کد خبر 145305
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۲:۲۰

يک تحليلگر سياسي بهپرس تي‌وي گفته است، اگر به قانون اساسي امریکا نگاهي بياندازيد، در فصل اول، بخش دوم، پاراگراف سوم خواهيد ديد که افراد آفريقايي-امريکايي ‌تبار سه پنجم يک انسان هستند.

به گزارش مشرق به نقل از پرس تی وی ، رندي شورت، يکي از اعضاي کنفرانس رهبري مسيحي جنوبي در واشنگتن در مصاحبه با پرس تي‌وي اظهار داشت: «بايد اين را به خاطر داشته باشيد که اين‌جا امريکا است، بر اساس قانون اين جامعه، ما شبه‌انسان هستيم. ما شهروندان اصلاح‌شده هستيم. قانون اساسي بايد براي ما تغيير يابد تا دست‌کم به عنوان انسان شناخته شويم.»

اين تحليلگر سياه‌پوست با اشاره به قانون اساسي امريکا و ناديده گرفته شدن حقوق رنگين‌پوستان در اين کشور تصريح کرد: «امريکا يک نظام طبقاتي دارد و فرقي بين هندو و يک آفريقايي- امريکايي‌تبار نمي‌گذارد. سايرين «ناپاک» هستند. بنابراين قانون براي افرادي که حتي به ديد انسان‌هاي خوب و برابر و ارزشمند ديده نمي‌شوند، سخت‌گيرانه‌تر اعمال مي‌شود.»

وی افزود: «به همین دلیل بيشتر افرداي که در امريکا محکوم به اعدام مي‌شوند سياه‌پوستان و يا سفيدپوستان فقير هستند.»

این تحلیلگر اظهار داشت: «افرادي که از سوي دولت محکوم به مرگ مي‌شوند سفيدپوستان فقير و يا رنگين‌پوستان هستند و مردان آفريقايي-امريکايي‌تبار نيز در اولويت قرار دارند. چه در نظام قضايي کنوني و چه نظام قضايي پيشين فرقي نمي‌کند، بيشتر افرادي که در اين کشور توسط پليس کشته مي‌شوند سياه‌پوست و مذکر هستند.»

وي در ادامه گفت:« افراد سفيدپوست بسياري وجود دارند که به عمد بسياري از مردم را مي‌کشند و مقامات قضايي آن‌ها را به اعدام محکوم نمي‌کنند. بنابراين بيشتر وقت‌ها اين که ظاهرتان چگونه است و چه مقدار پول داريد مشخص مي‌کند که آيا در دادگاه‌هاي امريکا محکوم به اعدام خواهيد شد يا نه.»

وي در پايان سخنان خود گفت:« نازي‌ها هرکاري را که در اروپا عليه يهوديان انجام دادند از امريکا آموختند، همان کارهايي که امريکايي‌ها عليه آفريقاي‌‌تبارهاي جنوب و ديگر قسمت‌هاي سرکوب شده جامعه انجام دادند.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس