رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ۲۲ بهمن امسال را مظهر اتحاد ملی خواندند و گفتند: به توفیق الهی ۲۲ بهمن امسال مظهر حضور، عزت، اعتماد مردم به یکدیگر و اتحاد ملی است.

به گزارش مشرق، همزمان با سالروز حادثه ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ و بیعت تاریخی از جمعی از همافران نیروی هوایی با امام خمینی(ره) امروز (چهارشنبه) صدها تن از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش با فرمانده کل قوا دیدار کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار، با تجلیل از ارتش مؤمن، انقلابی، عزیز، مردمی و پیش‌برنده کارهای بزرگ و شگفت‌آور، حادثه ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ را عاملی مهم و موج‌آفرین در پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن آن سال و همچنان پیشقراول و روحیه بخش در ۲۲ بهمن‌های سالهای پس از انقلاب دانستند و با تبیین هدف اصلی دشمن برای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی و از بین بردن آن از طریق ایجاد اختلاف و بی اعتمادی ، تأکید کردند: مهمترین وظیفه در مقابل این نقشه پلید، حفظ راهبرد وحدت است و به توفیق الهی ۲۲ بهمن امسال مظهر اتحاد و اعتماد ملی خواهد شد و مردم این پیام را به طور صریح به همه بدخواهان خواهند رساند که تلاش آنها برای ایجاد بی‌اعتمادی و از بین بردن اتحاد ملی، خنثی شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حادثه ۱۹ بهمن را همچنان پیش‌درآمدی اثرگذار و روحیه‌بخش به مردم برای روز ۲۲ بهمن و نشان دادن عظمت و عزت ملت ایران خواندند و گفتند: ۲۲ بهمن، اوج قله حرکت پر افتخار ملت ایران و یادآور پر شکوه‌ترین روز تاریخ ملت ایران است چرا که مردم در این روز عزت، عظمت و قدرت خود را به دست آوردند.

ایشان با تأکید بر اینکه ۲۲ بهمن همچنانکه تا کنون زنده نگه داشته شده، باید در آینده نیز زنده نگه داشته شود، افزودند: انقلابِ زنده، انقلابی است که پیرایه‌ها و آرایش‌های خود را زنده نگه دارد و در هر دوره، با شناخت نیازها و خطرات، آن نیازها را برطرف و خطرات را خنثی کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علت شکست یا بازگشت دیکتاتوری‌های سخت و تلخ در انقلاب‌های بزرگ جهان مانند انقلاب فرانسه و شوروی را غفلت از نیازها و خطرات اصلی و مشغول شدن به مسائل و دعواهای شخصی دانستند و خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی خود را از این آفات مصون نگه داشت. البته ما هم مشکلاتی داشتیم و همت‌ها و تشخیص‌ها در دولت‌های مختلف یکسان نبود اما حرکت کلی، حرکت به سمت قله، و پیشرفت مادی و معنوی بود.

ایشان با اشاره به ابتکار، پیشرفت، دست پُر و منطق قوی ملت ایران در عرصه‌های گوناگون، به حضور برجسته جوانان دهه هشتادی در مراسم اعتکاف امسال به عنوان نمونه‌ای از رشد ملی پرداختند و گفتند: دیدید که چقدر راجع به دهه هشتادی‌ها لطیفه‌های مسخره‌آمیز تولید کردند اما در آمارها و گزارش‌های اعتکاف امسال بیان شد که جمع زیادی از آنها، دهه هشتادی‌ها بودند.

رهبر انقلاب لازمه حیات و پویایی انقلاب را توجه به رفع نیازها دانستند و با تمرکز و تأکید بر یک نیاز اساسی و مهم یعنی «اتحاد ملی» گفتند: اتحاد ملی نقش بسیار مهمی در پیروزی و پیشرفت انقلاب داشت و سدّ و دیواره‌ای محکم و سر به فلک کشیده در برابر دشمن است که باید امروز هر چه ممکن است این وحدت افزایش پیدا کند.

ایشان، نقشه و هدف واضح دشمن علیه نظام اسلامی را به زانو درآوردن انقلاب خواندند و گفتند: البته آنها خلاف این را می‌گویند همچنانکه حدود ۱۵ سال قبل رئیس‌جمهور وقت آمریکا صریحاً در نامه‌ای به من نوشت که ما قصد تغییر نظام شما را نداریم ولی ما همان زمان گزارش‌هایی داشتیم که در مراکز خود در حال طراحی برای از بین بردن جمهوری اسلامی بودند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیان علت تلاش‌های بدخواهان برای از بین بردن جمهوری اسلامی گفتند: جمهوری اسلامی، این منطقه مهم، راهبردی و پُر منفعت را از دست آنها خارج کرده و علاوه بر آن، ندای استقلال و باج ندادن را نه فقط به عنوان یک مسئله سیاسی بلکه به عنوان یک باور و ایمان دینی بلند کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ممکن است برخی کشورهای دیگر نیز خواهان سیاست استقلال از آمریکا باشند اما این سیاست با داد و ستد، گفتگو، نشستن پشت میز مذاکره و احیاناً پرداخت زیر میزی به افراد مؤثر عوض می‌شود همچنانکه نمونه‌های آن را در دنیا می‌بینید اما استقلال و باج ندادن جمهوری اسلامی، برخاسته از ایمان و تأکید قرآن به اعتماد نکردن به مستکبران، و غیرقابل خرید و فروش است و کسی که حاضر به عبور از این عقیده ایمانی باشد صلاحیت اشتغال در نظام جمهوری اسلامی را از دست می‌دهد.

ایشان پس از برشمردن هدف دشمن یعنی به زانو درآوردن جمهوری اسلامی و بیان علت دشمنی‌ها، به تبیین راهبرد تحقق این هدف پرداختند و گفتند: راهبرد آنها «ایجاد اختلاف» است زیرا در این صورت ، امید به آینده از بین خواهد رفت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ایجاد بدبینی میان دسته‌جات سیاسی ، بی‌اعتمادی مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به حکومت، و ایجاد بدبینی بین سازمانها، جزو راهبردهای تحقق اهداف بدخواهان ایران است.

ایشان خاطرنشان کردند: اختلاف‌هایی قهراً وجود دارد اما نباید آنها را به گسل تبدیل کرد؛ همچنانکه یک وقت مسئله زن را مطرح می‌کنند یک وقت مسئله شیعه و سنی، و زمان دیگر مسئله اختلاف نسلی را.

رهبر انقلاب مهمترین تاکتیک برای گسترش اختلاف را دروغ‌پردازی و شایعه‌سازی دانستند و تأکید کردند: وقتی دشمن، وحدت ملی را آماج حملات خود قرار داده باید با حفظ این اتحاد و وحدت، نگذاریم در خواسته پلید خود پیروز شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ۲۲ بهمن امسال را مظهر اتحاد ملی خواندند و گفتند: به توفیق الهی ۲۲ بهمن امسال مظهر حضور، عزت، اعتماد مردم به یکدیگر و اتحاد ملی است.

ایشان تأکید کردند: توصیه من به آحاد مردم عزیزمان این است که سعی کنند این راهپیمایی و روز بزرگ و حرکت با شکوه را مظهر اتحاد و اعتماد ملی قرار دهند و این پیام را به صراحت به دشمن برسانند که تلاش او برای از بین بردن اتحاد ملی خنثی شده است و نمی‌توانند مردم را از یکدیگر و از نظام جدا و نظام را به مردم بدبین کنند یا گروههای مختلف مردم را به جنگ با یکدیگر بکشانند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اختلاف نظر و اختلاف سیاسی به طور طبیعی اشکالی ندارد، افزودند: اما این اختلافها نباید به زد و خورد و تهمت زنی و افترا به یکدیگر منتهی شود و در مقابل راهبرد دشمن، همه باید راهبرد وحدت را اتخاذ کنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین در بخش دیگری از سخنانشان، حادثه ۱۹ بهمن ۵۷ را مقدمه‌ای مؤثر و موج‌آفرین در پیروزی انقلاب دانستند و گفتند: انتشار تصویر بیعت همافران با امام بزرگوار درآن روز، تغییری اساسی در اوضاع ایجاد کرد چرا که تنها ابزار رژیم حقیر و ظالم پهلوی برای سرکوب مردم، ارتش بود اما مردم و انقلابیون با دیدن هم‌جهتیِ ارتش با انقلاب روحیه گرفتند و در مقابل سران رژیم و پشتیبانان آمریکایی آن، شکست روحی مهمی خوردند.

ایشان مهمترین پیام ۱۹ بهمن ۵۷ را نشان دادن ترکیب ارتش آینده انقلاب خواندند و گفتند: حضور همافران در مدرسه علوی که هر روز هزاران نفر از مردم برای بیعت با امام به آنجا می‌آمدند، نشان داد که ارتش آینده، ارتشی مردمی، انقلابی، مؤمن، مقیّد به نظم و خطرپذیر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: خطرپذیری جوانان ارتشی در مقابل متجاوزان آن روز یعنی رژیم آمریکا و عوامل پهلوی، آن هم در شرایطی که هنوز سرنوشت انقلاب معلوم نبود، در سالهای متمادی پس از انقلاب نیز ادامه یافت و ارتش در مقابل همه متجاوزان سینه سپر کرد.

ایشان، تصویر امام در روز ۱۹ بهمن را تصویر و مظهر قدرت، عزت، ایمان تزلزل‌ناپذیر، مستحکم همچون قله دماوند و در عین حال همراه با نگاه مهربانانه و پدرانه به جوانهای متعلق به ارتشِ دوران پادشاهی دانستند و خاطرنشان کردند: ارتش در کنار مردم ایستاد و انقلابی ماند که این انقلابی بودن مسئله مهمی است زیرا بعضی‌ها انقلابی می‌شوند ولی انقلابی نمی‌مانند اما ارتش جمهوری اسلامی امروز به مراتب انقلابی‌تر، مؤمن‌تر و خالص‌تر از روزهای اول است و هر جا لازم بوده با جوانمردی و از خودگذشتگی در کنار مردم نقش‌آفرینی، و برای دفاع از کشور ایستادگی کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقایسه ارتش امروز با ارتش دوران پهلوی را نشان‌دهنده قدرت و توانایی انقلاب برای تحقق کارهای بزرگ خواندند و با برشمردن نمونه‌هایی همچون متلاشی شدن چند ساعته ارتش پر طمطراق و پر ادعای رضاخانی در مقابل تهاجم شهریور ۱۳۲۰، یا همدستی ارتش محمدرضا با جاسوس‌های آمریکایی و انگلیسی در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ علیه دولت ملی و مردم گفتند: ارتش در آن دوره به حدی بی‌هویت، توسری خور و زیر یوغ بیگانگان بود که یک تیمسار ارتش جرأت حرف زدن در مقابل یک افسر جزء آمریکایی را نداشت.

ایشان ارتش امروز را نماد استقلال و استحکام، و مورد اعتماد و عزیز در بین مردم و مسئولان خواندند و افزودند: امروز ارتش با مردم و در کنار مردم و جزو مردم است و اگر در گذشته حتی حق دست زدن به قطعه هواپیمای خریداری شده از آمریکایی‌ها را نداشت امروز با وجود تحریم، خودش سازنده و مبتکر هواپیما و رقم زننده کارهای شگفت‌آورو بزرگ و عزت‌آفرین برای مردم است که نمونه آن دیروز نمایش داده شد.

رهبر انقلاب، نتیجه معنوی این تلاشها را دستیابی به بالاترین ارزش یعنی محبوب شدن نزد پروردگار دانستند و خطاب به ارتشیان گفتند: عزیزان افتخار کنید که جزو ارتش جمهوری اسلامی هستید. هم ملت و هم مسئولان قدر ارتش را می‌دانند و شما نیز با تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف سازمان، قدردان خود باشید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنانشان با ابراز همدردی با مردم مصیبت‌زده از زلزله اخیر در سوریه و ترکیه و طلب رحمت برای جان‌باختگان، گفتند: مسئولان کشور ما نیز بحمدالله کمک‌هایی کرده و باز هم خواهند کرد.

در ابتدای این دیدار، امیر سرتیپ خلبان واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش، گزارشی از تولیدات امیدآفرین و اقدمات اثربخش این نیرو در بخش‌های مختلف علمی و دانش‌بنیان، ساخت تجهیزات، آمادگی‌های رزمی، آموزش، سازندگی و امداد بیان کرد.

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 37
 • فرهاد محسنی IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  63 16
  امسال در ۲۲بهمن تودهنی محکمی به دشمنان ملت خواهیم زد.دشمنان ایران و ملت انقلابی و نظام اسلامی همیشه از ملت سیلی خورده و میخورند..پاینده رهبر معظم انقلاب زنده باد جمهوری اسلامی ایران.
  • IR ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   10 8
   احسنت . ما با ولایت زنده ایم
  • IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   7 3
   تو دهنی بزن تو دهن امریکا
  • IR ۲۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   0 8
   یادت باشه
  • IR ۲۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   40 3
   به کوری چشم امریکا شیطان بزرگ ،انگلیس روباه پیر ،رژیم کودک کش صهیونیست ،ال سعود، ال نهیان ،ال خلیفه،دشمنان خارجی ، معاندین منافقین جریان فتنه جریان تحریف جریان نفوذ خائنین جریانهای تجزیه طلب و اصلاح طلبان افراطی وکدخدا پرستان غرب لیسان انشاءالله انقلاب اسلامی ایران جشن استقلال ازادی و جمهوری اسلامی ایران را در یکصد سالگی خودرا هم خواهد گرفت در ان روز دشمنان استقلال و ازادی ملت ایران همگی خوراک مار و مور شده اند و جمهوری اسلامی ایران قله های افتخار را یکی یکی فتح کرده و بعنوان یک ابرقدرت جهانی افتخار کسب میکند...
  • محدثه IR ۲۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   4 3
   هزاران لایک
  • IR ۲۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   1 8
   سلام ان شاءالله اصله
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  44 12
  درود
 • مجتبی IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  43 14
  به امید روزی که مردم در سایه رهبری، نمایندگان مجلس مردمی و رئیس دولت مردمی انتخاب کنند تا بتوانند نرخ تورم را تک رقمی و کاهش دهند و ارزش پول ملی را حفظ کنند
  • IR ۱۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   1 5
   بله
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  48 15
  لبیک یا خامنه‌ای، لبیک یا حسین است. کربلای ما امروز است.
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  47 13
  اتحاد مردم و مسئولین پشت سر رهبر معظم جهان اسلام، چشم دشمن را کور کرده و دشمن مشغول حرکت بدون چشم در صحرا است.
  • م IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   3 2
   دقیقا
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  77 4
  مرگ بر منافق به ویژه اعضای رجوی
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  65 2
  مرگ بر سازمان منافقین
 • . IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  74 10
  ولایت فقیه، ادامه راه انبیاء الهی است.
 • کاظم IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  4 10
  ما با ۲۹ سال و دریافت مدارک معتبر از دانشگاه های دولتی کشور در شرکت خصوصی شاغل هستیم. هیچ بی انضباطی نداشتیم و هیچ مخالفتی هم با نظام نداشتیم. با این همه بخاطر نداشتن شغل دولتی به ما دختر نمیدن. در حال حاضر من و دوستان من و امثال من حتی خیلی لایق تر هستیم برای تصدی مدیریت نهادهای دولتی ولی هیچ اقدامی نمیشه
  • IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   18 2
   احتمالا دنبال دختر از خودتون بالاتر هستین که آنها هم از شما شرط زیاد میگذارند ایدال گرایی خیلی زیاد در زندگی بخصوص ازدواج خیلی بده
  • IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   17 1
   ایدال گرایی خیلی زیاد در زندگی بخصوص ازدواج خیلی بده
  • IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   14 3
   تو ایران هر که لیافت داشت که تو پست ومقام نمیره عزیزم اگه اینجوری بود که الان ایران گل وبلبل بود
  • IR ۲۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   2 13
   تو ایران اتفاقا بر اساس لیاقت میرن بالا با وجود مشکلات
  • IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
   10 2
   ۲۲:۴۸ پس معلومه کلا تو باع نیستی مشکلات اقتصادی از کجا نشات میگیره؟! بذار جوابت بدم از سیاست های اشتباه در قبال کشورهای دیگه ودنیا ودیگری بی لیاقتی مسئولینی که نمیتونن کشورا را کنترل ومهار کنن
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  58 2
  کنسولگری باکو در تبریز فعال باشد برای تبلیغ تجزیه طلبی ؟
  • IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   0 7
   و اینکه ما دیگر از اینترنت هم اخراج شدبم و نمیتوانیم در برابر دشمنان امر تبیین را انجام دهیم.
 • دانشجو IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  7 1
  درود
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  33 0
  حسن رد صلاحیت میشه. اخ جججججججججججججججججججججججججججججججججججججون
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  2 3
  اتحاد
  • IR ۰۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
   4 1
   اتحاد پشت سر رهبری در حمایت از انقلاب اسلامی
 • IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  36 0
  اگر قرار است کنسولگری باکو در یک شهر غیر تهران باشد چرا در یزد یا مشهد یا زابل‌ یا شهرکرد یا اهواز و ... نباشد؟؟
 • IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  6 3
  هل من ناصر ینصرنی
 • محمودسلمانی US ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  7 3
  من می آیم ... ما می آییم
  • IR ۲۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   3 2
   من تمیایم
  • IR ۰۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
   2 3
   بیا
  • IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
   1 2
   همه می‌آییم تا دشمن کور شه
 • IR ۱۹:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  39 4
  اتحاد ملی
 • IR ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  23 5
  به امیدخدا
 • سعید IR ۲۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  3 1
  ۲۲ بهمن ماه ، یوم الله ، یوم الله
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  3 1
  هل من ناصر ینصرنی
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  3 0
  هل من ناصر ینصرنی
 • ناشناس IR ۲۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
  0 3
  سلام تیتر خبر درست مفهوم نیست لطفاً توضیح دهید
  • IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
   1 1
   تیتر درسته. گیراییت مشکل داره
 • IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  4 2
  راهپیمایی 22 بهمن در واقع هرچه باشکوهتر و گسترده تر باشد شاه کلید موثرتری برای رشد و شکوفایی و رونق و رفاه کشور خواهد بود، در واقع حل بسیاری از مشکلات داخلی و خارجی منجمله داستان تلخ برجام و تحریم اینجا حل میشود نه پشت میز مذاکرات با بیگانگان.
 • علی IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  2 1
  رهبری : استقلال و باج ندادن جمهوری اسلامی، برخاسته از ایمان و تأکید قرآن به اعتماد نکردن به مستکبران، و غیرقابل خرید و فروش است و کسی که حاضر به عبور از این عقیده ایمانی باشد صلاحیت اشتغال در نظام جمهوری اسلامی را از دست می‌دهد. این روزها که بیانیه موسوی و خاتمی و عبور آنها از نظام رسانه ای میشود با این سخنان رهبری آنها صلاحیت خود را در اینکه دوباره نظام به آنها اعتماد کرده و به انها مسئولیت واگذار کند از دست داده اند
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  1 1
  درود
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۰
  1 1
  درود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس