پیشنهاد مجلس به دولت برای افزایش دستمزدها/ ۳ برنامه دولت برای کاهش التهابات ارزی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره نحوه افزایش حقوق و دستمزدها ‌گفت: پیشنهاد مجلس به دولت این است که به جای افزایش کمی حقوق و دستمزد باید قدرت خرید مردم را ارتقاء دهیم.

به گزارش مشرق، محمدرضا پورابراهیمی در سلسله نشست‌های بصیرتی در مجمع یاوران انقلاب اسلامی قم اظهار داشت: امروز نیاز اصلی کشور، اصلاحات ساختاری است و برای مهار تورم و ثبات در بازارها باید اصلاحات اقتصادی در بحث ناترازی بودجه و رفع کسری و ناترازی نظام بانکی صورت گیرد.

وی افزود: تراز تجاری کشور از ۳ و ۲ دهم میلیارد دلار در ابتدای دولت رییسی به حدود ۶۰۰ میلیون دلار رسیده و با افزایش ۲۰ درصدی صادرات غیرنفتی، تراز تجاری کشور تا پایان سال مثبت خواهد شد.

پورابراهیمی افزود: برای ایجاد ثبات اقتصادی و حفظ قدرت خرید مردم و حفظ ارزش پول ملی به جای کارهای روبنایی، موقت و کوتاه مدت در چند ماه باید اقدامات تاثیرگذار در بخش‌های زیرساختی و اساسی اقتصاد صورت گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، جلوگیری از فرار مالیاتی، شفافیت اطلاعات مالی و اقتصادی در کشور را از نیازهای اساسی کشور دانست و افزود: براساس آمارهای سازمان امور مالیاتی با اتصال سامانه پرداخت و راه اندازی درگاه سامانه متصل پرداخت، متوسط دریافت مالیات ارزش افزوده حدود ۷۰ درصد افزایش یافته است.

پورابراهیمی گفت: امروز وصول مالیات در مقایسه با دیگر کشورها حدود یک دوم است و این نرخ به این معنی است که یک دوم متوسط اقتصاد دیگر کشورها در ایران مالیات دریافت می‌شود.

وی با تاکید بر ایجاد منابع درآمدی پایدار در کشور گفت: اگر زیر ساخت‌های مالیاتی در کشور مهیا شود بخش بزرگی از کسری بودجه در کشور حل می‌شود.

پور ابراهیمی مولد سازی اموال دولتی را ضروری دانست و بر شناسایی درآمد حدود ۱۰ هزار همتی دولت در این بخش خبر داد و گفت: در بخش مولد سازی در صورت شناسایی راه‌های اجرا در آن بخش و دریافت مالیات، می‌توان کشور را بدون نفت اداره کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره بودجه عمرانی کشور هم گفت: سهم بودجه‌های عمرانی در بودجه سال آینده بین ۱۵ تا ۲۰ درصد از بودجه‌های عمومی است.

پورابراهیمی درباره نحوه افزایش حقوق و دستمزدها نیز گفت: پیشنهاد مجلس به دولت این است که به جای افزایش کمی حقوق و دستمزد باید قدرت خرید مردم را ارتقاء دهیم.

وی درباره ساخت مسکن در کشور گفت: بر اساس آمارها کشور سالانه به ۹۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد و بر اساس قانون مجلس و برنامه دولت دلیل اجرای نشدن آن نیز به دلیل نحوه ساختار تامین مالی ساخت کشور است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به التهابات ارزی و تاکید بر نحوه مدیریت آن گفت: التهابات ارزی به حداقل ممکن خواهد رسید و امروز تحریم‌ها تاثیر خود را گذاشته و ‌با اجرای اقدامات زیربنایی در اقتصاد و اصلاحات ساختاری در بودجه و رفع ناترازی بودجه این مشکل کمتر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  3 0
  بایدبابانکها وسود وام بانکی بامالیات مبارزه کنی بایدباشفایت درسامانه علنی وخوداظهاری رای ودارایی بجنگی وگرنه تورم دویش ازدوی سرعت حقوقبیشتره ورکودمیاره ابله
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  2 0
  چه سود ،دو زار میره رو حقوق ده برابر رو اجناس.
 • ناشناس IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  3 0
  تو این تورم سه قشر کارمندوکارگروبازنشسته است که بیشترین قشر آسیب پذیر جامعه هستند کاسب کار نان رو به نرخ روز میخوره دولت باید به این قشرهای زحمتکش جامعه کمک کندتابتواننداین سختی را تحمل کنند.
 • احمد IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  1 0
  اگر گشایشی صورت گرفته چرا در سفره مردم نه تنها محسوس نیست بلکه طوری شده که انگار سفره ی وجود ندارد!!
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  2 1
  آقای ابراهیمی قدرت خرید مردم چه ربطی به دستمزد دارد - شمارا بخدا یک ذره فکر کنید - بحث اقتصاد مکانیکی نیست یک جریان یا یک سیستم اثر گذار و اثر پذیر است که راه حل پویائی و شکوفائی آن زیان زدن به دستمز دها نیست - یک ذره از اعتراضات به دستمزدها در اروپا بنگرید و عبرت بگیرید.
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  2 6
  مردم نامه زیبای رضا کیانیان بخوانید چه زیبا نوشته
  • IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
   2 1
   اونا شرف دارن بیان مالیات ازدارایی لاکچریشون بدن الان همه دیگه خطیب وواعظ ومداح وسخنرانن نیم قرنه بعد ازپیام بازرگانی وفیلم سینمایی اخوند برات حرف میزنه
 • IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  2 0
  اینقدر دروغ می گید خسته نمیشید ؟ حقوق خرید خدمتی های ادگانهای ارزشی کشور چنده ؟ بیمه هاشون چی ؟ قراردادهاشون از ترکمانچای بدتره و ....
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  1 1
  فقط حقوق زیر ده میلیون اضافه بشه.خصوصا بازنشسته ها.اختلاف کف و سقف حقوق باید کم بشه.
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  2 0
  فقط بازی با کلمات و لفاظی و دیگر هیچ
 • امید IR ۱۶:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  0 0
  در جامعه ای زندگی می کنیم که یک مشاور املاک در با فروش دو سه تا ملک درآمد نجومی دارد یا بازاریان معتبر دیگر و یا وزرا که سرمایه چند هزار میلیاردی دارند با این وضع قدرت خرید ۸۰ درصد مردم پایین خواهد آمد و با پول پاشی و خرید ۲۰ درصد جمعیت تورم نیز افسار گسیخته خواهد شد حالا آقای ابراهیمی رییس کمیسیون هم یک چیزی گفته جدی نگیرید تا درآمدها در جامعه متعادل نشود و رانت و فساد به سمت صفر میل نکند همین آش هست و همین کاسه .
 • سهیل IR ۱۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  0 0
  کلی گویی بسه . چجوری قدرت خرید کارمند رو بیشتر می کنید با تورم های ۵۰۰ درصدی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس