وزیر خارجه قطر: حامل پیام‌های آمریکا برای ایران هستیم

وزیر خارجه قطر با بیان اینکه حامل پیام‌های آمریکا برای ایران هستیم، گفت: از دیدگاه ما فرصت مناسب برای حل مشکلات مربوط به توافق هسته‌ای وجود دارد.

به گزارش مشرق، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر روز یکشنبه در نشست خبری با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه گفت: روابط ایران و قطر برای استقرار و ثبات منطقه‌ای حائز اهمیت است؛ چه در زمینه رایزنی‌های سیاسی و اقتصادی و زمینه‌های مختلفی که درباره روابط میان دو ملت است.

وزیر خارجه قطر افزود: کشور و رهبری قطر همواره به دنبال افزایش هر چه بیشتر روابط میان کشورهای منطقه با ایران است. با توجه به روابط همسایگی و تاریخی که میان این کشورها وجود دارد کار ما همیشه بر اساس خوش‌بینی و عدم ناامیدی صورت می‌گیرد

آل ثانی بیان کرد: تا جای ممکن تلاش می‌کنیم که ترس‌ها و دغدغه‌های طرفین توافق از بین برود تا محیط مناسبی برای انجام این گفت‌وگوها صورت بگیرد؛ فارغ از اینکه این گفت‌وگوها در کجا صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: قطر درپی ثبات منطقه و به دنبال این است که این توافق هسته‌ای صورت بگیرد زیرا عامل مهم ثبات منطقه است.

وزیر خارجه قطر افزود: در هفته و ماه‌های گذشته شرایطی که در آن به سر می‌بریم متاسفانه مناسب و مثبت نبوده است و تلاش می‌کنیم اوضاع آرام‌تر و سوءتفاهم‌ها برطرف شود تا آمادگی برای بازگشت به توافق مهیا شود.

آل ثانی، توهین به قرآن و سوزاندن قرآن کریم را محکوم و عنوان کرد: این اقدام باعث نفرت پراکنی و اختلافات بیشتر میان ادیان می‌شود. دین اسلام همه را به همزیستی میان همه افراد دعوت می‌کند.

وی درباره تحولات اخیر در فلسطین گفت: قطر تنش اخیر دولت جدید رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها را به شدت محکوم می‌کند و دعوت می‌کنیم رژیم صهیونیستی از اقدامات یکجانبه دست بردارد و تنش‌ها را کمتر کند زیرا ممکن است در صورت ادامه این تنش‌ها وضعیت خطرناک‌تری را در منطقه شاهد باشیم.

خبرنگار: امین اله عسکری واوسری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • سید IR ۱۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  10 6
  خدا کند دولت مردان ما خام دلال بازی های حکام قطر و کویت و عمان و عراق برای یانکیستان نشوند!
  • IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
   4 1
   دیده نتونست کاری کنه باز اومده سمت ایران حداقل بمب اتم نسازیم ایران باید باج بگیره از امریکا
 • IR ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  1 1
  این وهابیها مثل مرگ ازایران اتمی ترسیدن
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  1 3
  خفت برای ایران
 • IR ۱۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  2 1
  برجام دیگه مرده است خود بایدن گفت. از این به بعد دیگه علاوه بر هسته ای خیلی امتیاز دیگر هم میخوان. دولت حواسش باشه در دام امریکاییها نیفته.
 • سعید IR ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  2 1
  آمریکا بداند که دوران نشان دادن آب نبات چوبی و گرفتن امضا گذشته است . دیگر دوران آن جاهلان سیاسی به سر آمده . چیزی برای ارائه دارد بسم الله ، وگرنه خوش آمدی ، مشرف ...
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  3 0
  بنده خدا وقتتو تلف نکن مخاطبت احمق تر از ایناس
 • IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  1 1
  بلینکن بعد از سولیوان و برنز عازم اسرائیل هست ، میشود حدس زد راجع به شکست طرح ضد امنیتی اغتشاشات چند ماه اخیر در ایران است که بعنوان جنگ ترکیبی با به میدان آوردن همه گزینه ها و هزینه گران صورت دادند بلکه ایران را حداقل وادار به پذیرش برجام مورد دلخواه که گزینه آرامش اسرائیل از مهمترین آن هست کنند حال که نه تنها نتیجه ای نگرفتند بر عکس این روزها فشار بر اسرائیل علیرغم تشکیل دولت افراطی از سر ناچاری بمنظور گذر از مشکلات امنیتی درونی خود شدت گرفته و انتظار میرود اوج هم بگیرد . آمریکا نمیخواهد دردسر تازه ای علاوه بر اوکراین شاهد باشد بهمین منظور این سفر وزیر خارجه قطر ضمن پیام برای ایران در موازات سفر بلینکن بمنظور اطلاع به دولت رژیم اشغالگر در همین زمینه توافق برجام قلمداد کرد
 • IR ۱۹:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  2 1
  میخواهند شوک به برجام مرده بدهند
 • زارا IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  2 1
  مرگ بر آمریکا😏
 • IR ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  2 1
  تسلیم بشید و کار رو برای مردم سختتر از این نکنید .
 • احمد IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  1 1
  آمریکا بها دیگه دندانهای برخی مسولین بی عقل ونادان ما را شمرده‌اند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس