکبار جهانی به شکل تحسین برانگیزی برنامه ریزی شده بود حتی رهبر انقلاب نیز به این نکته اشاره کردند که برنامه ریزی آنها بسیار خوب بوده است.

وی اضافه کرد: در پاییز و زمستان ۱۴۰۱ مردم و امت ما در برابر سه موج و فتنه بزرگ ایستادگی کرد. اولین آن حملات پی در پی دشمن در عرصه رسانه‌ای و حتی با خشونت عریان و انجام رفتارهای وحشیانه بود. شایعه سازی و کشته سازی از برنامه‌های اصلی آنان بود. حادثه شاهچراغ، اتفاقات در سیستان و کردستان از جمله این امور بود. همچنین قتل بسیجیان و نیروهای انقلابی که آنها را از یادمان نمی بریم.

وی یادآور شد: مردم ما به رغم گلایه‌ها و نارضایتی‌ها، کاری کردند کارستان و پای انقلاب استادند. نظام با عفو رهبر محبوبمان برای فریب‌خوردگان اغتشاشات، انعطاف خود را نشان داد.

حاج علی اکبری اظهار کرد: باید در برابر این ملت بزرگ و اهل ولایت سر تعظیم فرود آورد که به رغم همه دشواری‌ها، درخشیدند. البته دشمنان ما در جنگ رسانه‌ای و شناختی، کامیابی‌ها و موفقیت‌ها ایران قوی دیده نشود. اجازه ندادند کاهش بدهی‌های ملی، کاهش نسبی بیکاری، کاهش وابستگی اقتصادی به برجام، گسترش همکاری‌های آسیایی، رشد میزان غنی سازی اورانیوم به ۶۰ درصد، توافق با عربستان، تکمیل ‌پروژه‌های بزرگ و کوچک، بهره‌برداری از بزرگ‌ترین تلسکوپ منطقه‌ای، رشد کمی و کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان، تقویت دیپلماسی اقتصادی و … دیده شود.

وی گفت: ما توانستیم، پس می‌توانم و سال ۱۴۰۲، راه کمال خود را با قوت ادامه خواهیم داد. البته مردم ما با مشکلات فراوانی ناشی از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها مواجه شدند. اما این مشکلات باعث نشد از انقلاب خود کوتاه بیایند. حضور میدانی رئیس‌جمهور در بین مردم، اقدامات خوب قوه قضاییه و مصوبات خوب مجلس، از موضوعات مثبت سال ۱۴۰۱ بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تأکید کرد: ملت ایران منطق انقلابی را انتخاب کرده و بر همان اساس پیش خواهد رفت.

حاج علی اکبری افزود: به لطف خدا وضعیت جبهه مقاومت در سال ۱۴۰۱ بسیار خوب بود. سوریه توسط همان تحریم‌کننده‌ها به جهان عرب برگشت. عراق دولت خود را تشکیل داد. فلسطین ضربات سنگینی بر رژیم صهیونیستی وارد کرد. لبنان در برابر جبهه عبری- عربی ایستادگی کرد و بازنده همه این اتفاقات رژیم کودک‌کش صهیونیستی بود.

وی با بیان اینکه در اروپا هم وضع خوب نیست، گفت: جنگ اوکراین که ادامه پیدا کرده، بسیاری از مناسبات و روندهای جهانی را تحت تأثیر قرار داده است. بحران در اقتصادهای غربی را در پی داشته و اقتصاد بین‌الملل هم تحت تأثیر جدی قرار گرفته است. اما امریکایی‌های احمق قصد عاقل شدن ندارند و حماقتشان همچنان ادامه دارد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: آمریکا از منظر اقتصادی سال گذشته با بدهی‌های نجومی مواجه بوده و با هشدارهای فروپاشی اقتصادی در این روزها مواجه می‌شود. در وضعیت اجتماعی هم شرایط خوبی ندارند و هنوز درگیر کرونا هستند.

وی در پایان تاکید کرد: سال ۱۴۰۱ سال ایران، جبهه مقاومت و آسیا بود. سالی که پشت سر گذاشتیم سالی بود به سوی ظهور حضرت حجةبن‌الحسن (عج).

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 29
 • در انتظار بررسی: 9
 • غیر قابل انتشار: 14
 • انقلابی منطقی IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
  21 1
  همیشه تو سختیها فقط از ملت مایه میزارید!
  • وطن پرست DE ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   12 0
   ای کاش تو این سال از تریبون نماز جمعه با مفاسد اقتصادی بصورت مصداقی برخورد می شد.
  • IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   3 11
   حرف الکی نزن لطفا
  • IR ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   13 1
   ملت اماده باشید که قیمت خودرو ۷۰ درصد میخواییم بالا ببریم فرو کنیم ....
  • IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   6 1
   اگه بیپولی وبچه هاشون دستفروشی میکردنداونموقع فکرحل مشکل مردم می افتادن
  • IR ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   3 1
   خیلی دوست دارم یه سوال ازشون بپرسم اونم اینه که ایا وضع مسئولان درسته ورانت واختلاس واقازادگی ونجومی بگیری وبانکها اسلامیه اگه جواب مثبت داد.......
  • کارشناس IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   5 1
   اینها کارشون فریب ملته
 • محمدصالح چگینی IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
  10 1
  حرف راهمه بلدند بقول رهبردشمن روی زخم مینشیند پول میگیرید ومسئولیت دارید بایدمصداقی باسودوام بانکی بامالیات گیری پلکانی وشفافیت درهرمجموعه ازنظرحقوق پاداش حقوقی ورای ودارایی ایجادشود تاازرانت ونجومی بگیر ازبین برودلعنت به وحدتی که دزدومنافق وساختارشکنی دینی راباهمان رویه متحد کند یا کوروکرشویم مقابل جنایات مسئولین وخودروسازان قاتل مردم جزاین باشدباشمرفرقی نیست برای مسئول وتریبون داراین مملکت
  • IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   2 9
   حرف مفت نزن و این کارای لازم هم انجام شده
  • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   3 2
   اولامودب باش دومانتیجه اش سامانه علنی شفافیت بهبودکیفیت خودروهاوازبین رفتن الایندگی خودروهابافیلترکجاست مفت کامنت شماست
  • IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   1 2
   مفت بالاپایین توئه
  • IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   6 1
   مقام معظم رهبری ازبیکاری وتورم باشرمندگی وبی لیاقتی نظام نام میبرند و حل مشکلات رو خواستارند اونوقت شما چی میفرمایید
  • IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
   0 5
   مفت سیستمی هست که دو هموطن رو به جون هم بندازه، اونم سر چیزهای ابلهانه و چرت.
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
  6 8
  مذاکره مشکل ما را با آمریکا حل نمی‌کند، زیرا شیطان بزرگ همیشه به‌دنبال باج‌خواهی است و هرگز به تعهدات خود عمل نکرده، نمی‌کند و نخواهد کرد. تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم، از پیمان عدم اشاعه خارج شویم و به نظارت‌های پادمانی و فراپادمانی جاسوسان آژانس خاتمه دهیم.
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
  9 0
  امامان جمعه چرا درباب گرانیها درخطبه ها حرفی نمیزنند این سوالی هست که همه ازهم می پرسند آخه این مردم که دین دولتی نمیخواهند مردم درمرامشان صداقت وپاکی وطهارت قلب میخواهند که ازدونفس یعنی اماره و لوامه عبورکرده باشند وبا نفسه مطمئنه حرف بزنند خودشان را آلوده کسانی نکنند که واداربسکوتشان میکنند .
  • IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   4 1
   بیغیرتا رهبانیت ومفت خوری یادگرفتن حیف برادران وخواهران مومن انقلابی که بالال مونی شماها مجردوبیکارموندن لااوبالیها
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
  7 1
  من موندم این آقایون خطیب و عظام و امثال اینها که الان یکی یکی سر و کله شون پیدا شده در زمان اغتشاشات کجا بودن؟
  • IR ۱۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   3 1
   این انقلاب همه چیزش روی دوش مردم مومن ومستضعف بوده هست وخواهدبود
  • IR ۱۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   0 1
   این انقلاب همه چیزش روی دوش مردم مومن ومستضعف بوده هست وخواهدبود
  • IR ۱۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   0 0
   این انقلاب همه چیزش روی دوش مردم مومن ومستضعف بوده هست وخواهدبود
  • IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
   2 7
   همه اعلام موضع کردند
 • IR ۱۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
  2 1
  65ساله وخانه اش درشمرانه همه چی خوبه
 • IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
  0 3
  حرف خودتان را بزنید
 • کاظم IR ۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
  6 1
  وقتی از رنج و سختی مردم صحبت نکنی معلومه هیچ عرقی به مردم نداری
 • اسحق رستمی IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
  3 2
  زمان دولت روحانی ازصدا وسیما تا تریبون نمازجمعه ها ازگرانی بخصوص تخم مرغ داد وقال می کردند
 • IR ۰۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
  3 2
  هر کسی اعتراض و انتقادی داشته باشه فتنه گره؟
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
  4 4
  وقتی در تریبون نماز جمعه رسما میگه ما دستی که با عربستان مذاکره می کند را قطع می کنیم و الان این اتفاقات می افتد
  • IR ۲۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
   0 3
   😂😂😂😂😂😂😂😉😉😉😉
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
  0 3
  مطالب محسن هاشمی را میخواندم ازخاطراتی که گذشته داشتند گاهی مطالبی برزبان میاوردند که واقعا اتفاق افتاده است .ضعفی که عوارضش هنوز بدنبال مردم هست و سببی شد تا ما مردم را دراین وحال روز ببینیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس