قالیباف عازم الجزایر شد

رییس مجلس شورای اسلامی برای حضور در هفدهمین کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، دقایقی پیش تهران را به مقصد پایتخت الجزایر ترک کرد.

به گزارش مشرق، محمد باقر قالیباف عصر شنبه در صدر هیاتی پارلمانی با بدرقه عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور به منظور شرکت در هفدهمین کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، تهران را به مقصد الجزیره ترک کرد.

حسن نوروزی نماینده بهارستان و رباط کریم و محمد علیپور نماینده ماکو و چالدران، رئیس مجلس را در این سفر همراهی می‌کنند.

قالیباف در این سفر علاوه بر حضور در هفدهمین کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، دیدارهای دوجانبه‌ای نیز با روسای مجالس حاضر در اجلاس خواهد داشت.

پیش از این ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که برای حضور در هفدهمین کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به الجزایر سفر کرده، در این باره گفته بود: این اجلاس به تحولات اخیری که جوامع مسلمان با آن مواجه بودند از جمله تعدیات اخیر صهیونیست‌ها به شهرک جنین در فلسطین و اشغال این سرزمین توسط صهیونیست ها توجه دارد. همچنین توهین های اخیر به مقدسات اسلامی از جمله قرآن و شخصیت پیامبر اعظم توسط رسانه‌ها و شخصیت های اروپایی در این کنفرانس بحث شد و همه اعضا به این موضوع تاکید داشتند که باید درباره این موضوع واکنش واحد و موضع گیری قوی انجام شود.

وی موضوع همکاری کشورهای اسلامی در حوزه‌های اقتصادی و پیشبرد منافع عمومی مسلمانان از دیگر مسائل مربوط در این اجلاس برشمرد و افزود: توجه به مسائل فرهنگی و توسعه و ترویج ارزش‌های اسلامی از جمله مباحث دیگری است که در کمیته فرهنگی به آن توجه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس