کد خبر 1460018
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
واکنش وزارت خارجه سوریه به حمله پهپادی در اصفهان

وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه‌ای حمله ناموفق ریزپرنده ها به یکی از مجتمع های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان را به شدت محکوم کرد.

به گزارش مشرق، وزارت خارجه سوریه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای حمله به یکی از مجتمع های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان را به‌شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: سوریه به شدت تلاش شکست خورده حمله به یک از مجتمع های صنایع دفاعی ایران در اصفهان را محکوم و مراتب همبستگی خود را با رهبری، دولت، ارتش و ملت ایران ابراز می دارد.

وزارت خارجه سوریه در ادامه بیانیه خود آورده است: سوریه همبستگی خود با ایران در برابر این اقدامات تحریک آمیزی که امنیت، قدرت، مواضع و شکوفایی آن و نیز امنیت منطقه و ثبات آنرا نشانه گرفته است، اعلام می دارد.

پیش از این هم جنبش حماس ضمن محکوم‌کردن این حمله تروریستی، آن را در خدمت منافع رژیم صهیونیستی دانست. «حازم قاسم»، سخنگوی این جنبش دراین‌باره گفت: این تجاوزگری در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی و اهداف سلطه‌طلبانه است.

دیروز وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای اعلام کرد: شامگاه شنبه یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان مورد حمله نا موفق ریزپرنده ها قرار گرفت. وزارت دفاع و پیشتبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به دنبال انفجار در یکی از صنایع دفاعی اصفهان در این بیانیه افزود: این حمله ناموفق شامگاه هشتم بهمن ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۲۳:۳۰ صورت گرفت که با پیش بینی ها و تمهیدات پدافندی حمله ریزپرنده ها با موفقیت دفع شده است.

این بیانیه می افزاید: این تهاجم ناموفق تلفات جانی نداشته و آسیب جزیی به سقف کارگاه وارد شده که به فضل الهی خللی در تجهیزات و ماموریت های مجموعه ایجاد نکرده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس