کد خبر 1460785
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۱
اف بی آی بازرسی از منزل بایدن را آغاز کرد

وکیل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) بازرسی و تحقیقات از منزل بایدن را برای کشف احتمالی اسناد محرمانه جدید آغاز کرد.

به گزارش مشرق، باب بائر، وکیل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی گفت، ماموران اف بی آی امروز به مزنل رئیس جمهور بایدن در رهوبوت بیچ در دلاوراعزام شدند تا این محل را برای کشف احتمالی اسناد محرمانه جدید جستجو کنند.

وکیل بایدن در بیانیه ای گفت: امروز، با حمایت و همکاری کامل رئیس جمهور، وزارت دادگستری در حال انجام یک بازرسی برنامه ریزی شده از خانه او در رهوبوت  بیچ در دلاور است.

وی تصریح کرد: طبق رویه‌های استاندارد وزارت دادگستری و  به منظور امنیت عملیاتی و یکپارچگی، این وزارتخانه  بازرسی را بدون اطلاع قبلی انجام داد و ما برای همکاری با این وزارتخانه موافقت کردیم.

وکیل بایدن افزود: بازرسی  امروز یک گام دیگر در یک فرآیند کامل و به موقع وزارت دادگستری است. ما به طور کامل از آن حمایت کرده و در این روند کمک می کنیم.

 محبوبیت رئیس جمهور آمریکا پس از اخبار جنجالی مربوط به کشف اسناد محرمانه در گاراژ خانه و دفتر او کاهش یافته است.

بر اساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بحث‌های اولیه درباره کشف این اسناد در دفتر کار سابق بایدن در دوم نوامبر و ۶ روز قبل از انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا، فقط به شخص رئیس جمهور، باب بائر وکیل شخصی او و همسرش، آنیتا دان مشاور ارشد رئیس جمهور، استوارت دِلِری مشاور کاخ سفید و ریچارد سائوبر مشاور ویژه کاخ سفید محدود می‌شد.

بر اساس این گزارش، این گروه تصمیم گرفت به جای شفافیت در اطلاع رسانی به طور مخفیانه، آن را به آرشیو ملی مسئول حفظ اسناد ریاست جمهوری و معاون او اطلاع دهد.

بر اساس جدول زمانی که هفته گذشته مریک گارلند دادستان کل در انتصاب بازرس ویژه تحقیقات علنی کرد، مقام‌های آرشیو ملی، در ۴ نوامبر، یعنی دو روز پس از بازیابی آنها توسط وکلای شخصی بایدن، به وزارت دادگستری درباره این اسناد اطلاع رسانی کردند.

پنج روز بعد پلیس فدرال آمریکا ارزیابی‌های خود را درباره مدیریت غیرقانونی این اسناد آغاز کرد و یک روز پس از آن یعنی در ۱۰ نوامبر روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که تیم حقوقی بایدن در این ارتباط با همتایان خود در وزارت دادگستری تماس گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، نزدیکان بایدن تلاش کردند تا اقدامات خود را به بهانه این که مربوط به دوران معاونت بایدن است، توجیه کنند و عنوان کردند کشف این اسناد با توجه به این که مدتی از زمان ترک این پست از سوی بایدن گذشته امری غیرعادی نیست و تنها باعث می‌شود به طور ناخواسته توجهات به آن جلب شده و مورد مداقه سیاسی قرار گیرد.

اما این رسوایی با کشف اسناد بیشتری در تاریخ ۲۰ دسامبر در منزل بایدن در واشنگتن مورد توجه قرار گرفت.

نیویورک پست نوشت: معلوم نیست چرا جستجوی منزل رئیس جمهور پس از کشف اسناد اولیه در محل کار او، تا این اندازه طول کشید. به نظر می‌رسد تیم نزدیک به بایدن فوریتی برای انجام این جستجوها حس نمی‌کردند. آنها فکر می‌کردند بعید است سند محرمانه‌ای کشف شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس