عیدی کارکنان و بازنشستگان دولت یک میلیون و هشتصد هزارتومان شد

میزان و ضوابط پرداخت پاداش پایان سال ۱۴۰۱ (عیدی) کارکنان و بازنشستگان دولت با تصویب هیات وزیران تعیین شد.

به گزارش مشرق، با تصویب هیات وزیران در جلسه بعدازظهر یکشنبه دولت، میزان و ضوابط پرداخت پاداش پایان سال ۱۴۰۱ (عیدی) کارکنان و بازنشستگان دولت تعیین شد.

در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، به دستگاههای اجرایی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی ایران اجازه داده شد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که بطور تمام وقت اشتغال به کار دارند (به استثنای کارگران شاغل در کارگاه های مشمول قانون کار)، مبلغ ثابت ۱۸ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۴۰۱ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه های اجرایی پرداخت نمایند.

پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۴۰۱ بوده و در هر حال میزان عیدی این گونه افراد از ۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

علاوه بر این، میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی نیز به مبلغ ثابت ۱۸ میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذیربط قابل پرداخت است.

عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال ۱۴۰۱ حق عائله مندی، اولاد و بیمه خدمات درمانی آنها را صندوق مذکور پرداخت نموده، توسط آن صندوق قابل پرداخت است و سایر مواردی که مشمول صندوق های یاد شده نیستند، از محل اعتبارات دستگاه اجرایی، سازمان یا شرکت دولتی ذی ربط قابل پرداخت است.

لازم به ذکر است خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب نامه، تمام وقت محسوب می شود و معلمان حق التدریس نیز نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب نامه خواهند بود.

همچنین شرکت های دولتی موظفند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان عیدی یا عناوین مشابه علاوه بر مبلغ مذکور به مدیران و اعضای هیات مدیره خودداری کنند و سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت ها نیز مکلفند نظارت لازم در این خصوص را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

به مشمولین این تصویب نامه که براساس قوانین و مقررات مربوط از کمک هزینه عائله مندی و اولاد برخوردار می باشند، علاوه بر مبلغ عیدی موضوع مصوبه، در راستای حمایت از خانواده مبالغی به شرح زیر توسط مرجع پرداخت کننده عیدی به شرح زیر پرداخت می شود:

- بابت همسر مبلغ ثابت ۵ میلیون ریال

- بابت هر فرزند تحت تکفل مبلغ ثابت دو میلیون ریال

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  3 1
  خدایا شکرت
 • IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  6 1
  ای خدا.
 • .... IR ۲۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  9 3
  واقعا" خجالت آور است.
 • حسام IR ۲۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  17 1
  می ترسم چیزی بگم و متهم شم به غرب گدایی و آلبانی نشینی و...
 • IR ۲۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  9 1
  من این همه خوشبختی محاله
 • IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  9 8
  به جای نق نق بایدگفت : خدابرکت بده! ان شاءالله!
 • رزمنده گمنام IR ۰۷:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  2 3
  واوووووو چقدر زیاد یک میلیون ششصدهزارتومن میشه چهههههل دلار
 • 262 IR ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  5 1
  شاکریم خدا را مسئولین محترم اگر مقدار عیدی با تورم حساب میکردید فکر کنم به یک نیسان بلندگو نصب میکردید و در همه کوچه پس کوچه ها اعلام میکردید واقعا" شما هم همینقدر عیدی و پاداش میگیرید چرا دریافتی خودتان را اعلام نمی کنید.
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  1 4
  این پولها را آخه بابت چی میدهید-مگر اینها مشکلات ومعضلات مملکت ومردم را حل کردنندا این پول پاشیها فقط باعث تورم،بیکاری،بیگاری وبی پولی مردم وکاگران بخش خصوصی میشویدوبجای انیکه بخش خصوصی جهت تولید تقویت شود بخش مفتخوری راحت طلبی که کارمفیدشون درروز20دقیقه درسال حداکثریکماه کارمفید دارندکه باید کلا درسال یکماه انواع حقوق مزایا امتیاز ووووووووووبهشان داده شود
 • 63636366666 IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  6 1
  یک هشتصد پول یک روز توجیبی بچه هاشون هم نمیشه انگار شاهکار کردند خدا خاِنین به این مملکتو نابود کنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس