صدیقی: دانشگاه‌هایی که با خون شهدا تاسیس شده‌اند نمی‌توانند به انقلاب صدمه بزنند

آیت‌الله صدیقی گفت: شهید سلیمانی یک شخص نیست؛ یک جریان است. یک تفکر و یک مکتب است.

به گزارش مشرق، آیت‌الله کاظم صدیقی در آیین عبادی – سیاسی نمازجمعه این هفته تهران که همزمان با روز نهم دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به سالروز قیام مردم قم در ۱۹ دی گفت: ایام الله دی حوادثی در کشور اتفاق افتاد که یکی از آنها قیام مردم قم در سال ۵۶ بود که جزو نقاط عطف انقلاب اسلامی و از حوادث عظیم تاریخ انقلاب بود که سند حجت بودن مردم قم محسوب می‌شود و در گرم کردن جبهه مجاهدت و استمرار انقلاب نقش عظیمی داشت.

وی همچنین با گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی تصریح کرد: مسأله ۹ دی که جزو ایام الله است و فراموش شدنی نیست، از روزهای احیاکننده دین و پیروزی آرمان‌های شهیدان و جزو روزهایی‌ست که خداوند به برکت حضور مردم دشمنان ما را ناکام کرد و همه نقشه‌های آنها را به‌هم‌ریخت و آرامش از دست رفته را به ملت عزیز ایران بازگرداند.

آیت‌الله صدیقی اضافه کرد: در این روز انسجام بین امام و امت بار دیگر استحکام خود را نشان داد و ثابت کرد ارتباط بین امت و امام که از ابتدای اسلام تا امروز در میان مومنین وجود داشته، ناگسستنی‌ست و هیچ‌کسی نتوانسته مومنان را از امام خود جدا کند.

امام جمعه تهران با بیان اینکه تلاش دشمن این بود تا مسأله امت و امامت را با جریان فتنه کوری که برنامه‌ریزی کرده بود از بین ببرد، گفت: قدرت‌های شیطانی استکباری و نظام سلطه بدون پرده در صحنه خود را حاضر کردند و از بانیان فتنه و فتنه‌گران اعلام حمایت رسمی کردند و بوق‌های تبلیغاتی خود را در مسیر به‌هم‌ریختن وحدت جامعه ما و جدا کردن امت ما از ولی فقیه به کار بردند اما نتوانستند در این مسیر موفق شوند.

وی خاطرنشان کرد: در فتنه ۸۸، بهانه بدخواهان، تقلب در انتخابات بود که یک دروغ بود؛ همانند دروغی که در اوکراین گفتند و یک انقلاب رنگی به وجود آوردند و مسیر حکومت را تغییر دادند و در بعضی کشورهای دیگر هم در تجربه آنها به ثمر نشسته بود. در این جا هم انقلاب سبز را مطرح کردند و بنا داشتند با این انقلاب، انقلاب اسلامی را نابود کنند.

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: دشمنان بنا داشتند پیوند سیاست و دیانت و مردم‌سالاری دینی را از بین ببرد؛ چون مردم‌سالاری دینی راه جدید و مولود مباکی بود که دست استکبار را از غارت کشور ایران کوتاه می‌کرد و در کشورهای دیگر هم فرهنگ‌سازی شد و مرزها را درنوردید و در خارج از مرزهای ایران اسلامی بیدارگری کرد و مسأله قیام و جهاد علیه استکبار را در مسیر نشر قرار دارد؛ لذا آنها با تمام امکانات‌شان به جنگ این گفتمان آمدند.

خطیب نمازجمعه تهران، انقلاب اسلامی را تجلی قدرت خدا در امامت و امت عنوان کرد و اظهار داشت: تمام قدرت‌های بزرگ شرق و غرب با همه تجارب پیچیده خود نتوانستند جلوی تولد انقلاب را بگیرند و بعد از تولد انقلاب هم در روزهای اول تلاش کردند این انقلاب را از بین ببرند و با به راه انداختن آشوب‌ها، جنگ قومیت‌ها و خلق‌ها را ایجاد کردند اما از آنجا که دست خدا بالاتر از سایر دست‌ها بود، آشوب‌های آنها جمع شد.

وی با بیان اینکه دشمنان ملت ایران علاوه بر جنگ نرم، به جنگ سخت و مستقیم روی آوردند، افزود: دشمنان هشت سال جنگ تحمیلی علیه کشور ما راه انداختند و در این جنگ ایران در یک‌سو و تمام قدرت‌های شیطانی در سوی دیگر میدان بودند؛ آنها هرچه در توان داشتند به‌کار گرفتند اما این بار نیز با لطف خدا، با سرافکندگی خاک کشور ما را ترک کردند و نتوانستند یک وجب از خاک ایران را در اختیار بگیرند و در نهایت، همه قدرت‌های شیطانی شکست‌ خوردند و ملت ما پیروز شد.

آیت‌الله صدیقی اضافه کرد: دشمن سال‌ها در اندیشکده‌های خود فکر و برنامه‌ریزی کرد تا انقلاب سبز را رقم بزند؛ مستکبران پیش از آن در جریان کوی دانشگاه تجربه‌ای داشتند، آن را آسیب‌شناسی کردند و خواستند با رقم زدن انقلاب سبز، ملت را در برابر ملت قرار دهند و شکافی ایجاد کنند تا نیازی به حمله خارجی نباشد اما اعجاز ولایت علی (ع) بود که آنها نتوانستند موفق شوند و بعد از هشت ماه آشوب و ناامنی، روز ۹ دی مردم در تمام کشور به خیابان آمدند و یک قیام الهی علیه استکبار و نقشه‌های بیرونی شکل گرفت.

وی تصریح کرد: این بصیرت مردم بود که در زمان مناسب و در موقعی که باید به میدان بیایند، به صحنه آمدند و دوست و دشمن را به درستی شناختند و با حضورشان، مملکت، انقلاب و نظام را بیمه کردند.

امام جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی یک شخص نیست؛ یک جریان است. یک تفکر و یک مکتب است. شهید سلیمانی ابر پر باران است و اکسیر اخلاص، غیرت، معنویت و دینداری را در طول دوران مجاهدت خودش در صحنه و در فراز و نشیب‌های انقلاب به نمایش گذاشت و برجستگی‌های شهید سلیمانی از او یک تفکر، مکتب و جریان توحیدی ساخت که این برای ما یک درس بزرگ است که اگر برای خدا کار کنیم خدا هم به ما کمک می‌کند.

آیت‌الله صدیقی ویژگی دیگر شهید سلیمانی را تعبد و باور به ولایت عنوان کرد و با بیان اینکه حرکت شهید سلیمانی سیاسی یا دیپلماتیک نبود بلکه براساس اعتقاد و عشق و باور عمیق بود، به ذکر خاطره‌ای در این خصوص پرداخت و گفت: سردار سلیمانی نقل می‌کند «یکی از اشرار مشهور سیستان و بلوچستان را که آشوب‌های بسیاری ایجاد کرده، قتل‌های زیادی مرتکب شده و از عناصر قاچاق بود، در مسیری پیچیده به مذاکره دعوت کردیم و توانستیم او را دستگیر کنیم؛ خدمت رهبر انقلاب رفتم و این موضوع را به‌عنوان یک پیروزی بزرگ به عرض ایشان رساندم که یک عنصر خطرناک را در شرق کشور دستگیر کرده‌ایم و رهبر انقلاب بدون هیچ تعللی فرمودند دستور بدهید آزادش کنند. خیلی تعجب کردم که چرا کسی که با این سختی دستگیر شده را باید آزاد کنیم؟! فرمودند در مکتب ما اگر کسی را دعوت می‌کنیم، نمی‌توانیم مهمان را بکشیم و دستگیر کنیم؛ او مهمان شما بوده است و همین الآن آزادش کنید».

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه پیشرفت کشور در اثر عبودیت است و عبودیت در ولایت معنا پیدا می‌کند، تصریح کرد: شهید سلیمانی این موضوع را با همه وجود باور کرده و آن را در مسائل مختلف تجربه کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: سیدحسن نصرالله، مرد بزرگ جهان عرب نیز بر این مسأله عقیده دارد که «مقام معظم رهبری، ولی خداوند است، دید شخصی ندارد و الهام الهی دارد»؛ بنابراین اگر دولت‌ها تحت فرمان ولایت عمل می‌کردند، امروز چنین مشکلات اقتصادی در کشور نداشتیم.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه رهبر انقلاب درباره شهید سلیمانی گفتند که خطر او برای استکبار و حمایتش از جبهه حق و مقاومت بیشتر از قبل شده است، اضافه کرد: حمله به پایگاه عین الاسد و تشییع پیکر وی نشان داد که او ملی‌ ترین فرد است و مردم ایران یک انقلابی در تراز شهید سلیمانی می‌خواهند. مردم عراق و ایران نشان دادند که طرفدار انقلاب ناب در حد شیوه و سیرت شهید سلیمانی هستند.

وی افزود: شهید سلیمانی از سوریه، عراق و لبنان حمایت و فلسطین را مجهز کرد و اگر می‌بینید در دو ماه اخیر ۷۰۰ نفر از صهیونیست‌ها به درک واصل شدند و جوانان فلسطینی به صحنه آمدند و سران صهیونیست دنبال لانه می‌گردند و اگر حزب‌الله لبنان قدرتمند است و یمن قدرتمند هست، به‌خاطر مجاهدت‌های اوست.

خطیب نمازجمعه تهران تصریح کرد: با رهبری‌های پیامبرگونه امام خامنه‌ای و فرماندهی هوشمندانه شهید سلیمانی این موفقیت‌ها در منطقه به دست آمده است؛ با بصیرت و شجاعت و دین‌مداری و این خون پاک همچنان می‌جوشد و تا مردم، آمریکا را به زانو درنیاورند و همه دشمنان و قدرت‌ها را تسلیم ایران نکنند راه شهید سلیمانی برای همیشه ادامه خواهد یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
  1 9
  9 دی یوم الله و روز آگاهی ملت فهیم ایران
  • IR ۲۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
   10 0
   همه بلدن ازاین حرفابزنن
 • کاظم IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
  15 1
  یادمه می گفتی به کاندیدای امام رضا پسند رای بدید. همه هم میدونن منظورت کی بود ؟ الان امام رضا راضیه؟ خود سردار سلیمانی هم زنده بود حتما به این وضعیت فاجعه بار اقتصادی اعتراض می کرد. زبان مردم باش
  • IR ۰۷:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۰
   1 4
   از مشکلات حل شده بگو، اینم بگو که داشت خیلی از مشکلات رفع میشد که اغتشاش شد و ۱۴ هزار میلیارد خسارت زد، التماس تفکر
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
  0 6
  درود
 • IR ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
  5 1
  دي هم فراموش نميشود
  • IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
   1 1
   نمیشه
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
  0 6
  اللهم عجل لولیک الفرج الهی به امید تو
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
  0 3
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
  0 3
  الهی به امید تو
 • IR ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
  1 3
  احسنت
 • سروش IR ۰۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۰
  6 3
  در مورد همه چیز نظر داد به غیر از مساله اصلی وضعیت اسفبار اقتصادی مملکت این هم از مجیزگویان دولتی
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۰
  0 2
  خدا خیرت بدهد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس